Jump to content
Dogomania

Czy w tej cenie jest jakiś "haczyk"?


Edziooo

Recommended Posts

Witam. Pod koniec sierpnia/na przełomie września możliwe na 85%, że stanę się posiadaczką Yorka, ale to już pisałam na innym wątku. ;) W związku z tym tak sobie przeglądam na internecie różne ogłoszenia, szukam hodowli itd itp no i trafiłam na takie ogłoszenie: [URL]http://tablica.pl/oferta/sliczna-mala-yoreczka-ID32oXH.html#f06cfc0b6b[/URL] York za 800zł w Zkwp? Czy ta cena jest podejrzana czy to ja już jestem przewrażliwiona? ;>

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie jest z Czeladzi, pod jaki oddział ZK podlegają? Chorzów? Jeżeli tak to w wykazie hodowli "szafirowego wzgórza" nie ma.
Trzeba pogrzebać dogłębniej.

Natomiast, być może suczka jest niewystawowa, byc może hodowcy zależy na tym, żeby sunie szybciej sprzedać, a być może to młoda hodowla i na tyle wyceniła swoje szczeniaki.

Najłatwiej zadzwonić do odpowiedniego oddziału i się upewnić, że hodowla nadal u nich jest i działa legalnie, bo ostatnio sporo "podpisujących" się pod ZK, ale wcale nie nalezących, :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']Na śląsku oddziałów ZK jest sporo ,trzeba się dowiedziec od sprzedawcy do jakiego oddziału należy i sprawdzić czy taka hodowla jest tam zarejestrowana.[/QUOTE]

Nie tylko czy sama hodowla jest zarejestrowana ale i czy [U]ten[/U] miot został zgłoszony. Bywa niestety że i oficjalne hodowle ZKwP mnożą częściej niz to dozwolone i sprzedaja szczeniaki "po rodowodowych rodzicach" (tyle że te juz bez papierów) eksploatując suki bez umiaru

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Nie tylko czy sama hodowla jest zarejestrowana ale i czy [U]ten[/U] miot został zgłoszony. Bywa niestety że i oficjalne hodowle ZKwP mnożą częściej niz to dozwolone i sprzedaja szczeniaki "po rodowodowych rodzicach" (tyle że te juz bez papierów) eksploatując suki bez umiaru[/QUOTE]
Ale wtedy raczej taka "hodowla" nie przyznaje się do przydomka sprzedając lewy miot ,ktoś doniesie do ZK i problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...