Jump to content
Dogomania

"Zapowietrza się" ?? trochę dziwne określenie na to zjawisko.


wire fox

Recommended Posts

Moja suczka / 2 letnia/ od jakiegoś czasu ma trochę dziwne, nie dające żadnych negatywnych skutków napady czegoś w rodzaju "zapowietrzenia się". Wygląda to tak jakby nałykała się za dużo powietrza i wykonywała kilka wdechów i wydechów jednocześnie. Mija to bardzo szybko i nie zdarza się często. Czy spotkaliście się z takim symptomem i właśnie, czy jest to wskazanie na jakąś dolegliwość, czy raczej nic poważnego ?

Link to comment
Share on other sites

An1a: dzięki,ale to nie to - nie z takim nasileniem i bez takich głębokich wdechów. Nie sądzę żeby było to coś poważnego, ale pytam,bo z pewnością nie jest to jedyny pies robiący takie dziwne wdechy :lol:. Ich przyczyny nie rozumiem, ale jest to typ nerwusa i narwańca. Pod opieką veta jesteśmy i nie sądzę, żeby przy ogólnym dobrym stanie zdrowia było to coś poważnego, bo nie zdarza się nigdy po szaleńczych gonitwach,a raczej przeciwnie w chwilach względnego spokoju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pytanie do autorki postu z filmikiem - czy wiesz o co chodzi z tym "duszeniem sie"? Jestem w szoku, bo szukalam w necie takich rzeczy i nigdzie na to nie wpadlam - moj pies dokladnie robi tak samo!!! Przychodzi nagle, bez jakiejkolwiek przyczyny i po jakims czasie mija. Czasem zdarza mu sie nawet w nocy. Nieraz dusi sie tak mocno, ze jestem przerazona. Gdzies kiedys czytalam, ze powinno dmuchac sie psu w nos wtedy zeby zlapal prawidlowy oddech. Ktos wie co to za choroba? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagicSunny']Pytanie do autorki postu z filmikiem - czy wiesz o co chodzi z tym "duszeniem sie"? Jestem w szoku, bo szukalam w necie takich rzeczy i nigdzie na to nie wpadlam - moj pies dokladnie robi tak samo!!! Przychodzi nagle, bez jakiejkolwiek przyczyny i po jakims czasie mija. Czasem zdarza mu sie nawet w nocy. Nieraz dusi sie tak mocno, ze jestem przerazona. Gdzies kiedys czytalam, ze powinno dmuchac sie psu w nos wtedy zeby zlapal prawidlowy oddech. Ktos wie co to za choroba? :roll:[/quote]
Jest to kichanie zwrotne (reverse sneezing), wpisz sobie w google. O ile zdarza się rzadko, to nie ma się czym martwić.
W przypadku Tajgi (na filmiku) był to minimum 1 atak dziennie. Uspokoiło się po całkowitym wyleczeniu górnych dróg oddechowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Jest to kichanie zwrotne (reverse sneezing), wpisz sobie w google. O ile zdarza się rzadko, to nie ma się czym martwić.
W przypadku Tajgi (na filmiku) był to minimum 1 atak dziennie. Uspokoiło się po całkowitym wyleczeniu górnych dróg oddechowych.[/quote]


A mogłabyś napisać coś więcej o tym? Mój pies ma dokładnie to samo i nigdy nie umiałam nic o tym znaleźć ani opisać żeby ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Generalnie nie zdarza mu się to często ale jak już ma to czasem aż tak charczy i nie wygląda to za ciekawie, ale po chwili mu przechodzi. I nigdy nie wiedziałam od czego to może być :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moja kukunia dostaje takich zapowietrzeń w chwilach gdy się bardzo emocjonuje - np gdy wracam po długiej nieobecności.Ale też rodzi się we mnie podejrzenie, że jest to jakaś metoda " na rumuna ", jak ja to nazywam, majaca na celu wzbudzenie we mnie litości, która zaprowadzi mnie do lodówki, po smakołyki.straszny żarłok, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='an1a']Może coś takiego? :hmmmm:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=cXU1IlKyVos]YouTube - Tajga[/url][/QUOTE]

Mój 4 letni pies dokładnie robił to samo co Tajga na filmiku a że,miałam doświadczenie z psem chorym na serce .momentalnie udałam si do wet.
USG,EKG wykazało niedotlenienie i powiększenie mięśnia sercowego.Zaordynowano Karsivan,Vetmedin i Furosemidum,Za 2 tygod.kontrola mająca na celu ustalić czy dawki leków są prawidłowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...