Jump to content
Dogomania

dziwny wygląd pochwy, pomocy!


diunella

Recommended Posts

nie wiem czy piszę w dobrym dziale, w razie czego proszę o przesunięcie ;)
rasa York, wiek 2 lata.
moja suczka często liże się w okolicach dróg rodnych. wcześniej nie zwracałam na to uwagi, ale dzisiaj zauważyłam w tych okolicach takie jakby czarne, krótkie włoski, wyglądające na robaki, choć na pewno nimi nie są. pochwa jest moim zdaniem powiększona i skóra jest tam ciemniejsza. mam wrażenie, że coś jej się tam ulewa, ale równie dobrze może to być mocz. pomocy, boję sie o Mikę. idziemy do weterynarza kiedy tylko to będzie możliwe, na ul. Sanocką w Krakowie, do krakvetu.

Link to comment
Share on other sites

A czy sunia nie jest przed cieczką,albo już ją ma ? Opisane przez Ciebie objawy i zachowanie suni wskazują właśnie na to. Może być tak ,że nie zauważysz krwawienia jak sunia będzie się wylizywać. Do czasu wizyty możesz obserwować wydzielinę, czy jest czysta czy ropna (czy jest w ogóle, czy to jest mocz, wtedy badanie moczu bakteryjne będzie niezbędne), możesz zmierzyć temperaturę.Przy zapaleniu pochwy (które często występują u młodych suk) temperatura jest podwyższona.Powstanie stanów zapalnych u młodych psów może mieć zarówno podłoże zakaźne jak i hormonalne. Sama nic nie poradzisz, jeśli to faktycznie stan zapalny potrzebne będzie leczenie antybiotykowe ogólne albo miejscowe.

Link to comment
Share on other sites

wiadomość pisałą koleżanka z mojego konta, rano powiem jej, żeby zajrzała na forum. z tego co wiem Mika nie ma cieczki lub tylko śladowe ilości i nie jest zdolna zajść w ciążę. miała podejrzenie ropomacicza. dokładnych informacji udzielę jutro :)

Link to comment
Share on other sites

no więc koleżanka się już zarejestrowała :P (sunia ma niecałe 2 lata) Mika nie ma cieczki od pół roku. od czasu ostatniej cieczki dzieje się coś dziwnego. przez pół roku z niewielkimi odstępami czasu krwawi. ale to nie jest krew taka jak z cieczki. ma odcień jasnoczerwony, praktycznie różowy. weterynarz powiedizał że to tak jakby sunia przygotowywała się do cieczki. powiedział też że to krwawienie z czasem przejdzie. ale nie przechodzi. Z mamą postanowiłyśmy że ją wysterylizujemy. ale pierwszy raz zdarzyło się żeby miała taką pochwę. nawet jak kiedyś miała cieczke to taka nie była. czy to może byc coś poważniejszego?? martwię się o nią...

Link to comment
Share on other sites

Sunia dorastała, więc i wygląd narządów rodnych zmieniał się pod wpływem hormonów. Psy małych ras mają szczególnie skłonności do ciąż urojonych, które wcześniej czy później kończą się ropomaciczem. Jakikolwiek wyciek z dróg rodnych poza okresem cieczki nie jest zjawiskiem prawidłowym. Skoro taki stan trwa od ostatniej cieczki daje to powód do twierdzenia ,że to ciążą urojona(suni wydaje się,że jest w ciąży, może szykować sobie legowisko, pilnować maskotek,kości, kapci- to ma być jej urojone potomstwo itd.) Wszystko to jest szkodliwe dla jej zdrowia i psychiki. Takie stany będą się powtarzać po każdej cieczce , mogą też napełniać się mlekiem gruczoły mleczne. To wymaga leczenia. Jeśli sunia nie jest hodowlana to jedynym sposobem by zakończyć problem jest sterylizacja. Wykonuje się ją 3 miesiące po ostatniej cieczce.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za pomoc :) Sunia jesczze nie nosi żadnych zabawek ani nic. w ten piątek rano ide z nią na badanie krwi a po wynikach do sterylizacji. Znajomi doradzają mi pójść na ul. Sanocką w Krakowie, do krakvetu. Mówią że tam jest bardzo dobry weterynarz. jesczze raz dziekuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...