Jump to content
Dogomania

Szczenięta znalezione w lesie - Bulimka i Emilka mają dom, zostają z nami


_Dunaj_

Recommended Posts

Zosia - pierwsza znalazła dom, imię od Fiolozofia - najbardziej pewna siebie, taka zamyślona, nic nie robiła na łapu capu, wszystko przyjmowała ze stoickim spokojem. Ma bardzo fajny domek, nie robią co prawda zdjęć ale prawie codzinnie mamy wiadomości, mieszka niedaleko i rządzi w domu, podporządkowała sobie sunię rezydentkę. Nikt nie wejdzie bez jej zgody, każdego obszczeka :)

 

10514467_975772372484112_555845962858071

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Emilka - najmniejsza i najpsotniejsza z całego miotu, początkowo, bardzo histerycznie reagowała na wszystko, i tak jej zostało, jak coś nie jest po jej myśłi to albo drze japkę albo gryzie. Potem okazało się, ze to bardzo charakterna dziewczynka i pyskata. Ma już swóju domek i cudna rodziną, mieszka z sunią Mają i 3 kotami, i to ona już rządzi stadem, później pokażę jej zdejćia z domku :)

 

11046800_975205159207500_739140496069562

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jagna - nadal szuka domu - jest raczej nieśmiała i bardzo wrażliwa, czasami lękliwa, ale rówocześnie starszny z niej lizuch i przytulak, domek dla niej musi być cierpliwy i wyrozumiały, ma syndrom bitego psa, nie da się dotknąć z góry, ucieka i piszczy, ale jak się przykucnie to natychmaist przybiega. Potrzebuje troche czasu, żeby komuś zaufać, a jka zaufa to możan by ją nazwać Korbelka, bo ogonek cały czas chodzi. bardzo lubi zabawy na dworze :)

Koty są kumplami do łapania z uszy i ogon, albo ;pogonienia, ale dla zabawy :)

 

12241442_975772455817437_624178647515624

Link to comment
Share on other sites

I gwiazdeczka Bulimka, jak na gwiazdeczkę przystało bywa humorzasta i nie lubi sprzeciwu. Ustawiła sobie wszystki dogi i robi z nimi i co chce. Czasem przydałby się wyłącznik, bo jak się rokręci to mały dynamit. Bulimka wymaga szczególnej opieki, ponieważ ma problemy przełykowo-żoładkowe. Wymaga spacjalnego karmienia w przeciwnym razie wymiotuje. Możliwe że z tego wyrośnie, ale możliwe też, że czeka ją zabieg. Narazie jest lepiej, bo wymioty są już tylko 1-2 razy dziennie nie po każdym posiłku, mała rośnie i przybiera na wadze. Nie ma wzdęć i nie boli ją brzyszek. było cięzko, ona płakała z bólu a ja z bezradności, masując brzuszek i cała noc. Ona będzie wymagała doświadczonego domku

 

12249973_977397232321626_265659111430948

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chętnie poznam nazwę tego leku, jest lepiej, wet mi żadnego leku nie zalecił poza karmienie w odpowiedniej pozycji, mało a często, masowanie barzuszka, i nasatwianie na 2-3 miesiące cierpliwości, jak nie minie to szczegółowe badania pewnie z kontrastem  i ewentualny zabieg, ale podejrewał że to osłabienie mięśni przełyku na które mógło mieć wpływ niedożywienie, jak się wzmocni to przjedzie i idzie ku dobremu, póki co

Link to comment
Share on other sites

Tak Jolu dobrzę, że zdrowe, jedynie przypadłośc Bulimki choć już lepiej nadal ją morduje, ale nawet wet dziś zauważył, że jest w dużo lepszej kondycji i nie widac żeberek, jednak karmienie i miksowanie dają efekty. Poczekam aż osiagnie wagę 3 kg i jak nie przejdzie zrobię jej badania, usg albo trg nie wiem co trzeb będzie. A dziś naszczekała na Pana Doktora, bo pogłaskał Jagusię pierwszą a ją nie :) Pyskata baba z niej rośnie wczoraj cipnęła w palec Daniela, bo ją chciał przesunąć i jej przeszkadzał. 

No i kciuki trzymajcie może mam domek dla Jugusi jutro się wyjaśni, blisko w sąsiedniej wsi, u znajmowego dziś rozmwiałam z wetem i tez polecał, bo będzie miała tam dobrze. Kandydat to kawaler w podeszłym wieku, zawsze miał 3 pieski i niedawno odszedł mu jeden, więc pomyślał, że może ode mnie weźmie i znów będzie miał 3 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...