Jump to content
Dogomania

zachowania psów- prośba o interpretację


kropka77

Recommended Posts

Odbieglismy, co zrobic...

[QUOTE](...)no i reakcja drugiego psa na nie - taka lub inna.. myślę, że nie ma tu jednego scenariusza - wszystko zależy od psów (ich nawyków, tego czy karaliśmy je za sygnały grożące), miejsca, reakcji ludzi itp.
[/QUOTE]

Tak, mozna powiedziec, sprawy stoja.

[QUOTE]nie mogę zrozumieć def. psa pewnego siebie, no nie mogę!
owszem znam wiele psów, które prawie pasują do opisu tej "kategorii" jednak są momenty, sytuacje, zachowania, które przekreślają ową "pewność siebie"
[/QUOTE]

A co wg Ciebie znaczy "byc pewnym siebie"? Psia pewnosc siebie musi byc dostosowana wlasnie do psa czyli zwierzecia, ktore ma prawo, czy wrecz powinno pewnych rzeczy unikac lub sie bac.
Faktycznie rozumiejac pewnosc siebie doslownie wychodzi na to, ze jest to uczucie tylko i wylacznie ludzkie, bo tylko czlowiek jest zdolny przewidziec, ze sie np. czegos nie przestraszy

Link to comment
Share on other sites

Sorki,że mnie nie było, ale i teraz tylko na sekundę wpadłam- mam internetowy odwyk... urlop na wsi znaczy się...

Dzięki za wszystkie sugestie.
Właścicielka psa z punktu 2 już poinstruowana, od jutra ponoć zaczyna treningi.
Dam znać,jak idzie.

Co do Iwana już przed napisaniem tego tematu zaczęłam delikatne przyzwyczajanie go do sytuacji gdy ktoś coś podnosi.
Nadal niestety nie bardzo rozumiem, czemu tak robi.
Zauważcie proszę,że tak samo reaguje na podnoszone przedmioty.

No i ja i Truteń możemy podnosić wszystko- bez jakiejkolwiek reakcji ze strony Gamonia.
Wyjątkiem jest jeden z naszych kotów (ten,który Iwana nie lubi)
Może to jest w jakimś stopniu przyczyną naszych problemów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...