Jump to content
Dogomania

Uszy u Akity Amerykańskiej!!


Agnieszka85

Recommended Posts

witam:)
Mam pytanie do ktorego miesiaca maja stac uszy akicie bo moja ma juz 4 miesiace i jeszcze nie stoja tylko troche poztawi jedno i klapnie i tak na przemian ale przewaznie ma klapciate a widziałam ze u młodszych od mojej juz ładnie stoja czy cos da sie zrobic czy tylko musze czekac i moga stanac lada dzien????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka85']Z hodowli w krakowie:)[/QUOTE]

Czyli z Dan Ozzy - dokładniej masz Efrimę. Zgadza się?

Jak na mój gust u 4-miesięcznej akity uszy powinny stać. Możesz uszy podkleić, tak jak robi się to np: u dogów niemieckich.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

witam!też mam akitę z tego samego miotu i jedno ucho ma klapłe,zdarza jej się postawić na moment,więc mam nadzieję,że to przyjdzie z czasem(chociaż późno).Słyszałam,że owczarkom niemieckim na zwisłe uszy serwują żelatynę,ale nie mam pewności czy to nie jakieś znachorstwo...za 2 tyg jadę do weterynarza na przegląd,więc jeśli ucho do tej pory nie stanie,zapytam co robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akicka']witam!też mam akitę z tego samego miotu i jedno ucho ma klapłe,zdarza jej się postawić na moment,więc mam nadzieję,że to przyjdzie z czasem(chociaż późno).Słyszałam,że owczarkom niemieckim na zwisłe uszy serwują żelatynę,ale nie mam pewności czy to nie jakieś znachorstwo...za 2 tyg jadę do weterynarza na przegląd,więc jeśli ucho do tej pory nie stanie,zapytam co robić.[/QUOTE]




Hejka a dokładnie suczka czy piesek z tego samego miotu tak????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka85']Sprytnie :p dokładnie to ona ładna??????[/QUOTE]

To nie spryt to wiedza :p i inteligencja :eviltong:
A szczeniak jak to szczeniak, każdy jest ładny (z małymi wyjątkami w niektórych rasach;))

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']Witam

Ja również mam szczeniaka z tego samego miotu to chłopiec:0 i też dopiero teraz stanęły mu uszy, ale też nie całkowicie, Wygląda jak na zdjęciu. Nie ma sie co martwić na pewno staną tylko czasu potrzebują[/QUOTE]




Witam to chyba Sauron :eviltong: Słyszałam juz duzo o nim od P Małgosi hehe

Link to comment
Share on other sites

Podklejone.Możecie zrobić to same,to łatwe.Kupcie plaster w rolce w aptece,taki bez gazy.Każde ucho z osobna zwińcie i zlepcie,ale nie szczelnie!W środku musi być luz,na wsunięcie palca.Potem obydwa uszy zlepcie dłuższym kawałkiem plastra,żeby stały.Pies ma nosić plastry 2 dni,potem zdjąć,uszy delikatnie wymasować i zostawic luzem na ok.2 godz.Jeżeli będą stały,zostawić w spokoju.Jeżeli znów klapną,skleić ponownie.Powtarzać do skutku,oczywiście nie miesiącami.I podawać psu żelatynę.Mojej ugotowałam wywar z wołowiny i w tym rozpuściłam żel. 2 opakowania na szklankę wody.Podawać 2 łyżeczki galaretki dziennie(nie więcej,żeby psa nie przeczyściło)

Link to comment
Share on other sites

Tak to Sauron a właściwie już Hunter :)

Co do podklejania uszu nie jestem przekonana, bo w przypadku mojego psa zauważyłam że jak mu się jakiś ząb rusza to automatycznie ucho mu lekko opada, ale nie całkiem bo ma je stojące i tak samo lekarz do którego chodzimy powiedział, że do póki szczeniak wymienia zęby to uszy mogą na przemian to stać to klapnąć, że są to powiązane rzeczy. Jak psa bolą zęby to automatycznie zaciąga uszy do tyłu a jeśli ich nie ma stojących od przynajmniej 9 tygodnia to staną dopiero jak wymieni wszystkie zęby. Mojemu psu zaczęły stać uszy jak osiągnął wiek 4 miesięcy a tak to miał klapnięte.
Wywar jest też dobry, ale ja osobiście wolę z kurzych łapek albo z całego kurczaka takiego jak się robi dla ludzi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']Tak to Sauron a właściwie już Hunter :)

Co do podklejania uszu nie jestem przekonana, bo w przypadku mojego psa zauważyłam że jak mu się jakiś ząb rusza to automatycznie ucho mu lekko opada, ale nie całkiem bo ma je stojące i tak samo lekarz do którego chodzimy powiedział, że do póki szczeniak wymienia zęby to uszy mogą na przemian to stać to klapnąć, że są to powiązane rzeczy. Jak psa bolą zęby to automatycznie zaciąga uszy do tyłu a jeśli ich nie ma stojących od przynajmniej 9 tygodnia to staną dopiero jak wymieni wszystkie zęby. Mojemu psu zaczęły stać uszy jak osiągnął wiek 4 miesięcy a tak to miał klapnięte.
Wywar jest też dobry, ale ja osobiście wolę z kurzych łapek albo z całego kurczaka takiego jak się robi dla ludzi:)[/QUOTE]





Tez tak sadze Hodowczyni P Małgosia również mówiła ze zadnego podklejania uszow! i dodatkowych witamin to co podaje juz starczy.I tez mowiła ze jak psiak wymienia zeby to tak jest z uszami. Rowniez dowiedziałam sie od hodowcy bardzo dobrej rowniez hodowli ze uszy moga stanac w wieku 6-8 miesiecy dopiero wiec nie ma co sie martwic chyba;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba tylko tyle,że pani Małgosia chce z pewnością jak najlepiej,ale jest zdaje się początkującą *hodowczynią*.Ma piękną 3letnią sukę,która się oszczeniła.Który to miot,pierwszy?drugi?Bo chyba nie rozmnaża suki co pół roku?!
Tak się składa,że przyjaźnię się z ludźmi,którzy zajmowali się akitami LATAMI.Są znawcami tej rasy i powiem szczerze,że ufam im bez wątpliwości.Klejenie uszu to nie żaden inwazyjny zabieg,tylko założenie plasterków,w niczym nie zaszkodzi,a jest duża szansa,że pomoże.
A co z tego ostatecznie wyjdzie...zobaczymy.
I żeby nie było,że się kogoś czepiam,duży plus dla p.Małgosi za nauczenie psa czystości i chodzenia na smyczy :D

Link to comment
Share on other sites

nie :) to ta wielka pokraka co została ostatnia,bo nikt jej nie chciał :D
Będzie z niej piękny okaz,tylko trzeba trochę nad nią popracować.Uszami się nie martwię,bardziej mnie niepokoi,że oczy trochę jej łzawią,ale nie będę na razie rozpisywać się na ten temat,bo jeszcze nie mam pewności w czym rzecz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akicka']nie :) to ta wielka pokraka co została ostatnia,bo nikt jej nie chciał :D
Będzie z niej piękny okaz,tylko trzeba trochę nad nią popracować.Uszami się nie martwię,bardziej mnie niepokoi,że oczy trochę jej łzawią,ale nie będę na razie rozpisywać się na ten temat,bo jeszcze nie mam pewności w czym rzecz.[/QUOTE]



Nie prawda ze jej nikt nie chciał Bo na samym początku ja ja chciałam ,miałam problem która wybrać Bonite czy Efrime ale wybrałam Efrime :) ktora teraz sie nazywa BONITA:) A co do łzawienia oczow to moja tez tak ma:/

Link to comment
Share on other sites

Uszami się nie martwcie w końcu staną, a co do łzawiących oczu to tu bym poleciła wizytę u weterynarza, bo Hunter tak jak go odebraliśmy miał łzawiące oczy i weterynarz postawił diagnozę, że ma niedrożne kanaliki łzowe i trzeba było przetykać, bo w przyszłości mogłoby mu to bardzo przeszkadzać a im starszy tym gorzej sie przetyka albo i wogóle sie nie da bo zarosną. Tak więc polecam konsultacje z lekarzem.
Nie jest to choroba genetyczna, więc nikt na to nie miał wpływu czasem sie tak zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Jest też jeszcze jedna teoria odnośnie uszu, aczkolwiek nie wiem czy prawdziwa:). Podobno jak szczeniak ma dużo ruchu (biega ) i duzo gryzie różnych zabawek to uszy szybciej stają, podobno chodzi tu o krążenie, że całe ciało jest lepiej ukrwione gdy pies ma dużo ruchu wymuszonego, bo wiadomo, że sam z siebie za dużo nie będzie się ruszał jeśli nie ma motywacji.
Nie wiem na ile w tym jest prawdy, ale może coś w tym ruchu jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']Uszami się nie martwcie w końcu staną, a co do łzawiących oczu to tu bym poleciła wizytę u weterynarza, bo Hunter tak jak go odebraliśmy miał łzawiące oczy i weterynarz postawił diagnozę, że ma niedrożne kanaliki łzowe i trzeba było przetykać, bo w przyszłości mogłoby mu to bardzo przeszkadzać a im starszy tym gorzej sie przetyka albo i wogóle sie nie da bo zarosną. Tak więc polecam konsultacje z lekarzem.
Nie jest to choroba genetyczna, więc nikt na to nie miał wpływu czasem sie tak zdarza.[/QUOTE]



Ja wczoraj byłam u weterynarza i sprawdzał oczy i powiedział ze spojowki sa w porzadku:roll: a nie wspominał o kanalikach nic nooo. A czy wasze maluchy zaczynaja powoli zrzucac szczeniacka siersc bo ja zauwazyłam ze u mojej juz si e powoli cos dzieje i po domu kłaczki kulaja sie heheheh

Link to comment
Share on other sites

Piszę tylko co u mojego psa wykryto i teraz po zabiegu juz nic mu sie z oczami nie dzieje.
Co do sierści to już zrzucił szczenięcą, bo jak go odbierałam to miał taki puch i kolor sierści był sraczkowaty:) a teraz ma juz ładny czarny włos okrywowy. Można zobaczyć jego zdjęcia w galerii akit jest duzo różnica w wyglądzie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...