Jump to content
Dogomania

bojaźliwy maluch


A&L

Recommended Posts

Witam,
Mam 4-miesięczną sunię. Jest strasznie bojaźliwa... Boi się szczególnie psów. Z daleka szczeka na wszystko co się rusza, a jak jest już blisko (np. psa, czy człowieka), to chowa się za mnie. Kiedy stoi koło psa, a ten zaszczeka, to piszczy jakby jej ktoś głowę urywał. Czasami mam wrażenie, że wymusza moją reakcję piszczeniem (właściwie to teoria mojego chłopaka). Kiedy była malutka i zapiszczała, to od razu brałam ją na ręce i przytulałam. Teraz kiedy jej coś nie pasuje, np. gdy ktoś nie chce jej oddać zabawki, piszczy, bo wie, że piszczenie działa. Bardzo chciałabym żeby nie była takim tchórzem, bo Lena będzie miała często do czynienia z innymi zwierzętami. Czy to możliwe, że przez moje błędy stała się bojaźliwa?
Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedzi :smile:

Link to comment
Share on other sites

popieram Gertę. psie przedszkole świetna sprawa. czteromiesięczną psinkę wszystkiego można nauczyć. i od dziś żadnych reakcji na piszczenie :D Nie odkładaj nic na później tylko przyzwyczajaj ją do obecności psów, bo potem będzie tylko trudniej. Niestety to samo nie przechodzi... Najlepsza metoda to oswojenie jej z obecnością innych psów ciągle, nieustająco ale zawsze pod kontrolą, żeby nic złego jej od innego psa nie spotkało.

Link to comment
Share on other sites

Myślicie, że to psie przedszkole to rzeczywiście taka super sprawa? Sama nie wiem... Nie znam nikogo, kto by tam chodził, więc ciężko jest mi to określić. Ile kosztuje taki kurs i czy znacie może jakieś polecone przedszkole w okolicach Częstochowy?

Link to comment
Share on other sites

my byliśmy i "oswajanie" z innymi psami na przedszkolu pod okiem instruktora bardzo nam pomogło. a co do Częstochowy, to może tu: [url]http://wesolalapka.pl/psie-przedszkole/o-kursie-psie-przedszkole-778.html[/url] ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Witam,
Mam 4-miesięczną sunię. Jest strasznie bojaźliwa... Boi się szczególnie psów. Z daleka szczeka na wszystko co się rusza, a jak jest już blisko (np. psa, czy człowieka), to chowa się za mnie. Kiedy stoi koło psa, a ten zaszczeka, to piszczy jakby jej ktoś głowę urywał. Czasami mam wrażenie, że wymusza moją reakcję piszczeniem (właściwie to teoria mojego chłopaka). Kiedy była malutka i zapiszczała, to od razu brałam ją na ręce i przytulałam. Teraz kiedy jej coś nie pasuje, np. gdy ktoś nie chce jej oddać zabawki, piszczy, bo wie, że piszczenie działa. Bardzo chciałabym żeby nie była takim tchórzem, bo Lena będzie miała często do czynienia z innymi zwierzętami. Czy to możliwe, że przez moje błędy stała się bojaźliwa?
Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedzi :smile:[/QUOTE]

Chodzenie ze szczeniakiem do psiego przedszkola pozniej do psiej szkoly ,to uwazam ze jest koniecznoscia.dobrze robi psu jak i opiekunowi.
Natomiast bardzo mnie ciekawi skad masz pieska z jakiej hodowli jego zabralas?
Poza tym bardzo dobre rezultata robi ignorowanie psich lekow,i czeste spotkania z innymi psiakami na poczatku moze w rownym wieku powinny byc psiaki i na obcym terenie.Psy musza sie bawic ,musza sie poznac.Poza tym bojacego psa nigdy nie birzemy na rece w momencie strachu ,tylko idziemy dalej nie zwaracajac na jego strach uwagi.Branie na rece i sie rozczulanie nad nim ,poglebia strach.

Link to comment
Share on other sites

Pies nie jest z hodowli - jest w typie, ale nie kupiłam jej za 300 zł na bazarku... Pewnie chodzi Ci o socjalizację. Lena była w super domu i miała warunki o których wiele psów może tylko pomarzyć. Socjalizacja w domu u rodziców małej przebiegała poprawnie, zabrałam ją do siebie po skończeniu 8 tygodni.
Co do przedszkola, to może mi ktoś poleci jakieś w okolicach Częstochowy i powie jaki jest koszt takiego szkolenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L'](...)
Co do przedszkola, to może mi ktoś poleci jakieś w okolicach Częstochowy i powie jaki jest koszt takiego szkolenia?[/QUOTE]
Kontaktowałaś się z wesołą łapką? Nie wiem czy oni prowadzą teraz przedszkole w Częstochowie ale:

tu masz opis i koszty [URL]http://wesolalapka.pl/psie-przedszkole/warunki-i-koszty-kursu-psie-przedszkole-777.html[/URL]
tu namiary kontaktowe żeby spytać [URL]http://wesolalapka.pl/szkolenie-i-tresura-psow/czestochowa[/URL]

No i jest cały dział na forum o przedszkolach - [url]http://www.dogomania.pl/forums/377-Przedszkola[/url] :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']dziękuję wszystkim za informację :) Tylko zastanawiam się, czy Lena nie jest "za stara" na przedszkole ;/[/QUOTE]
Jezeli 4-5 iesieczny piesek jest za stary do psiego przeszkola to wg Ciebie jakie psy chodza do przeszkola?

Link to comment
Share on other sites

Wiek psów w przedszkolu zależy od szkoły. My np. przyjmujemy psy jeszcze w trakcie kwarantanny (zajęcia są w sali, więc ryzyko chorób zakaźnych znikome) do ok. 5-6 miesiąca. Oczywiście największy sens ma przedszkole przed ukończeniem przez psa 4 miesięcy, bo pies jest wtedy w okresie socjalizacji, więc więcej korzysta na takich zajęciach niż starszy pies, u którego okres socjalizacji się zakończył.
Generalnie im wcześniej pies rozpocznie edukację, tym lepiej :D

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że wcześniej nie pomyślałam o przedszkolu ;/ No ale trudno, umówiłam się na przyszłą niedzielę na pierwsze zajęcia (szkolenie odbywa się co dwa tygodnie). Idziemy do szkoły Gostar w Katowicach. Niestety będziemy musiały dojeżdżać, bo w Częstochowie nie znalazłam niczego... Zna ktoś tę szkołę?

Link to comment
Share on other sites

Na nauke nigdy nie jest za pozno.
Wazne jest ,zeby nauka nie poszla w las,i dlatego nalezy cwiczyc z psem w domu.nalezy byc zawsze konsekwentnym.
Znam osoby co wiele lat chodzily z psem do psiej szkoly .Pies byl idealny w szkole ,wykonywal polecenia itd.W domu natomiast opiekunka nie stosowala zalecen trenerow i pies byl zupelnie inny.Pies wyczul sprawe co i gdzie mu wolno,a gdzie nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Szkoda, że wcześniej nie pomyślałam o przedszkolu ;/ No ale trudno, umówiłam się na przyszłą niedzielę na pierwsze zajęcia (szkolenie odbywa się co dwa tygodnie). Idziemy do szkoły Gostar w Katowicach. Niestety będziemy musiały dojeżdżać, bo w Częstochowie nie znalazłam niczego... Zna ktoś tę szkołę?[/QUOTE]
u nas w Dogmasters w Katowicach przyjmą Was do przedszkola: [URL]http://katowice.dogmasters.pl/[/URL]
Z bojaźliwym psem nie szłabym do szkoły, w której zajęcia odbywają się w dużych grupach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...