Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc w wyborze karmy


rin

Recommended Posts

Witam. Mam ogromną prośbę, abyscie pomogli wybrać mi karmę dla psa. Mój pies za niedługo skończy rok, ma 50 cm w kłębie, waży 16 kg i jest niesamowicie aktywny (dla tego wolałabym jakąś karmę dla psów aktywnych). Do wybrednych psów raczej się nie zalicza, choć ostatnio nie je chce jeść suchego Dog Chowa (tak, wiem że to jest ogromny syf, dlatego chcę zniemić na coś lepszego... zresztą jak byłam chora i wysłałąm rodzinkę do sklepu po PPP sensitive to przynieśli mi to :-() Dobrze by też było, zeby karma nie była niesamowicie droga (np. aż ak jak Orijen). Sucha karma to praktycznie jedyne żarełko mojego psa, nie dostaje barfa, ani gotowanego.
Może napiszę nasze wcześniejsze doświadczenia z karmami...
Josera Kids - na początku stosowania pies dostał łupieżu, po jakimś tygodniu sam zniknął, ale pojawiły się niemiłosierne gazy :oops: Aż trudno było z psem w pokoju wytzymać. Koopksa też nieciekawe.

Dog Chow'a już opisałam, sierść zmatowiała, gazów nie ma, ale Kupska okropne śmierdzą

Był też Brit Care Lamb&Reis - ale psiak wychudł...
Myślałam o Bozicie Original Plus, ale z tego co patrzyłam raczej ją odradzacie ;)

Z gory ogromne dzięki za pomoc.

Dog C

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Problem niejadka jest jednak znacznie poważniejszy... Jak myślisz, jeżeli będę mieszała suchą z mokrą będzie ok?
Mokrą mam zamiar kupić animondę/Bozitę w puszcze albo bozite w kartniku. Co z tego będzie nnajlepsze? (i korzhystne cenowo). Z góry mówię, że mokrego Pedigree nie zamierzam kupować.

Link to comment
Share on other sites

rin, suche jedzenie dużo dłużej sie trawi niż zwykłe - dlatego nie zaleca się łączenia takich dwóch pokarmów.

Sucha karma, którą z czystym sumieniem polecam:
Taste of the wild, Wolfsbut, Nutra Gold, K-9 i Brit Care

Puszki:
Carno. RC ..ale zdecydowanie taniej wychodzi zwykłe mielone czy podroby, przy których też nie musisz nic robić (można ewentualnie ugotować) a wiesz co podajesz psu do jedzenia na 100%. Sucha karma ewentualne, "braki witamin" uzupełni.

PS:Osobiście, jeżeli już kupuję puszki - wybieram te dla kotów, które mają często wyższą zawartość białka zwierzecego i mniejszą ilość konserwantów.

Ah. I co do sposobu na niejadka - u mnie psy się "wyleczyły" po dodawaniu oleju ze szprotek albo po prostu bulionu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Karilka'](..)
Ah. I co do sposobu na niejadka - u mnie psy się "wyleczyły" po dodawaniu oleju ze szprotek albo po prostu bulionu.[/QUOTE]

dorzucę od siebie, że moje zwierzątko (też niejadek) suchą karmę wcina dopiero namoczoną w mleku... to jakbyś Rin nie miała pod ręką oleju ze szprotek ani bulionu ;)

nota bene chyba dlatego, że RC chihuahua smakuje jak karton o aromacie kurczaka a namoczony smakuje jak mleczny karton o aromacie kurczaka. Wiem, bo próbowałem...:biggrina:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...