Jump to content
Dogomania

przewlekła biegunka u goldena


wojtusiowamama

Recommended Posts

Mój pies przez ostatni miesiąc miał prawie bez przerwy biegunke,tzn jedna kupa normalna dwa dni rozwolnienie.chodzilismy do weta,w koncu dał antybiotyk w zastrzykach o i stan sie poprawił i przez 4 dni kupki były wzorcowe:razz:,no a od wczoraj znowu:-(.Dzisiaj rano wstałam a w przedpokoju 5 kup konsystencji lejącej:shake:.Nie wiem juz co mam robic,pójde dzisiaj do weta,ale chciałam zapyta czy ktos miał taki przypadek i może mi cis doradzić?Zawsze przy takiej biegunce Axel mocno się drapie,może to alergia??Martwie się o Axela,ma niespełan pół roku i boje się że przez te biegunki nie będzie sie prawidłowo rozwijał:-(.Wet powiedział że pies wygląda zdrowo i nie znalazł nic niepokojacego.Dodam że przez ostatnie ,kilka dni axel dostawał gotowanego indyka ryż i marchewkę,wczęsniej również to plus eukanube.Wczesniej przed tymi wszystkimi biegunkami też dostawal eukanube i było wszystko ok,dopiero jak przeszłam na red mils to zaczeła sie biegunka,wrócilismy do eukanuby ale biedunka została:placz:

Link to comment
Share on other sites

Nawracająca biegunka utrzymująca się miesiąc (nawet jak pies "wygląda" zdrowo ?!!!)[U]powinna skłonić weta do szukania przyczyny[/U]:angryy:. U psa zwłaszcza w okresie rozwojowym [U]to jest poważna sprawa[/U] i powinna być szybko zdiagnozowana. Trzeba zrobić przynajmniej podstawowe badania krwi ( morfologia z rozmazem, pr. wątrobowe, trzustkowe )Nie zaszkodzi sprawdzić kupę na obecność pasożytów. Zresztą wydaje mi się że najlepiej zrobisz jak zmienisz weta

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale, tylko pamietaj, że negatywny wynik posiewu nie wyklucza obecności pasożytów (nie w każdej próbce są robale nawet jak są w jelitkach). Poproś choć o morfologię - z tego badania można też dowiedzieć się o ew. obecności robali , stanie zapalnym jelit i innych rzeczach a koszt nie jest wielki . No i ta trzustka - może tam jest przyczyna.A kupy jaki mają kolor?

Link to comment
Share on other sites

A czy poprosiłaś o badanie w kierunku obecności lambrii (nie pamiętam czy wychodzą w tym ogólnym badaniu na pasożyty - ja zawsze szłam na badania kału ze wskazaniem na lambrie). Mój pies też miał takie nawracające biegunki i okazało się, że to lambrioza, został przeleczony metronidazolem i problem znikął.

Link to comment
Share on other sites

Lucky często łapie tego typu choróbska przez zżeranie wszystkiego na spacertach. Teraz na spacerach nosi kaganiec. Jak miał trzy miesiące to miał właśnie takie przewlekłe biegunki i okazało się po wszystkich badaniach, że przypuszczenia veta się potwierdziły i było to zapalenie okrężnicy.
Napisz jak będziesz coś wiedziała, co z pieskiem :)

Pozdrawiamy
Magda&Lucky

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...