Jump to content
Dogomania

Wychowanie zgodnie z rasą?


Solaris Rotten

Recommended Posts

Spotkałam sie kiedys z wypowiedzią właściciela pit bull'a o wychowaniu w której zapytany jak to jest z jego psem powiedział ze wychowuje go zgodnie z rasą.Wiec mam dylemat czy wychowanie pit'a zgodnie z rasa niesie ze soba akceptowaną wrogość do zwierząc , pobłażanie zaczepiania i walki z napotkanymi zwierzetami?

Czy tu Pan po prostu nie stoduje socjalizacji i puszcza psa w samopas, i mówi ze wychowuje go zgodnie z rasą?Ale skąd ów Pan wie jak wychowywać zgodnie z rasą? Tu mnie to ciekawi a miałam dobre zdanie o tym panu,gdyż jego wypowiedzi czytałam na innym forum o psach .Jedank czytając to nie rozumiem jak wychowac zgodnie z raśa fakt nie mozna psu wchodzic w droge i zmuszac do rzeczy których nie zrobi, ale .....

pit bull zgodnie z rasa to pozwolenie na walki i brutalność? przeciez dązymy do tego by charaktery tych psów szły w jak najlepszym kierunku. i ich psychika była prosta czysta.

Jak sadzicie co to znaczy wychowac pit bulla zgodnie z rasą?

Przecież to nie pies pasterski...

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz Twoja raczej jest zapytaniem, Lepiej nie pisac wcale niż tak...
Dlaczego tak uważasz????? Jak się czegoś nie rozumie, to należy się pytać! Ja nie rozumiałam, czemu pytasz się nas a nie jego. Teraz wytłumaczyłaś i to już rozumiem. Co w tym złego??? (Znów pytanie, bo teraz nie rozumiem Twojej reakcji na to pierwsze).
Link to comment
Share on other sites

Źle zrozumiałam Twoje zapyanie odebrałam je jako złośliwe, wiem co bylo Twoja myśla pytając o to. Nie miejsce i pora na sprzeczki , nic złego w pytaniu jakie zadałaś :D , a masz jakies zdanie na tą sprawe?

Jestesmy tu po to przecież zeby pytać i dowiadywac się więc mam nadzieje ze czegos się dowiem, jak to jest wychowywać zgodnie z rasą... 8)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że wychowanie "zgodnie z rasą" jest zupełnie normalną rzeczą. Każda rasa ma pewne predyspozycje, ludzie kupują psy rasowe zwykle dlatego, że wiedzą czego można sie po nich spodziewać:

jedne rasy są z natury dominujące, czy agresywne i potrzebują silnej ręki, właściciela z charakterem, który będzie umiał je poskromić, a inne są łagodne jak baranki i każda "ciapa" sobie z nimi poradzi...

Oczywiście to powyżej to taki skrót myślowy ;) Wiadomo o co chodzi :roll:

Wychowanie zgodnie z rasą to właśnie stosowanie się do potrzeb i wymogów danej rasy. Żadna filozofia. Myślę, ze wychowanie pit'a zgodnie z rasą to panowanie nad jego agresją a nie uczenie go agresji...

Link to comment
Share on other sites

Pit poza agresja ma naprawde kilka innych cech i nie rozumiem dlaczego stwierdzenie ze pies jest wychowywany zgodnie z rasa jest takie oburzajace. Naturalnie, ze powinno sie wychowywac psa zgodnie z jego predyspozycjami. W innym przypadku nalezalo poprostu zdecydowac sie na innego psa. Nie mowie teraz tylko o pitach.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma tutaj żadnego oburzenia bo nie o bulwersacje tu chodzi.

Człowiek który powiedział o wychowaniu psa zgodnie zrasa, wcale nie panował nad agresją iu raczej z wyczytanych postów tego Pana ze liczył na ile psów poszedł pies.Wiec miel prawo mwi ye wzchowuje psa ygodnie rasa.

Bardzyo pryeprasyam ale moja klawiatura osyalala......literz sa popryestawiane....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...