Jump to content
Dogomania

Rega kaukazia staruszka biega za TM [']


3 x

Recommended Posts

[B]Rega - stara kaukazka[/B]
Jej życie w sumie nie było takie złe
Podobno kiedyś miała dom;
Podobno z niego uciekła ;
Podobno trafiła do jednego ze schronisk, gdzie wypatrzyły ją wolontariuszki;
....

w sumie to nie bardzo wiem, co dalej napisac
Rega pojechał do Biafry, w zamian wspomniane już wyzej osoby miały wpłacać darowiznę na siano dla koni.
Rega przyjechała do Biafry w lutym, na początku lutego.
Sama miałam ją nawet wieżć, ale po różnych perypetiach został ustalony inny transport.
Rega dojechała do Biafry, dziewczyny wpłaciły w lutym na siano dla koni i niby wszystkow porzadku.
Pies ma bezpieczne schronienie, konie mają wsparcie na siano.
Niby, poniewaz gdy pies już był bezpieczny u Biafry skończyły się darowizny na siano.
Rega miała obiecane wsparcie, wpłaty, bazarki cuda wianki i inne takie.
A dostała jedno wielkie g...
Przykre, że osoby które składają deklaracej się z nich wycofują.
Ja rozumiem, że wiele może się zmienić, że zdrowie, że pieniądze itd
ale Rega nie miała obiecanego wsparcia od jednej osoby a od grupy osób.

Wiadomo Biafra psa nie wyrzuci.
A że to niemały kolejny kaukaz to co kogo to już obchodzi, prawda?
Skoro pies ma bezpieczne schronienie.
Rega jest stara, jadąć do Biafy wiadomo było, że jedzie tam aby bezpiecznie spędzić końcówkę życia.
Kilkunastoletni kaukaz ma raczej znikome szanse na adopcję.

Bardzo prosimy o wsparcie w utrzymaniu Regi.
To jest kolejny kaukaz pod opieką Fundacji "Zwierzę nie jest rzeczą"
Kolejny pies bez deklaracji, bez jakiegokolwiek wsparcia.
Pies od którego odwróciły się osoby które deklarowały i zapweniały o swojej pomocy.
Przykre to ale prawdziwe.

[B]Może kogos poruszy stara Rega i zechce jej podarowac worek karmy dla emerytów
bądź przelać grosz na gotowane jedzenie czy podstawową opiekę weterynaryjną ?[/B]

oto Rega:

[IMG]http://img856.imageshack.us/img856/9634/rega.jpg[/IMG]

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/7756/rega1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img196.imageshack.us/img196/6058/rega2.jpg[/IMG]

Edited by 3 x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mmmonika']:placz::placz::placz: rozlozylas mnie tym tematem....
jest taka piękna i jeszcze ma imię jak rzeka mojego ojca i mojego dziecinstwa...
Na pewno pomoge dziewczynie[/QUOTE]

dziękujemy :)
niestety tak wyszło :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmmonika']Moge ja wspomoc workiem karmy dla seniora... na razie - moze potem wymysle cos jeszcze.
Tylko nie wiem jaka wybrac - prosze o jakas podpowiedz:p[/QUOTE]

dzięki Monika :)
może chcesz jakiegos naszego zwierzaka pod opieke?
bo ewidentnie widze, że masz do nich słabośc ;)
co nic a nic mi nie przeszkadza anwet mnie i nie tylko mnie bardzo cieszy ;)

dopytam Izy co ona je dokładnie w sensie rega nie Iza ;)
i napiszemy
chyba ze już Iza się kontaktowała z tobą odnośnie karmy ?


Szarotko dziękujemy, podrzucac kaukazy nie jest łatwo :)

Link to comment
Share on other sites

no mam :loveu: kaukazy i owczarki środkowoazjatyckie oraz wilczaki to moje ukochane rasy - może dlatego, że kompletnie nie dla mnie:evil_lol:

karmę juz kupiłam - robiłam zamówienie dla moich psów i wzięłam od razu dla Regi - wzięłam fitmin maxi senior (mojemu seniorowi smakuje)+ witaminy dla seniora (nie wiem dlaczego, ale większość karm dla seniorów to lajt - a sądzę, że biafrowe kaukazy trzeba raczej odkarmiać niż dietować:evil_lol:)
Mam nadzieję, że będzie OK - jak nie to jak już pisałam na innym wątku - na pewno się nie zmarnuje:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']A które to wolontariuszki i które schronisko? :eviltong:;)

Mam słabość do kuakazów chcociaż mój miał charakterek ;)

Kasy nie mam, niestety :([/QUOTE]

do nas Rega przyjechała z Palucha
ale coś mi świta, że wcześniej była gdzieś pod Warszawa - ale nic sobie nie dam za to obciąć ;)
wolontariuszkę jedną znam z imienia i nazwiska tylko więc nie będe upubliczniać danych
co do innych osób, to musiałabym posprawdzać w pw (jeśli wogóle je jeszczze zachowałam :oops:)
nie są wolontariusze z Palucha znani powszechnie na dogo jako miłośnicy kaukazów

w sumie to bez róznicy kto się wypią
suka została bez środków na życie
o znikomej szansy na adopcję już pisałam, zreszta założenie przywiezienia jej do Biafry było, że na dożycie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rega pije, ale nie chce nic jeść :(
nie chce sę podnosić
ma straszne zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, tzn straszne kolce
(jak coś źle napisałam to Iza mnei poprawi, alba ja sama poprawię jak skonsultuję się z Izą )
trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim bardzo dziękuję za karmę dla Regi, którą dostałam od Moniki ...miesiąc temu :oops::oops::oops:. Powinnam trochę wcześniej napisać, że doszła ale jakoś mi umknęło :oops:

[IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Rega-karma.jpg[/IMG]

Przy okazji polecam. Rega ją chętnie jadła.

Dzisiaj Regę przywiozłam ze szpitala do domu , ale jest bardzo słaba i nie ma siły się podnieść. Krążenie trochę się ustabilizowało , ale stan ogólny jest bardzo zły i dalszy pobyt w lecznicy już nie poprawi jej stanu :-(

Rega ma 11-12 lat i to już chyba koniec :placz:
Ma 45 000 białych krwinek i w zasadzie nie wiadomo z czego. Ma bardzo poważne zmiany w stawach i kręgosłupie, pogrubiałą ścianę żołądka i zdeformowaną jedną nerkę. Widać, że narządy po kolei tracą moc :-(

Ponieważ przestała się dusić i nie męczy się postanowiłam ją zabrać do domu i zobaczyć tydzień co będzie.
Dostaje antybiotyk i steryd. Jeśli ma odejść to już chyba lepiej w miejscu gdzie ostatnio żyła, niż na posadzce w lecznicy :-(

Na razie wysiadła z auta i położyła się na ziemi obok. Nie chce dalej iść, ale merda ogonem i się rozgląda.

[IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Rega.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że ona nie jest na coś szczególnie chora - tak chyba umierają psy ze starości...
Jeśli już musi to niech odejdzie jak Borys czy Nobiles we własnym bezpiecznym kącie spokojnie we śnie:-(

A swoją drogą to strasznie Cię podziwiam - przeprowadziłaś juz tyle wielkopsów przez Tęczowy Most, że po drugiej stronie będzie na Ciebie czekac wielkie żarłoczne puchate stado:p

Link to comment
Share on other sites

Rega czuje się dużo lepiej.
Nie wiem czy to chwilowa poprawa przed końcem , czy reakcja na steryd
Wolę się nie zastanawiać...bo oszaleję

Baca umarł.
Był bardzo stary. Postanowił oszczędzić mi nerwów i biegania z nim po klinikach i postanowił zasnąć w nocy na amen.
Opanowany do samego końca.
Nie lubił być w centrum uwagi.

Chyba muszę się nad sobą poważnie zastanowić. Wyciąganie ze schronisk półzywych, chorych i starych kaukazów , które z pewnością niebawem umrą doprowadzi mnie jak nic do choroby psychicznej :-(

Dlaczego tak wspaniałe wielkopsy żyją tak krótko :placz::placz::placz:
I do tego mają tak prz*****e zycie :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...