Jump to content
Dogomania

York suczka idzie do wszystkich


radiesteta

Recommended Posts

Mam straszny problem. Moja sunia nie czytała swojego wzorca rasy i zamiast być nieufna w stosunku do obcych ona się od prawie każdego łasi. Jest to strasznie irytujące a często kłopotliwe. Jak to wyeliminować ? Pomóżcie. Nie mam ochoty za każdym razem gdy widzę obcego wołać za nią- NIE WOLNO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majka0010']to nie zależy od wzorca rasy tylko od wychowania i charakteru :) A w jakim wieku jest ? Bo jak szczeniak to to chyba normalne :) z wiekiem powinno minąć :P[/QUOTE]

Niestetey nie wyrośnie bo ma już prawie 4 lata. Muszę to jakoś u niej wykorzenić, bo już kilka razy małe dzieci nastraszyła i ubrania ludziom zbrudziła.

Link to comment
Share on other sites

W ogólnym dziale o wychowaniu jest wiele tematów jak nauczyć psa posłuszeństwa, chodzenia bez smyczy itp.
Skoro idzie do obcych, zamiast iść przy nodze to jednak Cię nie słucha.
Ja bym na początek zastosowała linkę treningową, zawsze jakąś kontrolę nad psem wówczas masz.
Ale poczytaj tematy w ogólnych działach, bo na yorkach raczej nie ma sensu. Nauka posłuszeństwa tyczy się wszystkich psów, a nie tylko konkretnej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiniaaa']W ogólnym dziale o wychowaniu jest wiele tematów jak nauczyć psa posłuszeństwa, chodzenia bez smyczy itp.
Skoro idzie do obcych, zamiast iść przy nodze to jednak Cię nie słucha.
Ja bym na początek zastosowała linkę treningową, zawsze jakąś kontrolę nad psem wówczas masz.
Ale poczytaj tematy w ogólnych działach, bo na yorkach raczej nie ma sensu. Nauka posłuszeństwa tyczy się wszystkich psów, a nie tylko konkretnej rasy.[/QUOTE]

Źle mnie zrozumiałaś. Suczka idzie przy nodze i gdy podam komendę" NIE WOLNO" to nie poleci. Sęk w tym, że za chwilę znowu kogoś zobaczy i sytuacja się powtarza. A gdy pies biega luzem to też nie mam ochoty krzyczeć kilka metrów NIE WOLNO. Szukam sposobu na totalne zniechęcenie jej do podchodzenia i łaszenia się do obcych, bez wydawania komend. A co do działu to różne psy mają różne temperamenty dlatego myślę, że tu spotkam speców od tych terierów.

Link to comment
Share on other sites

Nie robiłabym sobie złudzeń, że spotkasz speców od wychowania yorków, bo wielce filozofia się nie różni pomiędzy różnymi rasami.
Ja rozumiem, że inaczej nauczyć psa żywiołowego, a inaczej flegmatycznego, ale nie popadajmy w paranoję, że każda rasa ma różny temperament, bo w takim wypadku dla każdej rasy powinno być inne szkolenie :p
Zapraszam do działu ogólnego, mamy na forum dużo speców, którzy chętnie Ci pomogą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...