Jump to content
Dogomania

Poważnie chory wyżeł potrzebuje $$$ na karmę weterynaryjną. Kto mu pomoże?


Madziek

Recommended Posts

[quote name='tanitka']co słychać u Gufiego?[/QUOTE]

Niewiele mogę pomóc, ale stale zaglądam do Gufiego i pozdrowienia od żyżełka Benia przekazuję!... z jego nieodłącznym usmiechem!

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/20/benio666.jpg/][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4324/benio666.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katcherine']Madziek mozesz napisac tresc ogloszen i zdjecia wybrane na jego temat? CVhyba czas na intensywne oglszanie Gufiego.

Z tyciem spokojnie- troche a nwet dlugo to zajmie- bo na ostatnich zdjeciach mial juz braki miesniowe a to juz wyzsza szkola jazdy zeby to odbudowac.[/QUOTE]

wiem wiem, tylko ja bym chciała, żeby on zdążył przed zimą przybrać torszke na wadze...
własnie zabieram sie za pisanie tekstu do ogłoszeń

Link to comment
Share on other sites

skleciłam coś takiego. Proszę o uwagi i sugestie :-)


[B]Gufi jest ok. 2letnim psem w typie wyżła. Kiedy trafił do schroniska był w miarę zadbanym, pięknym psem. Niestety od samego początku bardzo źle znosił pobyt “za kratkami” i z tygodnia na tydzień podupadał na zdrowiu. Najpierw zdarł sobie opuszki łap na betonowej podłodze boksu i niemal nie mógł chodzić, na ogonie miał rany, ponieważ machając nim uderzał o kraty boksu, a jego sierść bardzo się przerzedziła. Najgorsze było jednak to, że zaczął tracić na wadze. Wykonano szereg badań i Gufi był leczony między innymi w kierunku zapalenia trzustki i przerostu flory bakteryjnej jelit. Leczenie trwało długie miesiące i pochłonęło spore koszty. Na szczęście ostatnie wyniki badań krwi wskazują, że Gufi jest już zdrowy! Nie wymaga podawania leków, a jedynie odpowiedniej diety, aby przytyć i odbudować masę mięśniową (Gufi waży obecnie jedynie 18 kg!). Powrót do zdrowia na pewno utrudniają waruki schroniskowe, dlatego Gufi tak bardzo rozpaczliwie potrzebuje nowego domu.

Jak na wyżła przystało Gufi jest psem aktywnym, energicznym i wymagającym. Przyszły właściciel musi zdawać sobie sprawę z tego, że Gufi nie przeleży całego dnia na kanapie leniwie ziewając. Potrzebuje długich i urozmaiconych spacerów, aby spożytkować swoją energię i zaspokoić ciekawość świata. Dlatego będzie idealnym towarzyszem osoby, która lubi aktywnie spędzać czas (np. jeżdżąc na rowerze, biegając itp.). Choć w czasie spacerów jest tak zaaferowany otoczeniem, że nie zwraca szczególnej uwagi na towarzyszących mu ludzi, to jednak jest bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem i pieszczot. Garnie sie do wolontariuszy, którzy opiekują sie nim w schronisku i bardzo przeżywa każde rozstanie. Do każdego jest bardzo przyjaźnie nastawiony. Cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne, w czasie wizyt u weterynarza zachowuje sie nienagannie. Nie toleruje natomiast towarzystwa innych psów, a na mniejsze zwierzęta, np. koty, poluje, stąd powinien być jedynym zwierzakiem w domu.

Gufi jest fantastycznym psem, który nie zaznał zbyt wiele szczęścia w swoim życiu. Nie długo minie rok odkąd trafił do schroniska. Czeka go spędzenie w zimnym boksie kolejnej zimy. Nie pozwól na to…przygarnij Gufiego i uczyń go szczęśliwym psem.
Gufi jest zaszczepiony i wykastrowany. [/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja znajoma wczoraj w teleexpresie zobaczyła Gufiego i sie zakochała miała juz kiedys wyzła przejeła sie jego losem nawet kontaktowała sie w jego sprawie ze schroniskiem .Niepokoja ja tylko te zachowania wobec kotów ( ma w domu dwa ).Problem stanowią tez inne pieski do których sie stawia choc moze kastracja troche to wyemilinowała ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...