Jump to content
Dogomania

Strzyżenie - można ?


apaczkrk

Recommended Posts

Witam, piszę z takim problemem. Mam kundelka mieszaniec kaukaza z jakąś inną rasą. Mój psiak ma mega grubą sierść i nadchodzący upał po prostu go wykańcza. Całe dnie leży tam gdzie najzimniej, dyszy, brakuje mu życia... Podejrzewam że to kwestia bogatego futra... Czy mogę go obciąć? nie chodzi mi o względy wyglądu itd, tylko strikte chcę mu pomóc przetrwać upały.. Czy są jakieś przeciwwskazania ??

Link to comment
Share on other sites

Wez pod uwage, ze futro chroni tez przed przegrzaniem, nadmiernym dzialaniem slonca, izoluje od czynnikow zewnetrznych.
Ja bym zostawila co najmniej z 2-3 cm.
Do tego ograczniczenie spacerow w upalne dni miedzy 10 rano o 16-17 po poludniu, przerzucilabym aktywnosc na dworzu na pory wieczorne/nocne.

Link to comment
Share on other sites

Część właścicieli psów z długą i gęstą sierścią stoi na stanowisku, że takie futro chroni zarówno przed zimnem, jak i przegrzewaniem się psa podczas upałów. Mój pies jest trymowany i strzyżony co roku, ale "jest coś na rzeczy" bo podczas upałów też mu gorąco niezależnie od długości sierści.

Link to comment
Share on other sites

Normalne jest, ze w upalne dni pies sie chroni i dyszy. Dyszenie to forma chlodzienia/pocenia sie organizmu psiego, a oslona przed sloncem, to instynkt samozachowawczy.
Predzej myslalabym nad stworzeniem psu chlodnego schronienia, np. legowisko na podlodze w lazience, z brodzikiem/wanna wypelnionymi niewielka iloscia zimnej wody.

Link to comment
Share on other sites

A moze sprobuj go tez troche wyczesac zeby ten gesty podszerstek usunac?Kup sobie trymer np marsa i spróbuj:)Albo poradz sie jakiegos gromera z Krakowa.Oosbiscie polece Pania z hodowli spanieli IZOMER
[B][U]SALON PIĘKNOŚCI PSÓW[/U][/B]

mgr inż. zootechnik Bożena Banasiewicz
Kraków, ul. Bobrowskiego 9
tel. kom.: 501 737 474
terminy: (012) 412 29 08

Link to comment
Share on other sites

Coceromaniaczka dobrze Ci radzi - warto pokazać psa groomerowi. Oceni, czy lepiej strzyc, czy raczej trymować, może furminatorem usunąć dużo podszerstka.
Poza długością i gęstością sierści jeszcze i kolor ma znaczenie - ciemne psy mocniej się nagrzewają w słońcu i w takim wypadku nie należy przesadzać ze strzyżeniem.
Ja mam teraz psa zrobionego na takiego "niby-lwa" - jest ciemny i w słońcu, gdy położyć dłoń na zadku, to jest gorący, a gdy wsunąć palce w grzywę, to przy skórze jest chłodniej niż na tym wygolonym tyłku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...