Jump to content
Dogomania

Wstrząs - Corhydron - dawkowanie


filodendron

Recommended Posts

W związku ze zbliżającym się urlopem w górach (które rok temu zaoferowały nam widoki na przepiękne żmije w różnych rozmiarach) poprosiłam naszego weta o lek przeciwwstrząsowy, który moglibyśmy zabrać ze sobą. Chodzimy w miejsca, z których dotarcie do cywilizacji, czyli gabinetu, może zająć kilka godzin. Pies ma tylko 10 kg, więc w razie ukąszenia szanse - w perspektywie tych kilku godzin - mogą być raczej marne. Dostałam Corhydron (ludzki steryd nie wymagający przechowywania w lodówce), który w razie czego (tfu tfu, odpukać w niemalowane) mamy podać domięśniowo. Wet, w razie gdyby z psem było bardzo źle, polecił podać jedną ampułkę, czyli 100 mg. Chciałam się upewnić, czy ta dawka będzie ok dla 10-kilogramowego psa?
W ulotce jest info, że jednorazowa dawka dla osoby dorosłej to 100-250 mg. W stanach ciężkich podaje się jednak więcej - nawet do 500 mg w ciągu 10 minut i to dożylnie ale to ciągle jest trochę mniej w przeliczeniu na kg masy ciała. Choć pewnie przy podaniu domięśniowym stężenie we krwi będzie znacznie mniejsze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...