Jump to content
Dogomania

F&F juz w DS!DZIEKUJEMY! Silna alergia na roztocza!!!!


kizimizi

Recommended Posts

  • Replies 569
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

już wiemy, co dolega Flapowi.
Ma silną alergię na roztocza i pyłki traw, czyli najgorsze co mogłoby być. Spróbujemy autoszczepionki, ale jeżeli to nie pomoże, będzie musiał dostawać sterydy, bo koszty leczenia są ogromne.
W dodatku chyba ma alergię pokarmową, gdyż pomimo że je tylko hipoalergiczny Royal, to dalej ma brzydkie odchody.
Flap jest bardzo zazdrosny o nas i swoje zabawki/posłanie. Warczy i szczeka na Kapsla, ale nie gryzie go na szczęście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barrybede']
Ma silną alergię na roztocza i pyłki traw,
W dodatku chyba ma alergię pokarmową,[/QUOTE]Kiepsko z tą alergią Flapa...
[quote name='Barrybede']Flap jest bardzo zazdrosny o nas i swoje zabawki/posłanie. Warczy i szczeka na Kapsla, ale nie gryzie go na szczęście.[/QUOTE]
to niezłą jazdę macie
zauważyłam już nie raz, że te łaciatki to zazdrośnicy (dlatego ja tylko mogę pomarzyć o tymczasie)
.

Link to comment
Share on other sites

ja tez mam alergie na roztocza i pylki traw. w czerwcu mam masakre, ale ogolnie sie nie zalamuje, bo tyle la to sie przyzwyczailam.
zal mi flapika, ze tez tak cierpi :(
kciukasy za powodzenie odczulania!!

zazdrosnik, w schronie tez kiedys mial etap, ze nie dal sobie w kasze dmuchac, ma charakter. pozniej, juz dawno sie wyciszyl i uspokoil.

psiaki musza sie polubic, odpowiednio postepujac to sie uda :) nie powodujcie sytuacji do zazdrosci, nie tolerujcie tej agresji, nie wspierajcie go w zazdrosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barrybede']już wiemy, co dolega Flapowi.
Ma silną alergię na roztocza i pyłki traw, czyli najgorsze co mogłoby być. Spróbujemy autoszczepionki, ale jeżeli to nie pomoże, będzie musiał dostawać sterydy, bo koszty leczenia są ogromne.
W dodatku chyba ma alergię pokarmową, gdyż pomimo że je tylko hipoalergiczny Royal, to dalej ma brzydkie odchody.
Flap jest bardzo zazdrosny o nas i swoje zabawki/posłanie. Warczy i szczeka na Kapsla, ale nie gryzie go na szczęście.[/QUOTE]

dopoki warczy to dobrze bo ostrzega. Jednak jesli pojawil sie ten problem oznacza to ze pies sie troszke za mocno w waszym "stadzie" panoszy. Barrybede postawcie swoje stado do porzadku bo ponziej moga byc problemy. Kora ma racje, byl taki okres gdy Flap sie panoszyl no ale pozniej mu minelo.
Co do tej alergii to rzeczywiscie ... ehhh.
Jaka to dieta i leczenie jest wymagane przy tego typu problemach?

Link to comment
Share on other sites

Obiecane zdjęcia z wycieczki na Ślęzę i z domu
Od wczoraj znowu się drapie i to coraz bardziej. W tym lub następnym tygodniu przyjdzie dla niego autoszczepionka, jest niewielka szansa , że mu pomoże i odczuli go.
Pyłki niedługo skończą się, to powinno być trochę lepiej. Na roztocza już wiem, że sa różne aerozole do pryskania i płyny, więc spryskamy mu czymś takim posłanie i podłogi.
Jak to nie pomoże, to jest jeszcze podobno coś takiego jak odczulanie biorezonansem, ale też nie u każdego pomaga. Tego nie można wyleczyć, tylko zmniejszyć objawy niestety, alergię ma się całe życie. Dziwne tylko, że jego skóra i sierśc była w tak dobrym stanie przy zabraniu ze schronu. Teraz ma lekkie wyłysienia np. na udach, zaczerwienienia skóry już ustąpiły po sterydzie.
Flap zachowuje się bardzo dobrze, wcale mu się nie dziwię, ze ma dość, jak Kapsel piszczy i dobiera się do niego non stop.
Od mojego powrotu z pracy przed 17 do 21 Kapsel piszczał i kręcił się wokół Flapa. Flap jest naprawde zrównoważonym i spokojnym psem.[IMG]http://img28.imageshack.us/img28/2044/20110923.jpg[/IMG]
[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6049/20110916005.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Teraz czekamy na autoszczepionkę, zobaczymy czy podziała.
Samo oglądanie psa przez kolejnych wetów nic nie da, a my już i tak wydaliśmy krocie na diagnostykę.
Jak ta szczepionka nie pomoże, będziemy szukać rozwiązania dalej, niestety z alergiami jest tak, że to co jednemu pomoże, na drugiego może nie podziałać. Odczulanie alegrenami odpada, bo jest skuteczne tylko w 10% i może spowodować wstrząs a-coś tam.
W celu wspomożenia leczenia daję mu kwasy Omega-3 i 6 , wapno w syropie i Clemastynę w syropie lub domięśniowo, ale efekt jest krótkotrwały.
Czekam jeszcze na przesyłkę z Allergoffem, żeby spryskać mu posłanie i wszystkie tekstylne rzeczy, z którymi styka się Flap.
On nie ma dużej alergii na pyłki, za to na roztocza ogromną, dlatego chyba w schronie nie drapał się tak bardzo.

Link to comment
Share on other sites

nie jestem pewna na 100% czy zawsze to tak funkcjonuje ale pamietam ze dziewczynyz dogo braly psiaki na bezplatne konsultacje. Sporo wroclawksich studentow wet. to dogomananicy przeciez.
Daj mi chwile na ogarniecie sie ze swoimi sprawami (przeprowadzam sie dzis wieczorem) i postaram sie noca wygooglowac kto moglby pomoc. Pamietam Molly z urazem kregoslupa i jej dogo opiekonow ktorzy wlasnie sporo tych konsultacji brali. Ale byl jeszcze inny psiak w mojej subskrypcji....
No nic poodswiezam watki i to ogarne

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Barrybede']Doszły, Flap dostał już parę dawek codziennie, teraz ma dostawać co tydzień, ale wciąż brak poprawy. Dochodzę do wniosku, że jemu lepiej byłoby w budzie na dworze, niż w mieszkaniu. Pierwszy raz widziałam psa, który piszczy z powodu świądu :-([/QUOTE]

o matko :(
A próbowaliście konsultować go na Uniwerku Weterynaryjnym? Mowilam ze na dogo jets sporo studentow wiec na pewno pomoga z dojsciem.
Mam szukac i pytac?

Link to comment
Share on other sites

Szukaj, ale czytałam dużo o alergii i nie ma za dużo sposobów leczenia tego.
Te szczepionki dają efekt nawet dopiero po roku i to i tak nie u wszystkich psów,szansa jest 50/50.
Daję mu kwasy Omega, kąpię co tydzień w szamponie hipoalergicznym, wczoraj dostał steryd. Zbliżają się mrozy, to będę jego posłanie wystawiać na dwór, żeby pozabijać roztocza, ale jego alergia przekracza 100-krotnie normę, więc nawet niewielka ilośc roztoczy przeszkadza mu. Znalazłam niedrogie urządzenie z ultradźwiękami, które podobno nie pozwala tym owadom na rozród, ale nie wiem, czy to jest skuteczne. Na razie wszystkie opinie wyglądają na ukrytą reklamę, bo są założone przez nowe osoby na forach, które tylko o tym pisały.

Link to comment
Share on other sites

oki ogarniam.
Prosze tylko o potwierdzenie:

1. pies je hipoalergiczny royal bo ma tez alergie pokarmowa- co jest potwierdzone?
2. mial zrobione badania krwi, ktore wykazaly alergie na roztocza i pylki traw?
3. dostaje kwasy Omega-3 i 6 , wapno w syropie i Clemastynę w syropie lub domięśniowo?
4. dostał juz Allergoffem - co jest autoszczepionka?
5. czy ma jakies wylysienia od drapania i rany? Gdzie sie glownie drapie?
6. czy dostal sterydy?

Link to comment
Share on other sites

1. Nie ma potwierdzonej alergii pokarmowej, ale ze względu na to, że takie były początkowe przypuszczenia oraz to, że po zjedzeniu mokrej karmy (gotowanej lub puszek), piszczy jakby bolał go brzuch, dostaje tylko suchą karmę.
2. Mial badania krwi - alergia na pyłki bardzo silna, alergia na trawy średnia.
3. Dostaje kwasy Omega w karmach + dodatkowo mniej więcej co drugi dzień łyżeczkę preparatu dla psów. Wapno brał przez jakis czas, ale ze względu na trudnośc podawania (nie można mieszać z karmą) i brak efektu zostało odstawione. Clemastynę brał i w syropie i czasami w zastrzykach (dawka jak dla dzieci), drapał sie troche mniej przez jakieś 10 godzin od podania. 4. Allergoff to środek na roztocza -do pryskania na wszelkie powierzchnie tapicerowane- efekt żaden.
Autoszczepionka jest robiona we Włoszech na bazie krwi Flapa. W składzie jest Verdunnungsmittel 7,2ml, Grasses mix 0,13ml, secale cereale 0,13ml, Salix so. 0,13ml, Dermatophagoides farinae 0,13ml, Acarus siro 0,13ml, Tyrophagus putrescentiae 0,13ml. mamy dwie anmpułki po 8 ml do podania przez 28 tygodni.
5. ma wyłysienia i niektóre miał już przy adopcji (ok.łokcia przedniej łapy, wygryziony ogon i wyłysienia koło mordy). Teraz ma wyłysienia na udach, podbrzuszu i okolicy, gdzie miał obrożę. Często ma ranki spowodowane gryzieniem, zeskrobiny są ok. Drapie się gdzie tylko mu sie uda dostać, mordę trze o szorskie powierzchnie, czołga się np. po trawie, gryzie siusiaka, ogon, brzuch, podbrzusze, właściwie wszystko.
6. Dostał sterydy we wrześniu dwukrotnie i teraz Dexefort + Advocate lub Frontline na pchły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...