Jump to content
Dogomania

opatrunek


joaha

Recommended Posts

Witam,moj pies ma nadwyrężone kolanko w zwiazku z tym ma załozony na cała kończyne (tylna) opatrunek usztywniajacy.według weta ma go nosic ok 2 tyg,ale ma go od rana a opatrunek sukcesywnie zsuwa sie z łapy:razz: znacie moze jakis sposób zeby utrzymac go w miejscu chociaz kilka dni?

Link to comment
Share on other sites

skoro juz się zsuwa, to jutro bedziesz musiała się wybrać po kolejny, ale jakoś lepiej założony
Czy ten opatrunek jest tak zrobiony, że część bandaży owinięta jest wokół brzucha?
Kolano unieruchamia się z zachowaniem normalnego kątowania, czyli w lekkim zgięciu - wystarczy że noga się wyprostuje i już obwód opatrunku "robi się" za duży i opatrunek zjeżdża :(

Link to comment
Share on other sites

Radzę owinąć lub zrobic nowy (lepiej to drugie) używając "samoprzylepnego bandaża elastycznego". Są one, choc rzadko, dostępne w aptekach pod różnymi nazwami, np. matofix, pechahaft, coban.
Sa rewelacyjne jesli chodzi o niezsuwanie się - Przetestowane na psach w lecznicy i na moim własnym też. Polecam!

Link to comment
Share on other sites

no własnie nie jest nic owiniete wokół brzucha,tez wpadłam na to,ze własnie tak powinno byc zeby miało to sens jakis:cool3: lekarz co prawda załozył niemal całkowite ograniczenie ruchu,ale to i tak nie pomaga.sama nie wiem,bo jak pojade do niego jutro to załozy taki sam i na to samo wyjdzie. wspaniale jutro kupie takie cudo i cos sie wymysli.dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

kurczaki...ciężko tak na odległość radzić, no i każdy wet ma swoje sposoby robienia opatrunków :roll:
ja bardzo lubię "podkład pod opatrunek gipsowy MATOSOFT" to jest taka wata-fizelina w rolce, nie rozpada sie tak jak wata, pozwala na dośc ścisłe nałozenie na to bandaża [mój faworyt Peha Crepp taki prawie elastyczny...prawie] a zapobiega zbytniemu uciskowi i upośledzeniu krążenia.
Na bokserka przynajmniej 2-3 rolki Matosoftu 15cm, i ze 2 Peha Creppy np 12cm. Na to plaster. Ale nie wiem co by wet na to powiedział :cool3:

Na studiach na chirurgii była pani, która robiła fantastyczne opatrunki, nigdy jej nie dorównam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...