Jump to content
Dogomania

Złe samopoczucie po odrobaczaniu?


anubias

Recommended Posts

Mój 2-letni yorczek był dziś na odrobaczaniu i od kilku godzin mam w domu innego psa. Zazwyczaj jest bardzo wesoły, wybitnie energiczny, ciągle w biegu, nie ma czasu na "głupoty" w stylu wysiadywanie na kolanach czy głaskanie, bo przecież trzeba ganiać zabawki. Dziś jest inaczej. Pies jest osowiały, apatyczny, cały czas się pokłada, nie chce się bawić, natomiast najchętniej cały czas by siedział na kolanach. Czy to normalne po odrobaczaniu, czy też powinno mnie to martwić?

Link to comment
Share on other sites

Trochę nie w sosie. Jak jest potrzeba to lata, ale raczej woli poleżeć. Za zabawką gania jak ja ją wezmę, ale bez "wychodzenia z siebie" jak to bywało wcześniej. Sam z siebie nie bierze zabawek, choć np. po powrocie do domu zawsze najpierw się wylewnie witał, a potem sam wyciągał wszystkie zabawki i się energicznie bawił. Wczoraj wieczorem wymiotował. Nigdy w życiu robala na oczy nie widziałam, ale kto wie, może go w końcu dopadły i stąd ta reakcja? Oglądałam uważnie pierwszą, poodrobaczeniową kupkę (wyjątkowo malutką jak na niego), lecz nic nie dostrzegłam. Nie wykluczam, że po prostu nie wiem, czego szukać. Wybiorę się z nim na ponowną wizytę dzisiaj, zobaczymy, co weterynarz powie. Martwię się, nigdy się tak jeszcze nie zachowywał. To naprawdę na co dzień jest wyjątkowy wulkan energii.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej idź do weterynarza - przyczyny takiego zachowania mogą być różne, może zwykła niestrawność po środkach na odrobaczenie, ale równie dobrze mógł się podtruć, jeśli ma robale, albo coś nie tak z jelitami i żołądkiem. A brzuch jaki ma? Jeśli twardawy i postękuje przy macaniu to bym poszła jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...