Jump to content
Dogomania

Nauka czystości starszego psa w bloku


Grizja

Recommended Posts

Mam spory problem z nauczeniem czystości mojego psa, trochę czytałam i staram się stosować kilka sposobów ale jak dotąd z marnymi efektami.
Pies jest psem o nieznanej przeszłości, w mocno podeszłym wieku. Wydaje mi się że kiedyś mieszkał w domku, ja mieszkam w bloku na 2 piętrze. Sprawę utrudnia to że jest niewidomy.
Ogólnie kupę robi zawsze na dworze, tu nie mam problemu, więc rozumiem że jakieś pojęcie o czystości ma. Jeżeli chodzi o siku było już całkiem dobrze, czyli robił tylko na klatce schodowej, po zamknięciu drzwi od mieszkania. Żeby nie zalewać klatki schodzliśmy w pieluszkach. Kiedy robił siku nie przerywałam  mu, tylko podtrzymywałam pieluszkę żeby uniknąć katastrofy. W domu siku nie robił chyba że w nocy. Niestety akutalnie nie przejmuje się już tym czy jest w mieszkaniu czy nie. Chodzimy na 3-4 spacery dziennie i wydaje mi
się że to powinno wystarczyć. Pies jest zdrowy. Ponieważ pracuję, zostaje sam na 8h i wtedy również zakładam mu pieluszkę
żeby uniknąć zniszczenia podłogi. 
Początkowo w zasadzie kiedy robił siku w domu nie protestowałam poza krótkim: nie, nie wolno. Był dosyć smutny i niepewny i nie chciałam na nieg krzyczeć. Robił je w pieluszkę. Obecnie staram się bardziej na niego krzyczeć, ale nie robi to chyba na nim wrażenia, I dodatkowo nagradzam za sikanie na dworze. 
Ale nie przynosi to na razie efektów. Nie wiem w jaki sposób przerwać mu oddawanie moczu w mieszkaniu i jak sprawić aby zrozumiał że w mieszkaniu na to nie pozwalam.
Czytałam że gdy spodziewamy się że pies będzie chciał zrobić siku wyprowadzamy go natychmiast, z tym że wtedy on zrobi siku na klatce,
w pieluszkę ,bo nie zdążymy zejść (może od tego zacząć, żeby robił na klatce?) a poza tym w nocy jest to jednak problematyczne bo jestem w pidżamie. I chciałabym aby 
w nocy nie sikał docelowo. 
Myślę że robię jakieś błędy w tym treningu, więc proszę o wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Robiłam mu badanie krwi + usg jamy brzusznej + badanie ogólne. Może faktycznie warto byłoby zrobić badanie moczu również. Natomiast z tamtych badań nie wynikły ogólnie poważniejsze nieprawidłowości. Jedynie zmiany związane z wiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, no tak ale on jednak przykuca do oddawania moczu, więc robi to świadomie, nie nazwałabym tego nietrzymaniem. Po prostu nie robi tego w odpowiednim momencie, może trochę za często. Jednak kiedy do mnie jechał samochodem kilka godzin w kontenerku, to podkłady były suche. Ja myślę że on jednak nie rozumie że w domu nie można, mam go dosyć krótko 3 tygodnie dopiero. 

Link to comment
Share on other sites

A ile pies ma lat? Ja bym zrobiła badanie moczu, może to tylko zwykłe zapalenie (mój tak miał i też się nie wyrabiał wtedy na dwór, antybiotyki pomogły). Poradź się weterynarza również żeby na 100% wykluczyć, że to problem medyczny. Na pewno nie wolno psa za to krzyczeć/ganić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...