Jump to content
Dogomania

Obraza dla arystokracji ???


reksio_cwaniak

Recommended Posts

masz rację reksiu_cwaniaku -panuje swoisty "snobizm".
od kilku hodowców słyszałam taką samą opowieść jaką ty nam tu prezentujesz. A już na gratce szmatce -nie ma sprawy -nikt się nie oburza.
A ostatnio widze nóstwo ogloszeń RR szczonów na słupach i innych sklepach. W pierwszym odruchu miałam takie "łojojojoj" a teraz....
Jest jakaś elita hodowli, które nie mają problemów i nawet szczególnie nie szukają nabywców -to nabywcy ich znajdują. Ale jest nie mało takich gdyby nie ogloszenia rozklejone w każdym możliwym miejscu -zostawałyby własnie z podrostkami.

i uwazam jak Paulina
kady pisze, ze to tylko ogłoszenie nie licytacja, ze kontakt osobisty i blabla. Ja tam bym była za odczarowaniem allegro.

Link to comment
Share on other sites

Nie uwierzycie ale po tym poście rozdzwonił się telefon i pierwsza suczka znalazła już nową rodzinkę w Pile. Nabywcy znaleźli moją stronkę i nie zaglądali na allegro. Choć mają pod nosem szczeniaki tej samej rasy (ale bez rodowodów) wolą moje psy mimo wysokiej ceny i kilometrów jakie nas dzielą. Dzięki dogomaniacy przynosicie farta.
Wracając do allegro za pierwszym razem wystawiłem informację o szczeniętach z adnotacją "proszę nie licytować , jest to zapowiedź miotu w celu ewentualnego zamówienia szczeniąt" i cenę 0 zł. Otrzymałem maila od administratora allegro iż jest to nie zgodne z ich regulaminem i że portal allegro nie służy do reklamy w związku z czym moja aukcja zostaje usunięta. Następnie wystawiłem cenę "kup teraz" bez możliwości licytacji i umieściłem banner z linkiem do mojej strony. Na światówce kiedy ojciec moich szczeniąt uzyskał najlepszą lokatę z polskich psów posypały się docinki innych wystawców "niepoważna hodowla , psi PGR , itp.".
Zastanawia mie jedno , skoro to taki wstyd to czego ci wystawcy szukali na allegro ????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Może sam termin "aukcja", "licytacja" jest niestosowna w stosunku do zwierząt. [/quote]
Ależ są jak najbardziej stosowne!!! (Abstra***ąc od Allegro).
Za rasowe konie najlepsze ceny osiąga się właśnie na aukcjach :lol: . Ludzie licytują aż im dym uszami idzie. Za wyścigowe folbluty licytuje się grube miliony dolarów (bądź innych walut wymienialnych).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Ależ są jak najbardziej stosowne!!! (Abstra***ąc od Allegro).
Za rasowe konie najlepsze ceny osiąga się właśnie na aukcjach :lol: . Ludzie licytują aż im dym uszami idzie. Za wyścigowe folbluty licytuje się grube miliony dolarów (bądź innych walut wymienialnych).[/quote]


Nie przesadzaj. Chyba porównanie sprzedaży psów na allegro czy na innych tego typu portalach do aukcji koni np. arabskich jest zbyt dalekie. W końcu aukcja koni w Janowie ma długoletnią tradycję, chyba od 1970 roku jest organizowana. A konie wyścigowe to miliony na aukcjach kosztują, ale są to pojedyncze przypadki, a w Polsce to chyba przed denominacją. Ostatnio w Golejewku za najbardziej perspektywicznego roczniaka Dellamisa Czesi zapłacili 110.000 zł.

Cieszę się Reksio, że znalałeś chętnych na malucha. A docinkami się nie przejmuj, zawsze ktoś "życzliwy" przecież się znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dzięki dogomaniacy przynosicie farta. [/QUOTE] nie wiedziałes :lol: to normalne czyli jak najwiecje dogomanii :)
Dla mnie [B]aukcje informacyjne[/B] na allegro sa jak najbardziej normalne przeciez to to samo jak gazeta co wspaniali hodwcy nie ogłaszaja sie w anonsach lub psich gazetach?? to lekka hipokryzja przecietny człowiek szuka we wszystkich mediach dlaczego z nich nie korzystac ... to do hodowcy nalezy ostatnie słowo komu i za ile odda psa ...

Link to comment
Share on other sites

A wiec reasumujac każda droga jest dobra jesli jest w odpowiedni sposob wykorzystana. Aukcja na allegro to dobry pomysl ale jak sie spelni warunki wczesniej opisane chyba przez Pauline. Sama niedawno szukalam przyjaciela a ze to moj pierwszy pes nie wiedzialam za bardzo jak sie do tego dobrac i przyznam sie ogladalam allegro i tego typu stronki bo katalogi wystawcze jak i ZK nie duzo mi pomagaly.

Ważne abys przed wydaniem psiakow upewnil sie że beda mialy zapewnione najlepsze warunki i dobra kochajaca rodzine.:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję za uwagę i jednocześnie informuję iż właściciel ojca moich szczeniąt skontaktował sie ze mną i oświadczył iż całe to zamieszanie z allegro wynika z troski o przyszłość szczeniąt które traktuje jak własne. Z czego się bardzo cieszę. Myślę że rozwiązaniem dla wszystkich hodowców był by jednorodny etyczny portal poświęcony rasowym szczeniętom , a nie jakieś szemrane tp-listy administrowane przez hodowców sugerujące które szczenięta są najwartościowsze.
Kynologia jest sportem a nie biznesem zwalczającym konkurencę.

Pozdrawiam wszystlich biegających po domu ze szmatą za kochanymi maluchami.

Link to comment
Share on other sites

Ja też się ciesze z takiego obrotu sprawy.

Bardzo wielu hodowców (dotyczy to także tych od reproduktorów) bardzo dba o swój wizerunek. Allegro miało/ma bardzo zafajdaną opinię i nie tylko wśród ,,snobów" (!).
Różni ludzie -zawsze różnie podchodzą.
Teraz wiele się zmieniło wśród hodowców i Allegro przestaje być czymś wstydliwym.
Dodam, że dla mnie to taki sam portal jak każdy inny i popularny nośnik informacji/ wszystko zależy JAK się ogłasza i to w końcu do hodowcy nalezy decyzja w CZYJE ręce trafi szczeniurek ( i całe szczęście).
Wśród hodowców nie potrzeba TOP list, wszyscy wiedzą wszystko a wyhodowane psy i ich jakość (i ich potomstwo) najlepiej świadczą o wartości hodowli.

Życzę wszystkiego dobrego i samych trafnych wyborów. Darz Bór :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tak mi czytając takie wątki chodzi po głowie.. A może by stworzyć serwis aukcyjny tylko dla zwierząt i róznych gadżetów "dozwierzęcych"... :smile: To by unikneło handlu zwierzętami jak towarem bo aukcje byłyby tylko informacyjne... Taka luźna idea :smile:[/QUOTE]

Taki serwis jest w przygotowaniu ;) Pieski maja byc podzielone wedlug grup FCI, przewidujemy tez osoba kategorie dla zwierzatek szukajacych domow (do adopcji). Jesli dobrze pojdzie ruszymy na poczatku przyszlego roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...