Jump to content
Dogomania

Uszka raz jeszcze-pomocy!


sylwia751

Recommended Posts

Mam problem z uszkami tak generalnie to do kiedy mają się podnieść? Przejżałam wszystkie posty i nie znalazłam tam nic konkretnego. Jessi za tydzień skończy 3 m-ce i uszka ma klapnięte :( czy powinnam się martwić i czy można jeszcze coś zrobić żeby staneły?Próbowałam robić kitki ale on tak długo drapie się po głowie aż gumki prawie się ssuwają :-? czytałam coś o klejeniu może ktoś wie jak i czym?

jak to było z Waszymi uszkami?Igorowi już stały więc jestem zielona w ty temacie a zależy mi żeby stały...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z moimi uszkami jest wszystko dobrze :wink:

Jesli chodzi o uszy Rockiego to nie mieliśmy z nimi większych problemów. Trzeba im było pomóc na początku, a potem juz bez zarzutu. Pomoglismy w ten sposob, że zbudowaliśmy konstrukcje, w ktorej chodzil przez 2 dni po około 2 godziny. Konstrukcja wyglądała w ten sposób, że skleilismy uszy (każde z osobna, zlożone na poł w pionie oczywiście) tasma klejącą i potem połączyliśmy je sznurkiem(konce sznurka poprzyklejane do uszu). Wyglądało to troche jakby Rocki miał między uszami sznurek do prania rozwieszony. :o

Jeśli chcesz możesz spróbować, psa to nie boli, a sposób jest bardzo skuteczny. Jeżeli jest cos niejasne to pisz, chętnie wyjasnie. :)

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia,

Pierwsze co powinnas zrobic to zgolic wloski na uszach do mniej wiecej 1/3 dlugosci liczac od koniuszkow. Zrob to dokladnie ale delikatnie. Wazne aby wloski zgolic na pow. zewnetrznej i wewnetrznej, oraz te ktore odstaja na krawedziach. Mozesz nawet zgolic je do polowy ucha. Wtedy uszka beda lzejsze i jest duza szansa, ze stana. Takie zgolone uszy moze dodatkowo podkleic. W salonie www.yorkcentrum.pl, uszy klejone sa specjalna tasma. Wazne aby nie zachodzily na siebie tylko, aby byly ladnie ulozone obok siebie.

Kolejna rzecz to codzienne masowanie malzowinek. Delikatnie przez pare minutek, okreznymi ruchami masuj malzowinki. To podobno wieksza ukrwienie i wzmacnia uszka :-)

Na zakonczenie to dieta, wzbogacona preparatami wapniowymi. W szczegolnosci w okresie zabkowania jest to wazne, gdy nagle stojace uszy zaczynaja opadac.

Moja sunia od poczatku miala stojace uszka. Widuje jednak yorki (najczesciej w salonie york centrum) ktorych uszy "ratuje sie" nawet do 10 miesiaca.

Najwazniejsze jest chyba dzialanie a nie czekanie :)

powodzenia,

Link to comment
Share on other sites

Miałam ten sam problem z opadającymi uszkami, ale zastosowałam porady z forum, tzn. podklejanie (z tym był mały problem, bo kotka ściągała suni taśmę), masowanie i preparaty wapniowe, oczywiście usunięcie nadmiaru włosków. Pomogło! Silver ma teraz 4 miesiące i sztywne stojące uszka. Martwi mnie tylko ich rozmiar, czy te radarki muszą być aż tak duże? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jarzyna,

no coz, racji zdecydownie nie masz piszac, ze podklejanie uszu jest szkodliwe. Szkoda tylko, ze zaslaniasz sie autorytetem anonimowego bo wyimagowanego weterynarza ...

Czasami lepiej dwa razy sie zastanowic, zanim cos sie napisze ...

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Co do podklejania to rzeczywiście działa tylko że uszka stały ok. pół godziny(ile było radości) a potem wróciły na swoje miejsce :( zaczynam się martwić że niestaną-mam pytanie ile może psiak nosić podklejone uszy bez uszczerbku dla jego zdrowia? Konstrukcje Jessi nosiła tak ok.3 godz. może jakby miała dłużej podklejone to by pomogło ...

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Sylwia nie martw się Może Jessi jeszcze jest za mały i po jakimś czasie uszka same mu staną.

Mi hodowca u którego kupuję suczkę powiedział że należy spinać kucyk z tymi włoskami z 2/3 uszu (tylko chyba w wieku 3 miesięcy to jeszcze nie ma takich długich włosów). Góra ucha faktycznie powinna być obcięta do wysokości 1/3 a pozostałe włoski zostawione.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wyciągam tego posta na wierzch, bo niestety Rapsodia skończyła 4 miesiące i jej uszka nadal nie stoją. Uszka może stoją ale do połowy a końcówki są oklapnięte.

Masujemy jej codziennie małżowiny, daję jej Sanal (którego nie cierpi) i nic z tego.

Uszka ma ogolone 1/3 długości i teraz się zastanawiam czy nie zgolić jej więcej razem z tymi włoskami z boku

Kiedy jej zepnę włoski z uszu razem z kitką to zaraz łapką sobie poradzi

Tutaj zdjęcie:

_234339_n.jpg

Czy możecie mi jeszcze coś poradzić???

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... możesz od środka zostawić tak by dało radę złapać w kitkę (te włoski od samego dołu), a resztę wygolić z zewnętrznej i wewnętrznej strony ucha.

Dobrze jakbyś poszła do fryzjera Sam , zrobiłby to fachowo i nie było by strachu... Uszy Viki "zmniejszyły się" po wygoleniu o 1/3 (aż byłam w szoku , że są takie malutkie :wink: ) , a nadal mogłam wiązać kiteczkę.

Nie miałam wprawdzie problemu z uszkami , stały od drugiego miesiąca , ale gdzieś czytałam , że nie pilnowane (podgalane) mogą klapnąć :-?

Link to comment
Share on other sites

samanto, wydaje mi się, że bardziej to znaczy krócej. Czyli te włoski z 1/3 wysokości uszka mają być bardzo króciutkie po obu stronach, a z 2/3 wysokości zostają i ich można spinać. No i trzeba wyrównać boki. Powodzenia. :D :D

Link to comment
Share on other sites

O właśnie! Dzięki Eleno za pomoc! Chodziło mi o wyrównywanie boków uszka i milimetr po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ucha na 1/3 wysokości.

Fryzjer ładnie przyciął też włosy na 2/3 wysokości... jakoś tak stopniowo i nie dość , że uszka są prześliczne , to normalnie mogę wiązać kitkę.

Wcześniej goliłam uszyska sama i była duża różnica jeśli chodzi o efekt końcowy :wink:

Link to comment
Share on other sites

U nas ta sama historia, Adirajo!

Po wizycie u fryzjera uszka są prześliczne i wyglądają na mniejsze :D . Sama bym tak nie wygoliła równiutko. :-?

I pani robiła to nożyczkami, a nie maszynką. Co robi doświadczenie! :D

Przeraża tylko to w jakim tempie te włosiska znów odrastają!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

samanto, wydaje mi się, że bardziej to znaczy krócej. Czyli te włoski z 1/3 wysokości uszka mają być bardzo króciutkie po obu stronach, a z 2/3 wysokości zostają i ich można spinać. No i trzeba wyrównać boki. Powodzenia. :D :D

Rozumiem Eleno - Rapsodia na 1/3 długości ucha ma króciutkie włoski, prawie wcale ich nie ma

Muszę tylko wyrównać jeszcze boki z dołu uszka (czyli 2/3 długości)

Trudno jak jej zgolimy za bardzo to jej urosną :lol:

Co do fryzjera to niestety w okolicy nie mamy żadnego :-?

Link to comment
Share on other sites

Co do fryzjera to niestety w okolicy nie mamy żadnego

Właśnie też mam ten problem, żadnego fryzjera w poblizu :( Chyba wybiorę się na strzyżonko do Wa-wy, którego fryzjera polecacie, bo ja myślałam o "Modnym Psi" Pani Beaty Fedak :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...