Jump to content
Dogomania

Galeria mojej Jessi :)


pati3334

Recommended Posts

Pati nie panikuj ;)
nie mocz suchej jeśli nie chce jeść, a dawaj normalną. Może lepiej jak będziesz zabierać miseczkę i stawiać na około 30minut. Saszetek ja bym nie podawała .. myślę że można podać raz na jakiś czas, ale nie codziennie, bo psinka się przyzwyczai i wtedy będzie problem. Jak się trochę przygłodzi to nic jej nie będzie, zje za którymś razem jak tą miseczkę postawisz :) osobiście ja bym teraz nie podawała niczego po za karmą dopóki nie zje choć trochę, jeśli robi Ci aż taki strajk. ile dni już nie tknęła suchej ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a odnośnie kąpieli mogę kąpać ją takim szamponem dla szczeniąt?

[IMG]http://i52.tinypic.com/r08nko.jpg[/IMG]

( Szampon pielęgnacyjny z olejkiem norkowym polecany dla szczeniąt. Niezwykle delikatny-nie drażni oczu.
Sposób użycia:.......... ) (pisze na opakowaniu)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Dzisiaj byliśmy na 2 szczepieniu Jessi i odrobaczeniu.
Spytałam się weterynarza kiedy można z nią już wychodzić na spacery , a on powiedział że już teraz mogę z nią wychodzić tylko żebym poczekała parę dni po szczepieniu.
3 szczepienie dopiero za miesiąc.. a wiec czy rzeczywiście mogę z nią wychodzić z dwoma szczepieniami?

Link to comment
Share on other sites

Wychodzić! Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, tzn. nie pozwalaj jej wchodzić na podejrzane trawniki, gdzie mogą być odchody innych psów. A tak poza tym to śmiało chodźcie na spacery. To fakt, są różne szkoły, ale moim zdaniem nie ma co trzymać psa do 3 miesiąca w domu, bo raz że potem trudniej jest nauczyć czystości a dwa, że do 12 tygodnia jest tzw. okienko socjalizacyjne - więc właśnie do tego wieku pies najintensywniej "uczy się żyć". Jak to zaniedbasz i przez ten czas będziesz siedziała z małą w domu, to potem może wyrosnąć na strachliwe zwierzątko, bojące się nowych sytuacji itd. A to jest potem ciężko odkręcić i trzeba włożyć sporo pracy na odwrażliwianie psa. To trochę tak jak z dzieckiem (nie lubię takich porównań psa do dziecka, ale w tym wypadku akurat działa ta sama zasada) - trzymanie pod kloszem, chuchanie, dmuchanie, na pewno nie wyjdzie na mu dobre, ale też nie wolno popadać ze skrajności w skrajność i pozwalać na wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wam bardzo. :) Przepraszam że tyle razy się pytam ale to mój pierwszy piesio i chcę się upewnić :) Narazie marna pogoda deszcz :( Nie pogniewajcie się ostatnie pytanko :evil_lol: Ile czasu od drugiego szczepienia mam odczekać na spacer? tydzień? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pati a mieszkacie w bloku czy domku jednorodzinnym (z ogródkiem)? Jeśli macie ogródek to możesz ją już wypuszczać, jak mieszkacie w bloku i nie jesteś pewna co do "czystości" trawników to możesz ją nosić na rękach, żeby sobie oglądała świat, zapoznawała się z nim, ale niekoniecznie miała kontakt z nieczystościami. Co do dni to nikt ci nie powie "wstrzymaj się 6 dni, 7 dnia możesz wychodzić". Po prostu sama bardziej intuicyjnie musisz ocenić sytuację, czy miejsce jest bezpieczne dla takiego malucha czy nie :) Tak jak wcześniej Ci pisałam: spaceruj z nią, jest ciepło, fajna pogoda, szkoda żeby mała siedziała w domu. Przy takiej pogodzie o wiele łatwiej będzie ci nauczyć małą załatwiania się na dworze, więc wykorzystuj to. Jeśli uznasz że miejsce jest zbyt niepewne/niebezpieczne to weź małą na ręce i tyle ;) Spacerujcie, może nie od razu do parków czy mocno uczęszczanych psich miejsc, ale gdzieś po bardziej bezpiecznych terenach. Wszystko z rozsądkiem, a będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w bloku na trzecim piętrze. Na parterze mieszka około 12 kotów w domu!!:crazyeye::crazyeye: Sam smród ! Kotki się męczą biedactwa :( Więc koło bloku to najbezpieczniej nie jest. Mam ogródek ale tam też chodzą koty sąsiada(ogródkowego sąsiada) :lol:. Więc chyba najbezpieczniejsze miejsce to chodniki... Ale ja już sama zgłupiałam :shake: W pobliżu mam

- pola w sensie tam gdzie sadzi się zborze itp.
-ogródek (ale tam chodzą koty)
-koło bloku (tam kotów i psów nie z tej ziemi)
- chodniki,ulice

Które miejsce najlepsze?

Link to comment
Share on other sites

Aniu teraz zostawiam jej miseczkę i dość sporo zjada suchej karmy ;]]
Znowu pytanko hehe:diabloti::diabloti:
Jak np. będe zapuszcała włosy Jessi to trzeba obcinac na uszkach łapkach a jak obcinać na pupie??:eviltong::eviltong: jak będzie miała długą szatę to się nie obsiusia??:oops:
Wytłumaczcie mi jak się zapuszcza długą szatę gdzie trzeba obcinać i jak dbać :p

Link to comment
Share on other sites

obcinaj włoski kolo pupki samej to przywyknie do pielęgnacji, uszka podobnie nie czekaj na długie włoski na końcu tylko często aż przywyknie i łapki to samo ,reszta sobie rośnie jak długo chcesz bo z rok minie pewnie nim dorośnie do podłogi, a Ty do tego czasu już Tyle się nauczysz i wyczytasz na forum że będziesz wiedziała co i jak .Pazurki obcinaj nawet po jednym jeśli bedzie Ci trudno ale nie odkladaj tego na dlugo bo cieżko bedzie i to samo z czesaniem kładz na pleckach i codziennie czesz brzuszkowe włoski bo bedzie się buntować jak nie przyzwyczai się .Nie rób wszystkiego na raz na początku jeśli nie chce .

Link to comment
Share on other sites

Witam trochę zaniedbałam galerie Jessi :oops: Ale naprawimy to!:razz:
U nas troszkę się zmieniło widać już jasne kolorki na pyszczku , Jessi nauczyła się komendy siad :multi:
Wychodzę z nią na spacerki i moim największym zdziwieniem było to że nie uciekała tylko normalnie za mną chodziła!! :crazyeye: Koło mojego ogródka ją puściłam ze smyczy biegała koło mnie i nawet nie pomyślała o ucieczce!:p Chyba jej u mnie dobrze hehe :p

Już lecę po aparat i już robimy zdjęcia ! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...