Jump to content
Dogomania

Chce kupic owczarka z jakiej hodowli???


zlota rybka

Recommended Posts

W niedalekiej przyszłosci(ok pół roku) planuje zakupić ON długowłosego.Niechce kupić psa z jakiejś pseudohodowli ale też jak widze ceny psów z rodowodem za 2 tys to mnie przerażają.Zdażają się też nawet za 300zł z rodowodem z tego co widziałam na allegro ale niechce mi się wierzyć że za taką cenę.Może ktoś mi dać namiary na jakąś dobrą hodowle owczarków no i jakie są ceny i czyjest mozliwość zakupu psiaka bez rodowodu gdyż na wystawy nieplanyje jeździć.Z góry dzieki:lol:

Link to comment
Share on other sites

Rodowód nie obliguje Cię do wystaw, jak nie chcesz nie uczestniczysz w nich, to Twój wybór a nie konieczność. Możesz wyrobić rodowód, jeśli szczeniaka kupujesz z metryką, ale wcale nie musisz zapisywać się do klubu, czy związku. Rodowód daje Ci obraz co do fenotypu i genotypu psa. Hodowla z prawdziwego zdarzenia nie sprzeda psa bez rodowodu czy metryki.
Hodowla De-Bes jak najbardziej, ojciec mojego piesa to De-Bes i jest długowłosy( czasami im się trafiają po rodzicach krótkowłosych).
Jest jeszcze dobra hodowla Od Aleksandry, Wilcze Gniazdo, Z Gangu Kuby, to te których jestem na 100% pewna, ale te są typowo z długowłochami.

Link to comment
Share on other sites

zawze polecam psy z dobrych hodowli FCI poniewaz sa po psach wyszkolonych,,przechodza testy,wiadomo jakie to psy.nigdy nie polecam i nie bede polecala psow z hodowli jakiegokolwiek innego zwiazku hodowcow ,ktory nie stosuje sie do wytycznych hodowlanych i sprawdzania uzytkowosci SV[organizacji prowadzacej hodowle ONa od ponad 100lat,i uzytkowych linii i eksterierowych,prowadzacych licencje oraz promocje posw o tpyie psychiki typowego ONa].w hodowlach taskich jak De Bes sa suki i psy z niemiecka licencja hodowlana,rowniez majace AD,wyszkolone a pies taki jak Kastor zdal testy psychiczne na bszs[swiatowej wystawie ONa]i dostal ocene doskonala.
na forum jest SAWA ktora ma wieloletnia hodowle ONa[przydomek "z wislanego portu",od ladnych kilku lat "satysfakcja"].u niej rowniez rodza sie napewno dlugowlose dzieciaki.ma psa ktory przekazuje swoja wspaniala psychike[reutel po orbit tronje].

Link to comment
Share on other sites

ayshe
Sprawdź rodowody psów z hodowli,tych od długowłochów,wszędzie jest wysoka niemiecka póła, i zawsze sie pojawia przydomek De-Bes
Ja przy planowaniu zakupu swojego dobrze prześwietliłam pobliskie hodowle,aczkolwiek nie wiem czy w hodowlach FCI, szczeniaki po krótkowłosych rodzicach nie są tańsze,w końcu to wada,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']ayshe
Sprawdź rodowody psów z hodowli,tych od długowłochów,wszędzie jest wysoka niemiecka póła, i zawsze sie pojawia przydomek De-Bes
Ja przy planowaniu zakupu swojego dobrze prześwietliłam pobliskie hodowle,aczkolwiek nie wiem czy w hodowlach FCI, szczeniaki po krótkowłosych rodzicach nie są tańsze,w końcu to wada,[/quote]lisicabo zwiazki dlugowlosych biora pelnymi garsciami z dorobku hodowcow SV :lol: .raczej to wiec nie jest powod do dumy brak wlasnego dorobku na wysokim poziomie.wszystko co maja-maja z SV lub na bazie SV.a fochy i gwiazdorstwo wysokich looootuffff:evil_lol: .
powinny byc tansze-wszak to pety.tak jak wnetry,z brakami uzebienia itd.ale.....donki sa modne.co nikomu a najmniej donkom na zdrowie nie wyjdzie.bo hodowla na wyglad,na wlos nigdy zadnej rasie na zdrowie nie wyszla.ale to nie jest tematem tego watku.
jesli mi sie urodzi donek-oddaje.np.na przewodnika osobie niepelnosprawnej.taka osoba nie potrzebuje psa ktory sprostalby wymogom wysokiego wyszkolenia np.schh3.wiec donek jest w sam raz.

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze że biorą pełnymi garściami:lol:, bo DON ma solidna podstawę, genetyczną, ale własnie, to nie temat do tego wątku
A tak na marginesie to nie wyobrażam sobie krycia długowłocha , długowłochem na dłuższą metę, musi być jakiś krótkowłosy.( jak by co to jest wątek historia rasy,mozna pogadac troszku na taki temat:chaos:)

Czyli wracając do tematu wątku , można taniej w hodowlach krótkowłosych, kupić rodowodowego piesa, właściwie prawie pełnowartościowego, dla siebie do domku, no to jest odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

lisica-ja sie wielokrotnie produkowalam na ten temat a padam na pysk dzisiaj i zbieram sie jeszcze na szkolenie zaraz.jestem absolutnie przeciwna planowej hodowli owczarkow niemieckich z wada wlosa.jak ktos chce zawsze moze takiego sobie kupic bo ten gen bedzie zawsze wylazil chyba zeby zrobic selekcje materialu hodowlanego ale na razie czlowiek sobie z hd poradzic nie umie wiec.....:cool1: .nie znosze dorabiania do takiejze hodowli ideologii.wzorzec onka jest dostepny dla kazdego.dlugi wlos jest wada dyskwalifikujaca do hodowli ale nie do kochania.:p .nie kazde zwierze musi byc hodowlane.zwierzeta hodowlane winny byc elita rasy.ja nie lubie takich akcji po prostu jak hodowla na wlasne widzimisie.onki z klapnietymi uszami tyz sa ladne.:cool3: .i tak kazdy by se hodowal co chcial bo...demokracja nie?ech.spadam na szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że nie polecam hodowli Arkadia z zachodnio-pomorskiego. Po prostu porażka. Z tego co słyszałam to wielu ludzi chwali hodowlę Remo... :)
p.s. widze tu wiele znanych ludzi z innego fo, które już niestety nie działa a dla mnie to tu za dużo sie dzieje, żeby wszystko czytać i być na bieżąco...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ada89']Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle, że nie polecam hodowli Arkadia z zachodnio-pomorskiego. Po prostu porażka. Z tego co słyszałam to wielu ludzi chwali hodowlę Remo... :)
p.s. widze tu wiele znanych ludzi z innego fo, które już niestety nie działa a dla mnie to tu za dużo sie dzieje, żeby wszystko czytać i być na bieżąco...[/quote]
Cześć Ada 89:lol:
Jak tam Ramzesik?

Link to comment
Share on other sites

a co to za hodowla Remo?hmmmm.wogole nie slyszalam.jak psy z tej hodowli poszly na klubowce na testach psychicznych/czy maja niemiecka licencje?jakie wyszkolenie?czy suki maja ipo?zuchtwert?z ciekawosci pytam bo zwyczajnie nie slyszalam o hodowli a wydaje mi sie ze dobra hodowla na wszystkie pytania powinna odpowiedziec:tak a testy-no pozorant nie musial gonic psa po placu:diabloti: ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']a co to za hodowla Remo?hmmmm.wogole nie slyszalam.jak psy z tej hodowli poszly na klubowce na testach psychicznych/czy maja niemiecka licencje?jakie wyszkolenie?czy suki maja ipo?zuchtwert?z ciekawosci pytam bo zwyczajnie nie slyszalam o hodowli a wydaje mi sie ze dobra hodowla na wszystkie pytania powinna odpowiedziec:tak a testy-no pozorant nie musial gonic psa po placu:diabloti: ....[/quote]
To długowłochy
[URL]http://www.owczarek-niemiecki.pl/nowa/index.htm[/URL]
nie zadowoli Cie

Link to comment
Share on other sites

cześć lisica :)
Z Ramzesa to się już basior zrobił :) dalej troche choruje, jakakolwiek zmiana jedzenia to znowu biegunka, dalej na encortonie jedzie i narazie dostaje antybiotyki, ale żywy to jest strasznie i mocno gryzie gnojek
co do Remo, to zauważam, że tylko słyszałam... na tamtym fo ktoś się o niej pochlebnie wypowiadał i to jakiś hodowca i ponoć nie tej hodowli, ale nie wiem skoro kiepska to zaufam wam, wiem tylko że z tej z której mam to nikomu nigdy w życiu bym nie poleciła :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...