Jump to content
Dogomania

Max - piękny i oddany owczarek niemiecki ma dom


Moris

Recommended Posts

[IMG]http://i52.tinypic.com/242cqc0.jpg[/IMG]

od kilku dni koczował w jednym miejscu przy drodze - nie przemieszczał sie, nie poszukiwał pożywienia, jego zachowanie graniczy z pewnością że ktoś go wywiózł i porzucił. Brakuje mu sił ze względu na wygłodzenie.

Jest niezwykle łagodnym ale bardzo zalęknionym psem. Wychudzony, czego nie oddają do końca zdjęcia. Musiał długo być niedożywiony, miał na sobie ok 20 kleszczów.

Pies jest zupełnie załamany psychicznie i boi się ludzi, widać że zupełnie nie ma nadziej i był źle traktowany.
Po kilku dniach dobrego traktowania i karmienia odwzajemnia się początkami zaufania, daje się głaskać, drapać, wziąć na ręce (udało mi się go włożyć do samochodu) , nie przejawia cienia agresji.

Pies został zabrany i jest obecnie u mnie na działce, ale POD KONIEC MIESIĄCA WPROWADZAM SIĘ TAM JUŻ Z DWOMA PSAMI które nie akceptują rywali, więc BARDZO PILNIE SZUKAM MU DOMU.
Pies jest zupełnie załamany, nie mogę go oddać do schroniska w takim stanie.

PROSZĘ POMÓŻCIE SZUKAĆ DOMU. JEST TO PIES PODWÓRKOWY - NIE WCHODZI DO DOMU , BOI SIE POMIESZCZEŃ.
SFINANSUJĘ WYŻYWIENIE PSA W NOWYM DOMU, LECZENIE, SZCZEPIENIA, TRANSPORT - CO TYLKO TRZEBA , BYLE TYLKO ZNALAZŁ SIĘ SPOKOJNY DOM W KTÓRYM BĘDZIE MÓGŁ PRZEZ RESZTĘ ŻYCIA ODPOCZĄĆ.

Dla ułatwienia podaję kontakt tel 505 42 11 03 - proszę o pomoc w znalezieniu domu lub namiary na tymczas od maja ewentualnie niedrogi hotel dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[INDENT]Max czuje się coraz lepiej. Apatia związana z odkleszczowka ustepuje, jest juz zywy i interesuje się wszystkim dookola a czasami szczeka (np gdy jedzie karetka).

Nie robil problemow w nocy zamkniety w kojcu , adaptuje się do nowego miejsca, chodzi bez problemow na spacer.
To dobre informacje - swiadcza o tym ze bez problemu powinien sie przystosowac do nowego domu jesli taki znajdzie. [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

ZAKTUALIZOWANE INFORMACJE - MAX BARDZO POTRZEBUJE DOMU.
TĘSKNI ZA CZŁOWIEKIEM KTÓRY OKAŻE MU SERCE I DA SPOKOJNY DOM ! PRZEŻYŁ JUŻ WYSTARCZAJĄCO DUŻO !!!

Bardzo pilnie owczarek szuka domu. Koczowal od kilku dni w lesie przy drodze.
Wychudzony i zakleszczony (ponad 40 kleszczow).

PIES JEST W WIEKU 5-6 LAT, początkowo szacowany był na więcej, teraz sugerujemy się jego zachowaniem które się zmieniło -jest o wiele żywszy - oraz stanem uzębienia.

Na początku był bardzo apatyczny i zrozpaczony . Bez sił. Okazało się że zachowanie jest wynikiem nie tylko mocnego niedożywienia ale także choroby odkleszczowej - babeszjozy.
Max otrzymał serię zastrzyków i szybko dochodzi do siebie.

Pies prawdopodobnie nie był dobrze traktowany, okazuje obawę w stosunku do ludzi.

W TEJ CHWILI Z ZACHOWANIA PIES JEST ZRÓWNOWAŻONY, ZAINTERESOWANY OTOCZENIEM NA SPACERACH CIEKAWY ŚWIATA :) - CO CHWILĘ STAWIA USZY DO GÓRY - GDY ZOBACZY KACZKĘ, POCIĄG ..

Z OBAWĄ PODCHODZI DO NIEZNAJOMYCH LUDZI ALE BARDZO SZYBKO, PO NAKARMIENIU , WYGŁASKANIU OSWAJA SIĘ I ZACHOWUJE SIĘ BARDZO WDZIĘCZNIE I PRZYMILNIE .
Nie ma śladu agresji , znosi spokojnie wyczesywanie, wyciąganie kleszczów , nawet bolesne zastrzyki.

Z początku bał się wchodzić do jakichkolwiek pomieszczeń był prawdopodobnie psem łańcuchowym o czym świadczy bardzo stara obroża, wytarta szyja, lęk przed pomieszczeniami.
W TEJ CHWILI WCHODZI JUŻ BEZ PROBLEMU DO POMIESZCZENIA - KOJCA W PENSJONACIE GDZIE PRZEBYWA.
Krótko protestuje pozostawiony sam - następnie kładzie sie grzecznie i leży.

MAX JEST BARDZO POJĘTNYM PSEM. CECHUJE GO INTELIGENCJA WŁAŚCIWA ONKOM , BARDZO SZYBKO SIĘ PRZYSTOSOWUJE.
NA PEWNO BĘDZIE WSPANIAŁYM PRZYJACIELEM.

BARDZO PROSZĘ O POMOC W POSZUKIWANIU DOMU , ON BARDZO BARDZO TEGO POTRZEBUJE JEST ZDEZORIENTOWANY PRZEWOŻENIEM Z MIEJSCA NA MIEJSCE.
U MNIE NIE MOŻE ZOSTAĆ ZE WZGLĘDU NA MOJE PSY. UMIEŚCIŁAM GO W PENSJONACIE NA DWA TYGODNIE - CO BĘDZIE DALEJ - NIE WIEM. SPRAWA WIĘC BARDZO PILNA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Uwaga - pies potrafi pokonywać ogrodzenie - siatkę standardowej wysokości. Gdy był u mnie na działce przeskoczył do sąsiadów gdzie jest suczka. Dla przyzwyczajenia powinien być w nowym miejscu przez pierwsze dni w kojcu i wyprowadzany na smyczy.

PODAJĘ TELEFON 505 42 11 03 - CHĘTNIE UDZIELĘ WSZELKICH INFORMACJI.

JEŻELI ZNAJDZIE SIĘ NOWY WŁAŚCICIEL, POMOGĘ W ZORGANIZOWANIU BUDY, KOJCA CZY TEŻ W WYŻYWIENIU MAXA, ZAPEWNIĘ TRANSPORT.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym przypomniec ze jezeli znajdzie się ktos kto da Maxowi spokojną przystan to naprawdę pomogę w zorganizowaniu - budy, kojca itp - bardzo nie chcę żeby względy praktyczne uniemozliwily adopcję Maksowi... :(

Link to comment
Share on other sites

Najnowsze wiesci na temat Maxa - bylismy dzis u Pani Doktor, dostal nastepna serie lekarstw i witamin zwiazanych z babeszjozą.
Max waży tylko 30 kg.

Z zachowania jest niesamowicie kochany, bardzo szybko się przywiązuje choć do obcych zachowuje dystans. Dziś po raz pierwszy wskoczył sam do samochodu, a jeszcze kilka dni temu bał się do niego podejść na parę metrów !
Bardzo grzecznie podróżuje samochodem, obserwuje otoczenie, jest cichutko, albo grzecznie śpi (lub zagląda na przednie siedzenie i próbuje się przytulić )
Bez problemu wszedł do gabinetu, mimo że kilka dni temu jeszcze w ogóle nie wchodził do żadnych pomieszczeń.

Nie przejawia agresji względem innych dużych psów. Gdy go atakują - np przez siatkę wydaje się przyjazno - przestraszony - zdezorientowany.

Max tylko zaczyna protestować gdy zamyka się go samego w kojcu... czuje się porzucony i nie chce być już sam :( . Tęskni za towarzystwem człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Może to reproduktor z jakiejś pseudo hodowli,został zastąpiony młodym następcą.Do puki ludzie będą kupować psy na bazarach i targowiskach proceder kwitnie.
Zawsze miałam wrażenie że onki mają właścicieli z sercem,kochających psy,a jednak nie....:-( zobaczcie to....[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1503935372[/url]

Link to comment
Share on other sites

Hop siup do góry Max :)

Cioteczka Paulina ma Cię na uwadze .

Czy wiadomo ile dokładnie może mieć piesek?
Do mnie ciągle dzwonią ludzie z ogłoszeń które robiłam dla pzybłędy owczarka niemieckiego lecz to nieaktualne więc teraz jak ktoś do mnie zadzwoni bedę im proponować Maxia :D:D
3 mam kciuki ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj
Nie ma możliwości aby dowiedzieć się ile dokładnie lat ma Max. Szacowany jest na 5-6 lat - dorosły piesek.
Gdyby ktoś pytał o niego , powiedz proszę że jest bardzo wdzięczny i przymilny - taki pies pieszczoch, uwielbia być głaskany gdy już zaufa człowiekowi.
Kobietom ufa o wiele bardziej ;) ,. mężczyzn bardziej się boi - ale szybko się oswaja.
Dziś wydał pierwszy szczek w obronie terytorium - na przechodnia z psem za ogrodzeniem, chociaż jest do psów łagodnie usposobiony.
Chwilę potem przechodziło dziecko i nie reagował zupełnie - patrzył tylko obojętnie . Jest bardzo kochanym łagodnym psem.
Widać jak bardzo łaknie obecności człowieka i stałego miejsca - czuje się o wiele pewniej na podwórku niż na spacerach na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...