Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/08/22 in all areas

 1. W takim razie kupimy. Myślałam o antinolu bo go znam, ale jeśli ktoś ma inne propozycje to proszę o sugestie.... Ekhmm.... to może nie oddawaj ? 🙄
  3 points
 2. To nie jest tak, że chciałabym go uśpić. Może to tak zabrzmiało, ale to słowo pisane. Chodzi i o to, że gdyby Kikou powiedziała, że mamy go zabierać, to nie widzę szansy znalezienia mu miejsca. Kikou pisała kiedyś (ale nie wiem, czy tu na wątku, czy w mailu), że wzrok musiał stracić w młodym wieku zdaniem weta i mogło to być skutkiem uderzenia w głowę. Nie znamy jego przeszłości, ale ciekawa raczej nie była niestety. Kasię pokochał, tuli się do niej, ale odruchy pozostały i niestety zaufania do niego mieć nie można. Bonus ma szczęście, że Kikou ma możliwość odizolowania go od innych psów. Nie dzieje mu się krzywda. Nie jest młodzieniaszkiem i nie musi brykać cały dzień na dworze.
  3 points
 3. Dziękuję. Bonus wypromowany:) na pw podeślę dane. Wspieram Was, drogie opiekunki Bonusa duchowo. Nie mam czasu pisać długich esejow, ale wspieram i rozumiem Wasze rozterki.
  2 points
 4. Zgadzam się z Poker. Sytuacja jest niezwykle trudna, ale nie snujmy czarnych scenariuszy poczekajmy na opinię i decyzję kikou.
  2 points
 5. 2 points
 6. Takie zdjęcia Gustawa dostałam z domku w Warszawie🐾
  2 points
 7. "Braciszek" Frugo, który jest u mnie wczoraj zaliczył wizytę u weta, W oczku pojawił się ropny wyciek. Dostał kropelki do oczu, 2 zastrzyki i antybiotyk do domu. Już dzisiaj oczko zdecydowanie lepsze. Koszty weterynaryjne i karmę dla mauszka pokrywa ZEA❤️ Poza tym ma apetyt i rozrabia jak przysłowiowy zając w kapuście!
  2 points
 8. Rozmawiałam z p. Anetą. Puchatek już się otwiera, nie ucieka od niej. Jest coraz śmielszy. Do innych psiaków bardzo pozytywny. Czekam na wyniki badań.
  2 points
 9. 2 points
 10. https://www.olx.pl/d/oferta/karo-przyjaciel-ktory-poprawi-ci-humor-w-kazdej-sytuacji-CID103-IDP2lEl.html?bs=olx_pro_listing Dostałam zniżkę i wypromowałam Odiego ( Karo ;)) Mam nadzieję, że to imię przyniesie mu szczęście, oddawałam kiedyś do adopcji Puszka z łańcucha, piesek w typie spaniela, zamieszkał w Wieliczce i ma na imię Karo - właśnie tacy ludzie, taki dom marzy mi się dla Odisia... Co do stawów - popieram. On dość często liże sobie łapki, czasem kuleje na tylną i powoli schodzi po schodach, choć najczęściej pędzi radośnie jak tornado 😉 z moją Kasią w zabawie szaleją jak "dwa wariaty" , bo Odi w zabawie wydaje głośne, śmieszne dźwięki, co rozbawia Kasię do łez 😉 jest taki kochany i rozczulający, że będzie problem z oddaniem go....
  2 points
 11. A kuku 🤭 Teraz się obraził,bo miał zakraplane oczka i poszedł spać 🥰
  2 points
 12. Myślę, że Bonus nie kwalifikuje się do uśpienia, po prostu wszystkich zaskoczył, nie on pierwszy i nie ostatni z ratowanych psów. Ryzyko jest zawsze. Sytuacja jest okropna dla wszystkich którzy w jakikolwiek sposób są zaangażowani w pomoc Bonusowi, a nawet tym, którzy tylko mu kibicują. Wszyscy jesteśmy rozżaleni i zasmuceni śmiercią której Bonus jest sprawcą, ale na pewno dwóm osobom - Tobie i Kikou jest najciężej. Myślę też, że wszystkie psy które uratowałaś ( a też podjęłaś ryzyko nie znając ich ) w jakiś sposób sprawiają, że śmierć Bubuczka i Juli nie jest całkiem bezsensowna. Co się stało, już się nie odstanie, wierzę, że taka sytuacja już się nie powtórzy - człowiek uczy się na doświadczeniach, czasem niestety tragicznych, bo nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Mocno Cię ściskam i życzę dużo siły.
  2 points
 13. Ares,mimo iż właściwie żyje w swoim własnym świecie, nie może i¢ę nacieszyć łażeniem po podwórku. Niedawno dreptał prawie godzinę, trochę zjadł i od ponad 20 minut znów spaceruje. Wołałam go - ale podchodzi do drzwi, podnosi łepek do góry, popatrzy i od razu w tył zwrot. Wczoraj o tej porze mżył deszcz więc łaskawie wrócił, dziś nie ma na to najmniejszej ochoty. Za chwilę znów spróbuję ale robię to bez przekonania. Wróci kiedy jemu będzie pasowało.
  1 point
 14. Jakie mogą być przy rozsianych zmianach nowotworowych w płucach? 😞
  1 point
 15. Dex kochany trzymaj się Wiemy że Rodzinka zrobi dla niego absolutnie wszystko co będzie trzeba
  1 point
 16. Trzymam kciuki z całej siły. Oby jak najdłużej cieszył się swoimi Ludźmi i życiem bez bólu.
  1 point
 17. 1 point
 18. 1 point
 19. dostałam zniżkę, więc ponownie wypromowałam Micha :) https://www.olx.pl/d/oferta/kochasz-molosy-adoptuj-micha-CID103-IDJS0jz.html?bs=olx_pro_listing
  1 point
 20. sa tacy ludzie, po prostu z innej bajki
  1 point
 21. Dziękujemy za dobre wiadomości 🙂 Odiś w całkiem niezłej formie. Tak myślę, żeby poczekać jeszcze z neurologiem... Pomyślałam też żeby kupić Odisiowi dobry preparat na stawy - np. antinol i poobserwować czy chód jest stabilniejszy, czy stoi pewniej na łapach. To skuteczny preparat, bierze go mój Dżekuś i poprawa w sposobie poruszania się jest była znaczna, zanim jeszcze zaczął dostawać librelę.
  1 point
 22. 1 point
 23. Są, są, u mnie jak w genewskim banku 🙂 Wpłynęły 03.06. i od razu wpisałam i podziękowałam, tylko zbiorowo, może dlatego nie zauważyłaś. Zawsze staram się dziękować każdemu z osobna, ale miałam w tym dniu sporo wpłat również dla innych piesków ....
  1 point
 24. Skarbnikiem Zewa jestem ja, to ja powinnam potwierdzić wpływ pieniążków na koto psa. Przepraszam za opieszałość. Już potwierdzam.
  1 point
 25. Bonus jest, jaki jest, w genach mu pit siedzi, w skrócie mówiąc. Nie rzuca się do gryzienia, tylko chce zabić i umie to robić. W dzieciństwie znałam owczarka, który tak załatwiał koty, nikt go tego nie uczył, miastowy pies, ogólnie grzeczny i posłuszny, no psów nie zabijał, tylko koty. A! Kilkanaście lat temu mieszkał nieopodal stricte pitbull, wyskoczył z okna parteru i jednym szarpnięciem zabił jamnika, spokojnie idącego na smyczy, przypomniałam sobie. Normalny pit, nie szkolony do walk przecież, i bez "przejść". A kikou Bonusa kocha i nie odda, chyba żeby Ją zaatakował, o co chyba nie trzeba się martwić.
  1 point
 26. Sama Molcia to rewelacja:) Była u mnie rok i dwa miesiące na dt,ciężko było jak wyjechała,bardzo to przeżyłam a teraz ma Molcia taki dom,o jakim każdy kot marzy,wszystko dla kota,drapaki/jeden w każdym pomieszczeniu/ dobre jedzonko,koszyczki,w których śpi,zabawki,trawki/co widać na fotce/,i najważniejsze Pani bardzo kocha Molcię,i mówi,że jest wyjątkowa....ale ja to wiem:)
  1 point
 27. Szczęśliwie spokojna , uwielbiam takie foty! nic takiego , Domowa sielanka! niewiele i tak wiele!!!🥰 Eliczku , dziękuję i zabieram się do wysyłania! jutro część , zobaczysz i pomyślisz co z tym zrobić ?! zastanawiam się jak to wszystko poukładać ,żeby systematycznie wystawiać bazarki , pieniążki będą bardzo potrzebne! dużo pieniążków , zastanawiam się nad jakąś systematyczną współpracą ? żebyś wiedziała na co możesz liczyć , może tak zrobimy?
  1 point
 28. Czytam wasze komentarze i napiszę tak, że żal jest mi tego psiaka i kotka, które skrzywdził Bonus, ale jest mi też żal samego Bonusa. Instynkt to jedno, ale mnie się wydaje, że Bonus musiał być kiedyś skrzywdzony przez człowieka, a prawdopodobnie przez jakiegoś mężczyznę (bądź mężczyzn) skoro atakuje właśnie mężczyzn. A może kiedyś, gdzieś jakiś człowiek próbował go szkolić do walki z innymi zwierzętami, jak to ktoś kiedyś wspomniał. Nie wiemy też jak to było jak trafił do schroniska, może ta jego agresja w stosunku do zwierząt to wyuczona forma samoobrony, której musiał się nauczyć właśnie tam, żeby przeżyć. Nie wiadomo jak inne psy go przywitały i traktowały w schronisku, a właśnie przez tę jego ślepotę na pewno nie było mu łatwo. Zastanawia mnie też fakt kiedy Bonus przestał widzieć. Wyczytałam, że nagłej utracie wzroku często towarzyszy zmiana zachowania psa jak depresja lub agresja. Pies zostaje nagle postawiony w nowej sytuacji, której nie rozumie, nie wie jak długo będzie trwać. W takiej sytuacji pies na pewno nie czuje się bezpiecznie. A co jeśli Bonus stracił wzrok właśnie w schronisku, gdzie sam w sobie bezpiecznie się nie czuł? Wyobrażam sobie jaki musiał być wtedy zagubiony, przerażony. Towarzysze niedoli z pewnością nie ułatwiali mu życia, kiedy na nich przez przypadek wpadał. Nie wiemy co czuje pies, który nie widzi więc nie do końca mamy prawo go jednoznacznie źle oceniać. A jeśli, jak czytam, taki pies może nerwowo reagować na niespodziewane dźwięki, czy gwałtowny ruch, nie wiemy w jakich sytuacjach Bonus może poczuć się zagrożony, co może wywoływać strach u niewidomego zwierzęcia, strach i z pewnością chęć obrony. Mam nadzieję, że Bonus nie wywinie nam już żadnego numeru i że będzie mógł zostać, tam gdzie jest. Przez to jego zachowanie nie może się cieszyć wolnością taką w 100% bo musi być izolowany od innych, słabszych zwierzaczków dla ich dobra. Uważam też, że w związku ze swoją ślepotą też nie może brać od życia pełnymi garściami. No i myślę też, że do pełni szczęścia brakuje mu jednak swojego człowieka takiego tylko dla siebie, na wyłączność. Dodając do tego jego schroniskową przeszłość i jedną niewiadomą odnośnie jego przed schroniskowej przeszłości, która wcale nie musiała być łatwiejsza, najzupełniej w świecie jest mi tego psiaka żal. Na pewno jest psem trudnym i zajmowanie się nim nie jest prostą sprawą, ale mam nadzieję, że Kikou nie zabraknie miłości i cierpliwości do Bonusa. Jeszcze raz Cię pozdrawiam Kikou i dziękuję za to, co robisz dla Bonusa.
  1 point
 29. Głaski zostawiam Franusiowi. Mam 50% rabatu na promowanie na olx. Czy wyróżnić ogłoszenie Frania? Może jednak znajdzie jeszcze dom 🙂
  1 point
 30. Skrzypek miał kastrację w ubiegłym tygodniu, czuje się już lepiej, możliwe że na dniach opuści lecznicę. Możliwe że opuści ją również Rózia. Pojawiła się opcja domu tymczasowego dla rodzinki, ale jeszcze niewiele wiadomo.
  1 point
 31. Przyszła wpłata od Alaskan - spadek po szczeniorkach z nory - z całego serca dziękuję ❤️ oraz wpłaty od kolejnych wiernych fanek Gucia - Nesiowatej i Mari - również ogromne ciepłe podziękowania 🌷😘- dzięki Wam Gucio żyje spokojnie zaopiekowany i szczęśliwy
  1 point
 32. 1 point
 33. Borysek [*] do mnie wrócił chyba nie tylko w urnie..... tęcza pojawiła się 3 godziny po dostarczeniu urny... zbieram się, ale powoli mi to idzie 😞 😞
  1 point
×
×
 • Create New...