Jump to content
Dogomania

Mały,sparaliżowany Lesio - MA DOMEK I CHODZI !!!!


lolka

Recommended Posts

[CENTER][B]Sparaliżowana kruszyna. Lesio i jego wiara w człowieka.[/B][/CENTER]

[CENTER]Pomnóżmy 5 dni przez godziny (sekundy już można sobie darować,
wyszłaby liczba zarówno niebotyczna jak i druzgocąca). [B]Tyle czasu, mała, psia kruszyna czołgała się przy drodze, wypatrując jednych, życzliwych oczu, których spojrzenie udałoby się przytrzymać i...wybłagać w ten sposób ratunek. [/B][B]Widok sparaliżowanego stworzenia nakazywał odwracać głowy.[/B] Śmiało można przyjąć, że źródła takowego nakazu były dwa. Jedno, to oczywista i coraz powszechniejsza znieczulica na wszelkie, otaczające przejawy zła i krzywdy. [B]Drugie, jest już bardziej skomplikowane. Stanowiła je świadomość wyzwania, jakie niosłoby za sobą pochylenie się nad żywym nieszczęściem. Na cud zakrawa fakt, że kresu tragedii 5 letniego Lesia nie dopełniły koła przypadkowego samochodu, że nie umarł z wyziębienia, głodu [/B][B]i pragnienia.[/B] [B]Nikt przecież nie wie, jak długo biedactwo [/B][B]było pozostawione samo sobie, co więcej, jak okrutna historia [/B][B]kryć się musi za jego ułomnością. [/B]Czyjeś sumienie drgnęło jednak na tyle, że psina znalazła dach nad głową w schronisku. [B]Tam również zawahała się szala Lesiowego przeznaczenia. [/B]
[B]Z powodu jego niepełnosprawności zaczęto rozważać kwestię uśpienia.[/B] Nad Lesiem czuwał i, z czym wiążemy głębokie nadzieje, nadal czuwa, Anioł Stróż. [B]Zwierzątko "piorunem" podbiło serca schroniskowych wolontariuszy, z Kierownikiem czterołapkowego przybytku włącznie. [/B]Postanowiono zawalczyć o tę bezbronną istotę, uwikłaną w ludzkie decyzje. [B]Nie wszystko zależy tu jednak od dobrej woli i pobożnych życzeń. [/B][B]To zdecydowanie za mało, boleśnie za mało!!! [/B][B]Lesieniek, pomimo kalectwa, okazał się bardzo pogodnym, spragnionym kontaktu z człowiekiem psiankiem.[/B] [B]Ogromnym zaangażowaniem swego mikrego ciałka toczy prawdziwy bój [/B]
[B]z niemocą sprawnego poruszania się. [/B][B]Właśnie to tak ujmuje w tym stworzeniu, jego pogoda ducha, wiara [/B][B]i nieustające próby, by pokonać przeciwności losu.[/B] Za cel działań przyjęto więc przywrócenie Lesiowi władzy w łapkach. Są one w miarę możliwości rozmasowywane, podawane są także lekarstwa. To wręcz niespotykana, zwłaszcza jak na warunki schroniskowe, mobilizacja, której celem jest zdrowie zwierzęcia. [B]Na szczęście widać sens tych poczynań. [/B]Lesio zaczyna napinać mięśnie porażonych łapeczek, nieporadnie próbuje nimi poruszać. Funkcja zwieraczy, które dotąd nie miały kontroli nad czynnościami fizjologicznymi, wróciła do normy. [B]Całym sobą, by nie rzec, że "ponadpieskim" wysiłkiem, zabiega Lesio o szansę na życie i o jakość tego życia. [/B]Osoby, tak głęboko zaangażowane w jego ratowanie, przełykają łzy wzruszenia. Widzą bowiem częściowo sparaliżowane stworzonko, usiłujące tańczyć na ich widok!!! [B]Tylko tak i aż tak piesek potrafi okazać wdzięczność za płynące w jego kierunku dobro choć...obraz to budzący mieszaninę uczuć, zarówno przerażenia, by Lesio sam nie wyrządził sobie krzywdy, szacunku dla takiego zwierzęcego zdeterminowania jak i...rozpaczy. [/B]Wspomnianym dobroczyńcom, z coraz większym trudem przychodzi zamykanie za sobą drzwi Lesiowej samotni. [B]Część biedaka, niesiona [/B][B]w ich sercach, opuszcza również bramy schroniska.[/B][/CENTER]

[LEFT][B]Błagamy o pomoc, w dowolnej postaci, jaka może przyjść Państwu do głów!!! Potrzeb, związanych z psiakiem, jest masa. Leki to jedna z nich. Istotną sprawą jest również diagnostyka dla doprecyzowania wiedzy o uszkodzeniu, jakiemu uległ kręgosłup Lesia i tym trafniej ucelowanego leczenia.[/B] Tu weterynarze sugerują zdjęcie RTG z kontrastem, co w warunkach schroniskowych jest murem nie do przeskoczenia.
[B]Całość rozbija się jednak o priorytet wszelkich potrzeb - DOM!!![/B]
[B]Mamy tu na uwadze miejsce, w którym piesek otoczony miłością miałby szansę dojść do formy (a istnieją przesłanki, że takowa szansa istnieje). Wspomniane uczucie stanie się dla tak skrzywdzonego zwierzęcia swoistym "narkotykiem", czymś, co doda mu skrzydeł [/B][B]i "uzależni" od swego wybawcy na zawsze![/B][/LEFT]

[LEFT]Jeśli ktoś z Państwa wyrazi wolę pomocy temu przekochanemu istnieniu, proszony jest o kontakt ze [B]schroniskiem w Dłużynie Górnej k/Zgorzelca,[/B] dzwoniąc na[B] numer 075 7780412[/B]
lub
z [B]Panią Agnieszką[/B], osobą bezpośrednio pilotującą sprawę.
Tu, danymi kontakowymi są: nr kom. [B]0 - 601079807[/B] i adres mailowy [EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL].[/LEFT]

[CENTER][B]Pragniemy wierzyć, że w okresie nadchodzących świąt choć dla niektórych zwierząt zaświeci gwiazdka, a Św. Mikołaj zboczy z trasy wiodącej ku ludzkim domostwom i podaruje tym odrzuconym, niekochanym, dom.[/B]
[B]Na taki prezent czeka kaleki Lesio!!![/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kurcze, majqa - Ty to masz talent :crazyeye:
Co do domu dla Lesia - był kiedys na dogo podobny piesek - Czaruś - mieszka teraz w Niemczech i biega na swoim wózeczku. I był Oskar - nigdy nie zapomnę jak poszłam odwiedzić go w lecznicy - na drzwiach od jego pokoju przyczepiona była kartka napisana odręcznie " Oskar, pies-inwalida. Nie usypiać !!!" Teraz Oskar tez w swoim domku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Loluś, mam nadzieję, że pi razy drzwi tak to widziałaś. Jeśli nie, cuduj z tekstem do woli. Ja przeczesałam go i poprawiłam byki (te przynajmniej, które mimo zmęczenia wyłapałam). Jeśli coś jest jeszcze nie tak, pisz.[/quote]

oj Majgus przepiękny tekst .............bardzo się wzruszyłam................biedny Lesio:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny podpowiedzcie mi proszę jakie priorytety ustalić w sprawie Lesia?........co jest w tej chwili najważniejsze , czy szukanie choćby płatnego domu tymczasowego?, czy może jak najszybsze doprowadzenie do uzyskania zdjęć kontrastu kanału rdzeniowego?
ja tuz po świętach jak tylko uzbieram fanty porobię na niego bazarki , kilka jest w toku, dodatkowo kilka osób zadeklarowała wpłaty na piesia w tym jedna pani z allegro .........troche grosza się uzbiera a dodatkowo trzeba szybko działac aby czasem nie zaprzepaścic jego szans na wyzdrowienie bo niestety ale schrosnisko to nie miejsce dla niego, niewiele mozna tam mu pomóc
bierzące zakupy tego traumeela biore na siebie, póki co wiecej nie dam rady:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka'](...) czy szukanie choćby płatnego domu tymczasowego?, czy może jak najszybsze doprowadzenie do uzyskania zdjęć kontrastu kanału rdzeniowego? (...)[/quote]
To oczywiście moje subiektywne uczucie ale dom i jeszcze raz dom, w którym ktoś będzie tego piesia rehabilitował tak, jak jest to robione choćby teraz (inna sprawa, że trzeba wiedzieć jak, bo brakiem umiejętności również, niestety, można mu zaszkodzić).
Niemniej ważne jest jednak wspomniane badanie (póki co, chyba, że coś przeoczyłam, nie znamy jego kosztu). Od wyniku będą uzależnione rokowania, co z kolei pomoże komuś podjąć świadomą decyzję o adopcji, daniu DT, czy przeciwnie o odpuszczeniu tematu.
Luluś, ponadto...koniecznie kolejne fotki, czytelne, jasne, w tym rodzaj portretówek, zbliżeń do pycholka, oczek itd.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ogłoszenia:[/B]

ale.gratka - na mazowieckie

ogloszenia.wp - j.wyż.

vegie - j.wyż.

telezoo - jwyż.

dwukropek - j.wyż.

eoferty.com.pl - j.wyż.

pajęczyna - na dolnośląskie

przygarnijzwierzaka - j.wyż.

pineska - j.wyż.

kupiepsa - j.wyż.

eoferty.pl - j.wyż.

interpress.net - j.wyż.

adopcjapsa - j.wyż.

petsy - j.wyż.

bono - polska

gumtree - na mazowieckie

neeon - na cały kraj

graand.com - j.wyż.

zoonet - na mazowieckie

kokosy - j.wyż.

ogloszenia.boo

Link to comment
Share on other sites

dziękuje bardzo Majgus:loveu::loveu: i Tobie Beata19:loveu::loveu: za ogłoszenia

opanowała mnie lekka schiza:roll: ..............ktokolwiek teraz dzwoni i nie znam numeru to serce bije mi jak szalone..........mam nadzieje że któryś z nich to będzie właśnie Lesiowy anioł

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny to niesamowite, już druga osoba z allegro wyraziła chęć pomocy finansowej dla Lesia.........a ja głupia już straciłam wiarę, zupełnie się tego nie spodziewałam:oops:

jutro ustalę z Kulą na jakie konto maja wpływać pieniążki czy schroniskowe czy moje?

Link to comment
Share on other sites

dostałam na pocztę linka do potwierdzenia ogłoszenia w wp.pl .........zrobiłam co kazali:roll:, wysłałam nawet jakiegoś smsa ze zwrotnym potwierdzeniem ale ogłoszenie to nie ukazało sie lub ja go nie widzę........poprosze sprawcę o wytłumaczenie sierocie czyli mi :roll: jak zbadać czy to ogłoszenie juz jest

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...