Jump to content
Dogomania

Beagle i koty + beagle sam w domu


Lady Spirit

Recommended Posts

Witam.Jestem 13-letnią,miłośniczką psiaków chociaż narazie owego psiaka nie posiadam.Bardzo,ale to bardzo chciałabym miec psiurka.Lecz jest pewne 'ale' a nawet jest ich kilka.Posiadam kota.Trzyletniego kocura,którego kocham nad życie.I rozmyślam sobie od pewnego czasu czy beagle będzie mógł wychowac się z kotem,a co najważniejsze,czy dojdzie z nim do porozumienia? I trapi mnie ta myśl,zresztą nie tylko mnie.Moja mama tez sie zastanawia 'co by na to kot powiedział?' To jest pierwsze 'ale'.Drugim moim problemem,a wlasciwie pytaniem jest to ile beagle bedzie mógł wytrzymać sam w domu? Mysle,że jesli już zaklimatyzuje sie u nas w domku i dojdzie do porozumienia z kotem to raczej nie będzie się nudził i spokojnie spędzi czas z Kubusiem(kot :)) wtedy kiedy nie ma mnie w domu.
Pomożecie mi :)?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego beagle ?
Te psy z reguły nie znoszą samotnosci, więc trzeba się z tym liczyć.zapraszam na [url=www.e-beagle.pl]tutaj[/url]

Jeszcze jedno pytanie, ile czasu zamierzasz poswięcic dla psa (spacery, praca, agility itp.) dziennie?
Czy zdajesz sobie sprawę, ze to nie jest tylko piękna morda , ale mały gończy !

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówczyniami :)

Ja mam w domu goldena - pies sam, spokojnie siedzi po kilka godzin dziennie i nie ma w ym problemu (chociaż...jest pare razy większy od beagla :) - co prawda ruch ma, ale samotność znosi spokojniej)

A znajoma beagielka? Kiedy jej się nudzi je np. pilota, kapcie, czy coś innego, zależnie od danego dnia :) Beagle sa pełne temperamentu, chcą się bawić, uczyć, biegać :)

Tutaj taka moja rada - masz 13 lat, jak psiałaś zostawiałabyś psa samego na 5-6 godzin... Ale popatrz sobie w przyszlość, chociażby na liceum :) Tam się nie ma 5 lekcji :)

Link to comment
Share on other sites

Gazuś,a ty mieszkasz w bloku,tak? Bo ja mieszkam w mieszkaniu dośc dużym, i moim jedynym problemem jest to jak zachowa sie kot w stosunku do psa.Kiedyś planowałam kupno Labusia,zapoznałam się dzień w dzień z rasą,ale moja koleżanka jak usłyszała,że Labek ma mieszkac w bloku to zaczęła wyprawiac mi kazania na temat tego,że pies będzie miał w mieszkaniu bardzo źle i będzie się męczył.I od tego czasu,nie mówie jej już nic o psach xD a wracając do tych 5 godzin lekcyjnych,ja w gimnazjum mam nawet po 8 i byłabym skłonna spędzić z psem całą resztę dnia :D myśle tez nad innym psiakiem,bo skoro Beagle nie znosi samotności to chyba jednak z niego zrezygnuje...

Link to comment
Share on other sites

Lady Spirit - jesli pies ma byc sam w domu gdy Ty jestes w szkole, to naprawde odpusc sobie beagla. Ja wierze, ze caly pozostaly czas bys mu poswiecila, ze bys dbala... ale te 5-8 godzin w domu to dla niego ZDECYDOWANIE za duzo. On bedzie sie meczyl, on zacznie niszczyc z nudow. Chyba, ze przed szkola pojdziesz z nim na dlugi, intensywny minimum godzinny spacer albo na rower. A to, uwierz, jest meczarnia (ja na szczescie mam tak, ze mama jest w domu rano i Afra przebywa sama zwykle okolo 2 godzin, podczas ktorych spi bo kolo poludnia miala spacer dluzszy).
Beagle to pies, ktory ma silna potrzebe kontaktu z czlowiekiem. Ktory szczesliwy jest wtedy, gdy przebywa ze swoja rodzina. I tak jest w przypadku wszyskich psow gonczych. Dlatego lepiej, gdybys zdecydowala sie na psa z grupy np. terrierow- sa one zdecydowanie spokojniejsze, gdy zostaja same, potrafia przespac 8-godzinny czas, gdy pan jest w pracy/szkole i nie robi im to wiekszej roznicy. (jakie terriery? np westie, szkot - one w dodatku nie maja az takiej potrzeby wyladowania energii jak beagle, wymagaja natomiast nieco wiecej pielegnacji, ale to sama przyjemnosc dla kogos kto kocha psy ;) )

Wlasnie - pies, mam nadzieje, z rodowodem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lady Spirit']Nie z rodowodem,ale napewno z jakiejś dobrej i sprawdzonej hodowli :)[/quote]

Żadna dobra i sprawdzona hodowla nie sprzedaje psów bez rodowodu. A jeśli sprzedaje, to to jest gówniana pseudohodowla, która produkuje lewe mioty.
Przepraszam za ostre słowa, ale miliardy już takich wyjaśnień było napisanych.... że rasowy=rodowodowy itd... skąd wiadomo, że hodowla (ta pseudo) jest dobra, skoro rodzice nie są ocenieni i sprawdzeni, a i dzieci też nie będą? Dobra hodowla jest dobra dlatego, że psy ją tworzące zostały uznane przez sędziów za wartościowe i zadowalające do kontynuawania rasy - mają uprawnienia. Potem uzyskuje się zgodę na konkretne krycie, a szczeniaki są badane i otrzymują metryki (potem rodowód) potwierdzające "jakość" psa i to, że rzeczywiście jest potomkiem tych rodziców tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Lady Spirit - moja rada - zacznij analizę i szukanie wymarzonego psa od nowa. Poczytaj plusy (bo minusow osobiscie nie znam :) ) psów z rodowodem, przejdz się na wystawę psów, poczytaj, pooglądaj różne rasy, porozmawiaj z hodowcami. Myślę, że beagle to nie pies dla Ciebie, ale jest wkoło tyle wspaniałych ras! Zycze owocnych, udanych i rozsądnych poszukiwań :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lady Spirit']Hmm,nie mam wygórowanym kryterii.Chcialabym zeby nie meczyl sie w domku,eby mógł sie dogadac z 3-letnim kocurem i moze byc długowłosy,bo nie mam wszedzie dywanów ;)[/quote]

Golden Retriever :) spełnia wszsytkie warunki. Mimo, że nie jest mały, to lubi domowo-kanapowe życie i nie wymaga morderczych spacerów. Lubi zawierać znajomosci z innymi gatunkami :) Jeśli długa sierść nie jest przeszkodą, to wydaje mi się najlepszy. Zwłaszcza że jesteś młodą osóbką jeszcze - łatwiejszy do ułożenia niż taki beagle :)
Dla wyszukanych gustów to jeszcze buldożek francuski też pasuje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]SAM MAM BEAGLE PIĘCIO MIESIĘCZNEGO I MAM 13 LAT MOIM ZDANIEM BEAGLE MOŻE I NIE LUBIĄ SAMOTNOŚCI, ALE TEŻ JĄ ZNOSZĄ AKURAT MUSIAŁEM WYJECHAĆ DO POZNANIA I SAM WYTRZYMAŁ10 GODZIN BEZ ŻADNYCH SZKÓD GRUNT ZOSTAWIĆ MU, GRYZAKI, WODE I WYSTARCZY A DO KOTA TO MUSI SIĘ PRZYZWYCZAIĆ ON GONI TYLKO TO, CO MU UCIEKA ALBO TEGO NIEZNA A WYDZIELA TAKI SPECYFICZNY ZAPACH A JAK BĘDZIE MALUTKI TO SIĘ PRZYZWYCZAI TYLKO NA POCZĄTKU NAJLEPIEJ SIEDZIEĆ Z NIMI BY SIĘ LEPIEJ ZGRALI I NIE FAWORYZOWAĆ JEDNEGO Z NICH [/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]P.S:[/B]BEAGEL MA WIEDZIEĆ, ŻE JEST SIĘ PRZEWODNICZĄCYM A POZATYM BEAGEL JEST TRUDNY W WYCHOWANIU, LECZ JEST TO DOBRY PIES JA Z SWOJEGO JESTEM ZADOWOLONY…….W WIEKU OD 8 DO GÓRA 12 MIESIĘCY ZACZYNAJĄ SIĘ UCIECZKI A POTEM ZANIKAJĄ[/FONT][/SIZE]

goldeny nie maja tego w sobie co beagle a pozatym nie sądzę żeby sie przyzwyczaił do kota bo one zabardzo nie przepadaja za sobą radze beagle bo są madrzejsze, milsze , lubią ,dzieci i są ładniejsze

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast uważam, że golden jest dobrym kandydatem. To nieprawda, że nie lubią kotów- np. golden mojej sąsiadki (3-letni samiec), pomagał opiekować się trzema tygodniowymi kociętami. Bronił ich jakby to były jego szczenięta :) Kiedyś nawet przyniósł z ogrodu rannego ptaka i się nim opiekował...
A poza tym goldena o wiele łatwiej ułożyć, to pies, który uwielbia się uczyć, aw ykonywanie różnych ćwiczeń sprawia mu prawdziwą przyjemność.
I mógłby być długo sam w domu... Z pewnością przespałby ten czas. :)
A jeśli naprawdę jesteś miłośniczką psów, to radość sprawiłaby Ci także pielęgnacja tego psa, wcale nie trzeba ich często kąpać, ani czesać, pomimo tego, że mają dość długą sierść.
Naprawdę polecam goldena :)

Link to comment
Share on other sites

Rychu13 twój post jest lekko mówiąc mało obiektywny. To czy pies danej rasy jest brzydszy czy ładniejszy to kwestia gustu (a ponoć o gustach się nie dyskutuje). Akurat jeśli chodzi o inteligencje to badania (Coren`a) wykazują że wyższą inteligencje użytkową mają goldeny czyli są tak jak to nazwałeś mądrzejsze. Jeśli chodzi o dzieci to tak samo prawidłowo zsocjalizowany i wychowany beagle czy golden będzie je kochał. Jeśli ktoś się porządnie nie przyłoży do wychowania beagle to ucieczki się nie skończą w wieku 12 m-cy. To są psy gończe i ich instynkt łowiecki (który powinien mieć każdy gończy) nigdy nie zanika całkowicie.

Ja jestem za tym byś wybrała golden retrivera, albo może flat coated retrivera?

Link to comment
Share on other sites

amigo masz rację .
Oduczenie ucieczki beagla lub jego utęperowanie jest naprawdę trudną sprawą i wymaga wiele pracy i czasu.
rychu 13 polecam stronkę [url]www.e-beagle[/url] .pl poczytasz co mogą zrobić beagle w samotności i możesz też się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o nich .
Polecam w końcu to najwieksza Polska strona o beaglach.
Zapraszamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...