Jump to content
Dogomania

czy wszystko gra??


Kejssi

Recommended Posts

Na poczatku witam wszytskich bardzo serdecznie:) Mam do Was pytanko a mianowicie czy moj psiak ma dobra wage -77 gram i 3 miesiace??? czytajac Wasze wczesniejsze wypowiedzi obawiam sie ze to za malo z uwagi na to ze waga koncowa mojego pieska ma wynosic do 2.5kg Co o tym sadzicie??? pozdrawiam wszystkich cieplutko i niecierpliwie czekam na odp.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam ze pisze tak chaotycznie ale mam jeszcze jedno pytanie( pewnie bedzie ich o wiele wiecej) w jakim wieku Yorczki sie wybarwiaja bo moja 3miesieczna sunia juz wybarwia sie na glowce ( prawie cala glowka jest juz srebrna) czy to normalne w tym wieku???

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ale ja bardzo przejmuje sie moja psinka bo jest dla mnie najwazniejsza na swiecie i dlatego szukam konkretnych odpowiedzi dotyczacych nie grupy pieskow tylko mojego malenstwa. Wiem ze na forum przebywaja osoby z duzym doswiadczeniem dlatego tez zwracam sie do nich po porade!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kejssi']przepraszam, ale ja bardzo przejmuje sie moja psinka bo jest dla mnie najwazniejsza na swiecie i dlatego szukam konkretnych odpowiedzi dotyczacych nie grupy pieskow tylko mojego malenstwa. Wiem ze na forum przebywaja osoby z duzym doswiadczeniem dlatego tez zwracam sie do nich po porade![/quote]

Ale pytalas ile waza 3 miesieczne yorki, wiec podalam link. Po co sie powtarzac;) Moim zdaniem powinna wazyc powyzej 1kg, ale przeciez to jest indywidualna cecha psa. Moze jeszcze przytyje, ma duzo czasu.

pozdr,

Link to comment
Share on other sites

no Momo bedzie miala max 1,5kg, teraz ma kolo 90dag, no ale zobaczymy bo podobno do 6m-cy Yoreczki rosna. Mama miala 1,7kg a tata 1,2kg. Ale powiem ci ze nie zamienilabym ja na innego pieska:))) ogladalam duzo Yorkow przed zakupem ale ona byla najladniejsza i taka slodziutka:)))

Link to comment
Share on other sites

Ech, za późno już teraz na umoralniające gadki, i pozostaje mi tylko mocno trzymać kciuki za Twoją sunię - miejmy nadzieję, że będzie zdrowa, wesoła i śliczna :). Ale tak ogólnie i ku przestrodze dla wszystkich innych napiszę: ludzie kochani, nie kupujcie takich karzełków! Tak zminiaturyzowane yorczki mają masę problemów zdrowotnych, często bardzo słaby włos, niejednokrotnie wady genetyczne spowodowane zbytnim pomniejszaniem na siłę i stąd wadliwym materiałem genowym. Zdarzają się paskudne schorzenia organów wewnętrznych, a już stawy to istny koszmar u takich piesków. Niejeden raz widziałam takie mini-yorczki kulejące, utykające, lub po prostu noszone całe życie, bo nie były w stanie same przejść kilkunastu metrów... Ponadto takie karzełki w żadnym razie NIE są zgodne ze wzorcem. Suczki poniżej dwóch kilogramów w ogóle nie powinny zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami dotyczącymi yorków dostawać praw hodowlanych, bo tak niska waga to olbrzymie ryzyko powikłań przy porodzie, a w dodatku ryzyko zbyt małego potomstwa. Obecnie promowany przez ZK wzorzec yorka to waga od dwóch do trzech i pół kilo. I NIE jest to podyktowane niczym innym, jak tylko troską o zdrowie tych piesków!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4]Moja Cori też jest malutka chociaż wcale nie chciałam miniaturki, ale takie było widać nasze przeznaczenie. Ma już 4 miesiące i waży 900 g. Jak ją dostałam to miała 3 miesiące i ważyła 600 g. Marzę aby była duża ale to chyba nie możliwe jest taką kruszynką :). Co do wybarwiania to Cori ma siwy łepek, grzbiecik już pół na pól tzn. ma włoski długie na ok. 6 cm i ponad połowa już srebrne. Jednym z naszych problemów jest karmienie bo trochę grymasi :( i też się zastanawiam czy je odpowiednią ilość na swoją wagę i wiek.[/SIZE] [FONT='Times New Roman'][SIZE=4]Zdjęcia Cori już są na forum więc można ją sobie obejrzeć i porównać Pozdrawiam[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki problem z moim 5 miesiecznym gizmo ze ma czesc włosów takie fredzle dlugie na ok 7cm i tak mu kilka sterczy a reszta taka krotka na 2cm na 1. I te na 1, 2 to są siwe a te dludie to czarne. Na początku miał sierść równej mniej wiecej dlugosci a teras taki postrzepiony. Ma takie piórzyska jak golden normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...