• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Niuflandia

Poszukuję ogara z rodowodem "na kolanka".

7 posts in this topic

Witam serdecznie. W imieniu mojego przyjaciela poszukuję ogara z rodowodem ale nie na wystawy. Chodzi tutaj konkretnie o psa typowo "na kolanka". Będzie uczestniczył w szkoleniu. Kolega chce aby pies wyrósł w 100% na oagra i był zdrowy. Proszę o propozycję. Oczywiście w rozsądnej cenie, poniżej 1000 zł.

PIES NIE BĘDZIE UŻYWANY DO REPRODUKCJI !

Z chiałbym się podpiąć pod temat. Właśnie potrzebuję ogara z rodowodem. Taki żeby był zdrowy i miał cechy rasy np. nie był agresywny. Niestety ogranicza mnie budżet a psy te są wspaniałe. Bardzo proszę o pomoc. 

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎05 o 21:16, Mateusiak3 napisał:

Z chiałbym się podpiąć pod temat. Właśnie potrzebuję ogara z rodowodem. Taki żeby był zdrowy i miał cechy rasy np. nie był agresywny. Niestety ogranicza mnie budżet a psy te są wspaniałe. Bardzo proszę o pomoc. 

Aha-potrzebujesz ogara rodowodowego,za którego chcesz zapłacić mniej niż tysiaka? Może popytaj w pseudo :)

Warto podzwonić do hodowli i zapytać o tzw. pety. Psy z rodowodem, ale z wadą dyskwalifikująca wystawowo, a dla "zwykłych" właścicieli nieistotną (np. krzywy zgryz) Takie pieski są tańsze...

nie wiem, jakie sa ceny ogarów, ale wiem, że o dobry dom dla pecika jest bardzo trudno. po pierwsze dlatego, że zawsze o takiego pieska jest spory strach, ze zostanie "wykorzystany" przez złych ludzi do złych celów - my np mieliśmy teraz mikro pieska, dla ktorego szukalismy domu "na kolanka" i było to ekstremalnie trudne!

Po drugie wlasnie...temat z ceną. Nie można oczekiwać, że szczeniaka "nie na wystawy" kupisz za grosze - przecież jego odchowanie kosztuje hodowce tyle samo i nie mowie bynajmniej o pieniądzach. A ludzie czasem chcieliby "za darmo" bo "nie na wystawy".

Wiecie, ja uważam, że nawet szczeniak bez zadnej wady - serio taki, ktoremu totalnie nic nie brakuje, moze byc sprzedany troche taniej pod pewnymi warunkami. trzeba po prostu dzwonic i rozmawiac. 

ale bardzo umiejetnie, bo np jak do mnie dzwoni gosc i mowi "chcialbym kupic szczeniaka z wada. no wie pani PETA, ZEBY BYL TANI" to od razu spuszczam na drzewo, bo nie mam takich szczeniat i uwazam, ze takie pytanie jest niegrzeczne.

Mam za to szczeniaka, któremu szukam domu nastawionego na prace z psem, gdzie wystawy nie sa w ogole priotytetem. Kazdy normalny hodowca ma w miocie szczenieta o roznych predyspozycjach - warto do tego podejsc w ten sposob! a nie PETY, PETY, WADY ZGRYZU ITD. nie mam PETÓW, nie palę i nie posiadam nawet w chacie popielniczki :)

Dnia 25.04.2017 o 10:16, a_niusia napisał:

Kazdy normalny hodowca ma w miocie szczenieta o roznych predyspozycjach - warto do tego podejsc w ten sposob! a nie PETY, PETY, WADY ZGRYZU ITD. nie mam PETÓW, nie palę i nie posiadam nawet w chacie popielniczki :)

A_niusia nie denerwuj się :) Taki skrót myślowy zastosowałam, żeby nie pisać elaboratów. Fajnie, że ktoś mimo braku wystarczającej kwoty chce kupić psa z prawdziwej hodowli. Sama wiesz, że ceny można negocjować i może zdarzyć się fajny dom, super ludzie, którzy po prostu mogą zapłacić mniej. Nie wiem, jak jest z autorem wątku, bo sie już nie odezwał (taaa...), ale dobrze wiedzieć, że nie każdy psiak z rodowodem jest wystawowy.