Jump to content
Dogomania

IV SAN BERNARD Olej palmowy K100


Nugatowa

Recommended Posts

Czy ktoś mógl by napisać swoje spostrzezenia co do tego specifiku :modla: :modla: Chce zinwestować ale cena 130 zł troszkę mnie przeraża co będzie jak kompletnie sie nie sprawdzi ?:placz: :placz:

Głowne moje oczekiwania to zagęszczenie sierści i lepsza kondycja włosa, poleciła mi to osoba mająca ogromnąwiedze i wspaniały kunszt dotyczący groomingu!
Ale bardzo zależy mi na waszych oipiniach!
Czy warto zainwestować?
Czy spełni moje ww oczekiwania?


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi Kinga!
Ja poleciłam ten olej :razz:
Oczywiscie nie na całego psa ,tylko do "firanek" - u mnie sprawdza sie rewelacyjnie ,a naprawde nie jednej firmy juz probowałam ;)
Nugat to psiak aktywny i przypuszczam ,ze duzo włosow poprostu sobie wyłamuje biegajac lub np taplajac sie w piachu.
Olej swietnie wlos zabezpieczy a takze odzywi ;)

Link to comment
Share on other sites

Olej palmowy w sumie przeznaczony jest do pielęgnacji włosa długiego- ale myślę,że seterowi nie zaszkodzi:lol: . Nie wiem jednak czy to konieczne dla setera- może zastanowisz się nad odżywieniem włosa od wewnątrz- czyli- np.podawanie do karmy dobrego oleju, żółtka, u mojej bokserki bardzo dobrze sprawdziła się ... śmietana:lol: - piła przez pewien czas ok 0,25 l śmietany dziennie- sierść miała potem piękną, lśniącą i zdrową:-).Olej palmowy ISB jest drogi- ok.130 zł- na dużego psa zużywa się dużo- nie wystarczy użyć co pewien czas- aby efekty były widoczne pies powinien być natłuszczany przecieętnie co drugi-trzeci dzień:-) no i oczywiście częściej kąpany bo na natłuszczoną sierść wszysko się "łapie".

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem czy włos na grzywie i ogonie o długości ok. 14 cm jest krótkim włosem:cool3: - od dłuższego czasu nie stosuję systematyczne oleju, i w sumie nie zauważyłam zmiany we włosie- dla zabezpieczenia przed łamaniem ostatnio stosuję jedwab- jestem bardziej zadowolona.Oczywiście nie znaczy to ,że odradzam stosowanie oleju- można spróbować:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Nugat dostaje wszystkie dobre suplementy diety - odzywiajace włos.
Iwona mowisz ,ze olej jest przeznaczony do włosa dluuugiego....a sama smarujesz niem swoje naguski ,ktore wlosa dlugiego raczej nie maja......
Dla mnie seter w pełnym włosie ma włos dłuuuuuuuuugi ;)[/quote]


Ressia ma rację

Nugat dostaje pełno wartościową karme codziennie 1 kapsułka tranu z ogórecznikiem i olej z pestek winogron co 4 dni zólteczko jest bardzo jedwabisty w dotyku ręka az się ześlizguje włos ma bardzodługi tylko rzadki , biegając wsród krzewów pływając w błotku czy w wodzie nie będę tu ukrywać włos sie bardzo niszczy :-( :placz:
Seter to jak najbardziej pies długowłosy.
Tylko jescze jak to iwona powiedziala jest toduzy pies 30kg czyli bardzo szybkomi sięzużyje ? czy nie?
Będe nacierać tylko chorągwie i firany bo na ciele ma teraz badzo gesty włos i błyszczący :multi:

Czy ten olej stosować na suchy włos czy na mokry niestety nie mam takiej wanny by kąpaćgo c otydzień, badż co bądz to też pies pracujący. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Ressia ma rację

Nugat dostaje pełno wartościową karme codziennie 1 kapsułka tranu z ogórecznikiemiolej z pestek winogron co 4 dni zólteczko jest bardzojedwabisty wdotyku rękaaz się ześlizguje włosmabardzodługi tylko rzadki , biegając wsród krzewów pływając w błotku czy w wodzie nie będę tu ukrywać włos sie bardzo niszczy :-( :placz:
Seter to jak najbardziej pies długowłosy.
Tylko jescze jak to iwona powiedziala jest toduzy pies 30kg czyli bardzo szybkomi sięzużyje ? czy nie?
Będe nacierać tylko chorągwie i firany bo na ciele ma teraz badzo gesty włos i błyszczący :multi:

Czy tenolej stosować na suchy włos czy na mokry niestety nie mam takiej wanny by kąpaćgo c otydzień, badż co bądz to też pies pracujący. :p[/QUOTE]

Jak tylko na niektóre partie ciała to oczywiście znacznie wydłuży "żywotność "oleju:lol: . Pytanie było lakoniczne:cool3: to odpowiedziałam na miarę mojej wiedzy:-). Oczywiście ,że włos na choragwiach niszczy się i możesz wypróbować olej aby je zabezpieczyć- na pewno nie zaszkodzi :-). Można stosować na włos suchy:-) jak i po kąpieli na lekko wilgotny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Nugat dostaje wszystkie dobre suplementy diety - odzywiajace włos.
Iwona mowisz ,ze olej jest przeznaczony do włosa dluuugiego....a sama smarujesz niem swoje naguski ,ktore wlosa dlugiego raczej nie maja......
Dla mnie seter w pełnym włosie ma włos dłuuuuuuuuugi ;)[/quote]

[quote name='resuruss']Nugatowej marzy sie nieco dłuzszy......bo seter to pies długowłosy

[IMG]http://img128.imageshack.us/img128/9022/hunterds1.jpg[/IMG][/quote]


Ressiu absoltunie Kochana pomyliłaś pojęcia to jest pies typu amerykańskiego, wyrózniający sie az "nienaturalnym" włosem :cool3: który budzi podziw.Nugat nigdy takiej szaty nie bedzie miałbo jest zupełnie z innej lini :loveu: Ja osobiście nie lubie amerykańców kocham się w czystej lini angielskiej :loveu: :loveu: Był bodajże do tej pory pies P.Supronowicz właśnie w typie amerykańskimz szatą do :evil_lol: ziemi.

Jeszcze dodamze ten pies ma duzo piękniejszą głowę niż czyste linie amerykańskie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Czyżbym wszystkich odstraszyła?
:-( :roll: :evil_lol:[/QUOTE]

Ty jak ty:evil_lol: - oczywiście żartuję- wczoraj poszłam wcześniej spać:cool3: - Nugacik śliczny- ma taki piękny włos na froncie???
U nas pojawił się seter - znajoma "zakupiła":-)- jest znaczony nazwałabym błękitem- rośnie jak na drożdżach:-) pięknie się szkoli- pojętny piesek.Podobają mi się bardzo setery- zwłaszcza podczas "pracy" na łąkach czy w polu- niemniej taka "praca" pewnie nie pomaga ich sierści;-), więc wcale się nie dziwię,że poszukujesz środków na jej zabezpieczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście do długiego włosa polecam olej lanolinowy firmy Bio groom. Moim zdaniem jest lepszy i zdecydowanie wydajniejszy. Rozcieńczas ię go w wodzie . Kosmetyk ten swietnie się sprawdza na yorkach, przetestowałam go juz na niejednym seterku. Nugatowa zobacz sobie na sykę Born to be happy Zambi. Jest to seter irlandzki. Porównaj sobie wyglad suki z wystawy w Katowicach i z późniejszych wystaw. Nie ma porównania. Jest to jeszcze młoda suka i z całą pewnoscią jeszcze obrosnie ale i tak jej włos zmienił się nie do poznania. A był krótki jak na setera, matowy i rzadki.

Link to comment
Share on other sites

zapomnaiałam dodać, ze praktycnie na co dzień psica jest w oleju lanolinowym,a przed wystawą nkładaną ma zupełnie inna odzywkę. Musisz wziąć pod uwagę to, że olej trzeba dokładnie zmyć po kilku dniach, ponownie nałożyć nowy i psa porzadnie wysuszyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaOpa']Ja osobiście do długiego włosa polecam olej lanolinowy firmy Bio groom. Moim zdaniem jest lepszy i zdecydowanie wydajniejszy. Rozcieńczas ię go w wodzie . Kosmetyk ten swietnie się sprawdza na yorkach, przetestowałam go juz na niejednym seterku. Nugatowa zobacz sobie na sykę Born to be happy Zambi. Jest to seter irlandzki. Porównaj sobie wyglad suki z wystawy w Katowicach i z późniejszych wystaw. Nie ma porównania. Jest to jeszcze młoda suka i z całą pewnoscią jeszcze obrosnie ale i tak jej włos zmienił się nie do poznania. A był krótki jak na setera, matowy i rzadki.[/quote]

Jest to suka mojej kochanej koleżanki :loveu:
Bettke znam doskonale :lol:

Ostatnio widziałam ja dośc nie dawno i wygląda b.przyzwoicie.Betti jest troszke starsza od Nugata :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaOpa']Betka jest psem mojej najlepszej przyjaciółki. Jaki świat jest mały. Tydzień temu bBetka btł u mnie i włos ma całkiekm OK. W porównaniu z tym co było to niebo a ziemia.[/quote]


Zaraz momencik chodzi Ci o forumową bzumkę :loveu: :loveu: ?

A powiedz mi jescze gdzie to mozna zakupic w KRK i za ile

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...