Jump to content
Dogomania

Flying westie - Cody.


Natalia&Cody

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='HexaWHWT'];)
za to mój pies kocha słonecznik![/QUOTE]
Mój w sumie nigdy nie próbował :d
[quote name='westie_justa']O a gdzie zamawialas?[/QUOTE]
ta stara aukcja się już skończyła, ale zamawiałam tu:
[URL]http://allegro.pl/brit-premium-senior-small-s-8-kg-20-gratisow-i2382569823.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A czemu karma dla seniorów?? :P przecież Cody to młody pies i w dodatku jeszcze sporty uprawia może mieć za mało białka ;) następną zamów aktiv w zadość uczynienie :P
Co do karmy Brit to jeśli chodzi o skład to przyznam że w stosunku do ceny skład jest całkiem przyzwoity, co prawda ja mnie tez ta kukurydza bardzo przeszkadza, natomiast wersja z jagnięciną już jej nie ma w składzie i wygląda już całkiem nieźle nawet na tle Ariona którego młody jadł w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Mi jak narazie cenowo i składowo(w porównaniu z ceną) ta karma odpowiada. Zobaczymy jak będzie odpowiadała organizmowi mojego psiaka :D
Evelynkaa to nie jest wersja dla seniorów tylko small ;p
Myślałam, żeby dokupić z 3 kg activ i mieszać mu jak będzie miał jakiś intensywny dzień ;)

Link to comment
Share on other sites

Spoko daj znać potem jak mu służy, jakie kupki i włoski. Alex po8 miesiącach jedzenia tego hillsa weterynaryjnego z 15,8% białkiem strasznie zmarniała mu okrywa włosowa i to okropnie, teraz po dużych dawkach omega 3 i 6 i cynku z biotyną trochę się poprawia, a o tym że już całkiem ecru się zrobił to nie wspomnę :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Spoko daj znać potem jak mu służy, jakie kupki i włoski. Alex po8 miesiącach jedzenia tego hillsa weterynaryjnego z 15,8% białkiem strasznie zmarniała mu okrywa włosowa i to okropnie, teraz po dużych dawkach omega 3 i 6 i cynku z biotyną trochę się poprawia, a o tym że już całkiem ecru się zrobił to nie wspomnę :P[/QUOTE]
Haha. Mogli by zrobić West Highland Ecru Terrier :D
Okok, dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

Oprócz okropnej kukurydzy to jeszcze "Kurczak" czyli w zasadzie nie wiadomo co się za tym kurczakiem kryje. Ale każdy karmi czy uważa, ja stawiam na karmy z wyższej półki ;)
Tak a propos koloru ecru, to gdzieś czytałąm, że jak karma ma dużą zawartość miedzi, to biały pies może zżółknąć i u nas tak było. Na RC juniorze Lena była ecru, po przejściu na Orijena stała się śnieżnobiała ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Oprócz okropnej kukurydzy to jeszcze "Kurczak" czyli w zasadzie nie wiadomo co się za tym kurczakiem kryje. Ale każdy karmi czy uważa, ja stawiam na karmy z wyższej półki ;)
Tak a propos koloru ecru, to gdzieś czytałąm, że jak karma ma dużą zawartość miedzi, to biały pies może zżółknąć i u nas tak było. Na RC juniorze Lena była ecru, po przejściu na Orijena stała się śnieżnobiała ;)[/QUOTE]
U nas przy RC było tak samo ;)
Ja w sumie stawiam na to samo. U nas Orijen miał za dużo białka jak dla Codyego. Później był TOTW, ale dużo polskich sklepów go wycofało(wiemy dlaczego ;) ). No i w sumie najlepszą karmą do wyboru w sklepie była Acana....potem zdecydowałam, że spróbuje jeszcze coś innego, bo w sumie Acana tak sobie mu służyła. No i spróbowałam Brita. Czytałam opinie i jak dla mnie na swoją cenę ma dobry skład ;)

Link to comment
Share on other sites

mówicie wyższej półki, a macie na myśli droższe? RC wcale nie jest taki świetny, kawałek składu RC
"[COLOR=#9C9E9F][FONT=Verdana]kukurydza, mąka kukurydziana,suszone białko drobiowe,tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe"
[/FONT][/COLOR]hm i co niema kukurydzy, jest 90% mięsa w mięsie? RC ma cene ale czy jakość zasługującą na 'wyższą półkę' ? Acana, tak, ma cene, (chociaz na wage nie ma tragedii), ale za to ma skład, "[COLOR=#a9a9a9]przygotowana jest z najlepszych
mięsnych składników włączając w to świeżego kurczaka[/COLOR][COLOR=#a9a9a9]i całe jajka z lokalnych farm oraz świeżego łososia z Vancouver,[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]które są dostarczane Nigdy nie używamy[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]składników mro¿onych czy w inny sposób konserwowanych.[/COLOR]"

I brit wcale tak źle nie wypada, jak na cene zbliżoną do ceny Pedigree

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia&Cody']U nas przy RC było tak samo ;)
Ja w sumie stawiam na to samo. U nas Orijen miał za dużo białka jak dla Codyego. Później był TOTW, ale dużo polskich sklepów go wycofało(wiemy dlaczego ;) ). No i w sumie najlepszą karmą do wyboru w sklepie była Acana....potem zdecydowałam, że spróbuje jeszcze coś innego, bo w sumie Acana tak sobie mu służyła. No i spróbowałam Brita. Czytałam opinie i jak dla mnie na swoją cenę ma dobry skład ;)[/QUOTE]
Dlaczego sklepy wycofały TOTWa? Bo ja chyba nie w temacie ;)
[quote name='westie_justa']mówicie wyższej półki, a macie na myśli droższe? RC wcale nie jest taki świetny, kawałek składu RC
"[COLOR=#9C9E9F][FONT=Verdana]kukurydza, mąka kukurydziana,suszone białko drobiowe,tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe"
[/FONT][/COLOR]hm i co niema kukurydzy, jest 90% mięsa w mięsie? RC ma cene ale czy jakość zasługującą na 'wyższą półkę' ? Acana, tak, ma cene, (chociaz na wage nie ma tragedii), ale za to ma skład, "[COLOR=#a9a9a9]przygotowana jest z najlepszych
mięsnych składników włączając w to świeżego kurczaka[/COLOR][COLOR=#a9a9a9]i całe jajka z lokalnych farm oraz świeżego łososia z Vancouver,[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]które są dostarczane Nigdy nie używamy[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]składników mro¿onych czy w inny sposób konserwowanych.[/COLOR]"

I brit wcale tak źle nie wypada, jak na cene zbliżoną do ceny Pedigree[/QUOTE]

Hmmm... A gdzie ja napisałam, że RC jest lepszy? Pisałaś coś w naszej galerii dzisiaj, więc chyba czytałaś moje ostatnie wypowiedzi, gdzie powiedziałam, że RC to gówno (zresztą zawsze to mówię). Dawałam go Lenie, jak jeszcze nie wiedziałam, że to świństwo. Także wolałabym, żebyś mi takich słów w usta nie wkładała :roll:
Mówiąc z wyższej półki mam na myśli TYLKO I WYŁĄCZNIE [U]SKŁAD[/U]!!! I wydawało mi się to jasne :confused: Przykłady dla jasności: Orijen, Pronature Holistic, Natural & Delicious, Wolfsblut, Fish 4 dogs, TOTW itd.
edit.
Wałkuję w swojej galerii temat karm od dawna, Ty naszą galerię odwiedzasz i raczej powinnaś wiedzieć, że jestem daleka od chwalenia RC i że dużą wagę przykładam do żywienia...

Link to comment
Share on other sites

Poza tym co marketingowa zajawka ma do składu karmy, bo nie bardzo rozumiem? :roll:
[quote name='westie_justa'] "[COLOR=#a9a9a9]przygotowana jest z najlepszych
mięsnych składników włączając w to świeżego kurczaka[/COLOR][COLOR=#a9a9a9]i całe jajka z lokalnych farm oraz świeżego łososia z Vancouver,[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]które są dostarczane Nigdy nie używamy[/COLOR]
[COLOR=#a9a9a9]składników mro¿onych czy w inny sposób konserwowanych.[/COLOR]"

I brit wcale tak źle nie wypada, jak na cene zbliżoną do ceny Pedigree[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Dlaczego sklepy wycofały TOTWa? Bo ja chyba nie w temacie ;)


Hmmm... A gdzie ja napisałam, że RC jest lepszy? Pisałaś coś w naszej galerii dzisiaj, więc chyba czytałaś moje ostatnie wypowiedzi, gdzie powiedziałam, że RC to gówno (zresztą zawsze to mówię). Dawałam go Lenie, jak jeszcze nie wiedziałam, że to świństwo. Także wolałabym, żebyś mi takich słów w usta nie wkładała :roll:
Mówiąc z wyższej półki mam na myśli TYLKO I WYŁĄCZNIE [U]SKŁAD[/U]!!! I wydawało mi się to jasne :confused: Przykłady dla jasności: Orijen, Pronature Holistic, Natural & Delicious, Wolfsblut, Fish 4 dogs, TOTW itd.
edit.
Wałkuję w swojej galerii temat karm od dawna, Ty naszą galerię odwiedzasz i raczej powinnaś wiedzieć, że jestem daleka od chwalenia RC i że dużą wagę przykładam do żywienia...[/QUOTE]
Podobno wycofali go, bo jakaś partia była zarażona salmonellą.
RC kiedyś też wydawało mi się fajne, ale kosztuje o wiele za dużooo jak na swój skład....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam o tym TOTWie...
Co do RC to on leci na swojej opinii sprzed kilku lat, kiedy jeszcze miał dobry skład. Odpowiedzialny właściciel nie kupuje tego, co reklamują, albo tego co jest tańsze, tylko czyta skład i tyle :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Poza tym co marketingowa zajawka ma do składu karmy, bo nie bardzo rozumiem? :roll:[/QUOTE]
to jest z opakowania karmy. SKŁAD [QUOTE]Dehytratyzowane miêso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka,groszek, br¹zowy ry¿, t³uszcz z kurczaka (konserwowany mieszanin¹ tokoferoli
i rozmarynem), œwie¿e miêso ³ososia, w¹tróbka z kurczaka, œwie¿e ca³e jaja,
lucerna, olej z ³ososia, dynia, kurza chrz¹stka(naturalne Ÿród³o glukozaminy
i chondroityny), jab³ka, marchewka, zielona rzepa, ¿urawina wielkoowocowa,
œwidoœliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pêche¿ykowaty, algi
czerwone), korzeñ ³opianu, korzeñ prawoœlazu, jagody ja³owca, kozieradka,
nasiona kopru, dziêgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeñ cykorii, pokrzywa, liœæ
czerwonej maliny, ostrpest, liœæ miêty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku.[/QUOTE]więc dalej uważam że jest dobra, a zresztą Orijen, Regal takze jest od tego samego producenta.

Odpowiedziałam na Twoją opinie na temat składu Brita, który jest tani, a nawet bardzo tani. A pamiętam jak zachwalałaś RC.

Link to comment
Share on other sites

Ten skład jest spoko. Ja patrzyłam na skład tego seniora, którego Natalia tu wkleiła i tamten nie jest ciekawy.
Ja zachwalałam RC?:crazyeye: Nie wydaje mi się... Może coś mówiłam na samym początku, że jest ok, ale nie sądzę, żebym go zachwalała. Poza tym nawet jeśli bym to mówiła (a mogłam to mówić tylko przez pierwszych kilka miesięcy, jak miałam Lenę i nie miałam o niczym za bardzo pojęcia) to chyba wiesz, że od tamtej pory sporo się zmieniło. Równie dobrze mogłabym napisać, że Ty chcesz mieć kolejnego westa, bo KIEDYŚ tak mówiłaś, choć dobrze wiem, że tak nie jest. Ale skoro chcesz czepiać się wypowiedzi sprzed roku, to spoko (choć nie sądzę, żebym kiedykolwiek to mówiła).

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam że skład Brita jest całkiem niezły a skład między premium a care też bardzo się nie różni, na pewno nie tak jak cena. Ja też staram się kupować dobrą karmę, choć zdarza mi się od czasu do czasu też kupić tańszą pod warunkiem że będzie tolerowana przez Alexa dlatego zawsze małe opakowania....trzy światy z alergikiem, choć w tym roku nie możemy narzekać :D
Ale o tym TOTWIE nie wiedziałam gdzie to pisało? też nie widzę by go wycofywali...

Link to comment
Share on other sites

Ja mówiąc, że skład jest nieciekawy miałam na myśli tę konkretną wersję [URL]http://allegro.pl/brit-premium-senior-small-s-8-kg-20-gratisow-i2382569823.html[/URL]
Skład, który podała Justyna jest spoko.
Co do TOTWa to dość często śledzę wątek żywieniowy i na nic takiego się nie natknęłam...


edit.
Znalazłam - [URL="http://barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=700&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=adf9f51abee2be8664a49509123f3fd9"]TOTW z salmonellą [/URL]

Link to comment
Share on other sites

skład Brita jest bardzo spoko, zwłaszcza przy tej cenie. jak się ma małego psa, to może być i wszystko jedno ;) ale zapłacić za 15kg karmy 100zł, a 200 to jednak jest różnica. my mamy Brita 2 czy 3 worek, nie jestem zachwycona, ale nie narzekam. taką mamy sytuację finansową i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Oprócz okropnej kukurydzy to jeszcze "Kurczak" czyli w zasadzie nie wiadomo co się za tym kurczakiem kryje. Ale każdy karmi czy uważa, ja stawiam na karmy z wyższej półki ;)
Tak a propos koloru ecru, to gdzieś czytałąm, że jak karma ma dużą zawartość miedzi, to biały pies może zżółknąć i u nas tak było. Na RC juniorze Lena była ecru, po przejściu na Orijena stała się śnieżnobiała ;)[/QUOTE]

Ja nie zauważyłam zmiany koloru po karmach ale co prawda od szczeniaka (po odbiorze z hodowli gdzie oczywiście szczeniory były na rc) młoda dostawała Acanę puppy small breed. Niestety jak to mojej nagle się ona odechciała. A więc kupiłam Acanę Ranchlands bo nie chciałam z niej rezygnować. A ja próbowałam Orijena i Hexa po jednym paszteciku stwierdziła, że ta karma jej kompletnie nie podchodzi do gustu. Obecnie mamy drugi worek Pro Planu i smakuje bardzo. Niestety...jak chcemy coś z wyższej półki to psu nie zawsze smakuje.

Btw
Wasze westy też są takimi niejadkami? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...