Jump to content
Dogomania

husky- zakup


Guest schumi

Recommended Posts

Jestem zainteresowany zakupem Siberian husky i w zwiazku z tym mam pytanie. Czy wie ktos może gdzie w okolicach warszawy mozna kupic ladnego i niedrogego (ok.400 zl) szczeniaka? szukalem na allegro itp. ale wiekszosc ofert jest z innych regionow. Czy wogole jest szansa ze za ta cene dostane rasowego Husky?(nie zalezy mi na rodowodzie)

Link to comment
Share on other sites

to skoro Ci nie zalezy na rodowodzie to moze by tak adoptować hasiorka z [URL="http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org"]www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org [/URL]


[COLOR=green]68o1[/COLOR] [LEFT]Nowego domu szuka dziewięciomieszięczny pies husky - Rocky. Jest bardzo energiczny, kontaktowy, wesoły, nie jest agresywny w stosunku do innych psów (na dzień dzisiejszy - pies jest jeszcze młodziutki). Bardzo lgnie do ludzi, jest całkowicie łagodny. Powodem oddania psa jest sytuacja rodzinna - właściciel pracuje 12 godzin dziennie, właścicielka jest w zaawansowanej ciąży i nie radzi sobie z wyprowadzaniem psa na spacery. Pies przebywa w okolicach Poznania.
[IMG]http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/images/68o1_a.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/images/68o1_b.jpg[/IMG]
prosze jaki młodziak szuka domku:).[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Jesli sadzisz ze podolasz wymaganiom rasy to ja tez radze wziac z bezdomnych szpicow: link podala kalina wyzej :p
A wymagania rasy sa tu:
[URL]http://bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/sh.html[/URL]
A to co sie spotka jesli nie podolasz jest tu:
[URL]http://bezdomne.szpice.zahoryzontem.org/zniszczenia.html[/URL]

Radze przejzec stronki i jeszcze raz sie zastanowic...
PS: [U]Rasowego[/U] psa dowolnej rasy nie kupisz nigdzie za 400zl-chyba ze doroslego lub z wadami...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']:diabloti:
za 400 [U]może[/U] kupisz hasiora z rodowodem ale juz takiego "wyrośniętego"czasem jak np nikt nie kupi hasiora(i hasiorowi tak miechy przybywają:D) to hodowcy obniżaja cenke:cool3: ...[/quote]
Ale nie licz na to, że będzie to super eksterierowo husky :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']czyli jak drogi znaczy wspanialy eksterierowo itd ... ?

no nie generalizujmy ...

poza tym nie kazdemu zalezy zeby jego pies byl super eksterierowy.[/quote]
Hm... dziwne podejście skoro chce się mieć psa rasy Siberian Husky to chyba chodzi o jak najblizsze podobieństwo do wzorca, a jak ktoś chce "husky" za 400 zł to nie wiem na co może liczyć :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Hm... dziwne podejście skoro chce się mieć psa rasy Siberian Husky to chyba chodzi o jak najblizsze podobieństwo do wzorca, a jak ktoś chce "husky" za 400 zł to nie wiem na co może liczyć :shake:[/quote]

A w jaki sposób dowiedzieć się czy pies jest podobny do wzorca i w jakim stopniu ?

Link to comment
Share on other sites

Nie chce generalizowac,wiec niech autor watku nie bierze tego co napisze do siebie,ale jak ktos chce husky za 400zl to najczesciej dla niego wzorcowy husky to wystarczy,ze ma niebieskie oczy,a cala reszta juz jest nieistotna.
Kiedys spotkalam ludzi z sunia "husky" taka wlasnie za 400zl i sie zastanawiali kiedy ich sunia bedzie wygladac tak jak moja Azja(chociaz Azja nie jest jakas cud pieknoscia,ale we wzorcu sie miesci). A ta ich sunia miala uszy niczym nietoperz,dlugie chude lapy i wogole chuda byla i co dla nich bardziej istotne bylo,to to kiedy ich sunia bedzie taka puchata jak Azja. A najprawdopodobniej zbytnio puchata nigdy nie bedzie,bo ma taki rodzaj siersci.A wyliniala nie byla,bo to bylo w zimie.
Mam tez innego znajomego,ktory chcial na psie zaoszczedzic i postanowil kupic bez rodowodu za 300zl(nie husky) i okazalo sie,ze psiak jest chory,juz nie pamietam na co i na leczenie wydal tyle pieniedzy,ze spokojnie moglby za to miec psa z papierami i to calkiem dobrego.
A rodowod to nie tylko wystawy,jak niektorzy mysla,ale przede wszystkim pewnosc,ze to co kupujemy to na pewno husky,a nie tylko pies huskopodobny.Ostatnio coraz wiecej hodowcow robi swoim psom badania,chociaz ja mysle,ze i tak za malo,ale wybierajac szczeniaka po przebadanych,zdrowych rodzicach mamy zdecydowanie wieksze prawdopodobienstwo,ze nasz psiak tez bedzie zdrowy.Chodzi mi o badania na dysplazje i oczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']A w jaki sposób dowiedzieć się czy pies jest podobny do wzorca i w jakim stopniu ?[/quote]
Mniemam, iz hodowoca mający szczeniaki w domu obserwujący je cały czas potrafi wybrać z miotu ładne proporcjonalne zwierzę, poza tym dobry rodowód rozdziców, oparty na dobrych liniach hodowlanych również jest pomocny, to nie jest zbędny świstek za który sie płaci ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia']Nie chce generalizowac,wiec niech autor watku nie bierze tego co napisze do siebie,ale jak ktos chce husky za 400zl to najczesciej dla niego wzorcowy husky to wystarczy,ze ma niebieskie oczy,a cala reszta juz jest nieistotna.
Kiedys spotkalam ludzi z sunia "husky" taka wlasnie za 400zl i sie zastanawiali kiedy ich sunia bedzie wygladac tak jak moja Azja(chociaz Azja nie jest jakas cud pieknoscia,ale we wzorcu sie miesci). A ta ich sunia miala uszy niczym nietoperz,dlugie chude lapy i wogole chuda byla i co dla nich bardziej istotne bylo,to to kiedy ich sunia bedzie taka puchata jak Azja. A najprawdopodobniej zbytnio puchata nigdy nie bedzie,bo ma taki rodzaj siersci.A wyliniala nie byla,bo to bylo w zimie.
Mam tez innego znajomego,ktory chcial na psie zaoszczedzic i postanowil kupic bez rodowodu za 300zl(nie husky) i okazalo sie,ze psiak jest chory,juz nie pamietam na co i na leczenie wydal tyle pieniedzy,ze spokojnie moglby za to miec psa z papierami i to calkiem dobrego.
A rodowod to nie tylko wystawy,jak niektorzy mysla,ale przede wszystkim pewnosc,ze to co kupujemy to na pewno husky,a nie tylko pies huskopodobny.Ostatnio coraz wiecej hodowcow robi swoim psom badania,chociaz ja mysle,ze i tak za malo,ale wybierajac szczeniaka po przebadanych,zdrowych rodzicach mamy zdecydowanie wieksze prawdopodobienstwo,ze nasz psiak tez bedzie zdrowy.Chodzi mi o badania na dysplazje i oczy.[/quote]
Dokładnie zgadzam się z powyższym :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Mniemam, iz hodowoca mający szczeniaki w domu obserwujący je cały czas potrafi wybrać z miotu ładne proporcjonalne zwierzę, poza tym dobry rodowód rozdziców, oparty na dobrych liniach hodowlanych również jest pomocny, to nie jest zbędny świstek za który sie płaci ;)[/quote]

no to powiedzmy ze mamy ten swistek (nie bede rozgrzebywal tego tematu bo by sie nam topic na 100 stron zrobil), piesek sobie podrosl i powiedz mi jak Ty okreslisz czy on pasuje do wzorca czy nie pasuje (nie chodzi ,mi o Twoje "oko hodawlane"). Bo ja dalej twierdze ze da sie w naszym kraju kupic za 400 zł psa który nie wyglada jako-tako, a we wzorcu się raczej bezproblemowo łapie.

No i jeszcze raz zapytam... czy szczeniak z dobrej hodowli za 1200 - 1500 zł na pewno zawsze łapie się we wzorcu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia']
A rodowod to nie tylko wystawy,jak niektorzy mysla,ale przede wszystkim pewnosc,ze to co kupujemy to na pewno husky,a nie tylko pies huskopodobny.Ostatnio coraz wiecej hodowcow robi swoim psom badania,chociaz ja mysle,ze i tak za malo,ale wybierajac szczeniaka po przebadanych,zdrowych rodzicach mamy zdecydowanie wieksze prawdopodobienstwo,ze nasz psiak tez bedzie zdrowy.Chodzi mi o badania na dysplazje i oczy.[/quote]


No wlasnie: rodowód to nie tylko wystawy ...

A ta pewnosc ... he he he ! sorry, ale chyba nie wiesz o czym mowisz ... hodowcy dopiero zaczynaja robic badanie jak sama piszesz, ale moze jakas genetyka by sie przydala, bo jak na razie to sporo hodowców ma opinie naciagaczy i kretaczy z powodu podkladanych szczeniaków i lewych miotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia']Wiadomo,ze ludzie sa rozni i sa hodowcy i "hodowcy" i to skad sie psiaka nabedzie trzeba przemyslec,zdobyc wiadomosci o roznych hodowlach,o psach,najlepiej zobaczyc dzieci psow po jakich chcemy szczeniaka i ostatecznie zdecydowac czy nam odpowiada.[/quote]

chyba dalej nie mozesz miec pewnosci czy aby na pewno ten szczeniak ktorego kupujesz jest po wskazanych rodzicach.

Swoja droga... czy jest cos takiego jak ranking hodowli, choci mi glownie o hasiory. Chetnie dowiem sie ktora hodowla jest najlepsza i co wyznacza ta lepszosc ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Nie każdy chce wydać 1200 zł po to, by NIE jeździć na wystawy ;) Dlatego ja jestem w stanie zrozumieć takich ludzi, tym bardziej, że sama szukałam takiego psa, a trafiłam na rasowego za bardzo niską cenę i to bez żadnych wad :eviltong:[/quote]


no widzisz.... ja bardzo chciałbym sie dowiedzieć co to są te wady ...

złe katowanie ? zbyt malo obszerna klatka piersiowa ? szeroka klata, a co za tym idzie rozstaw ptrzednich łap ? a może zbyt mało obfita siersc ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']no widzisz.... ja bardzo chciałbym sie dowiedzieć co to są te wady ...

złe katowanie ? zbyt malo obszerna klatka piersiowa ? szeroka klata, a co za tym idzie rozstaw ptrzednich łap ? a może zbyt mało obfita siersc ?[/quote]
Skąd ta złośliwość?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia']Kazda cecha zawarta we wzorcu ma swoje uzasadnienie przede wszystkim w uzytkowosci psa i rozne odstepstwa od wzorca mniej lub bardziej uposledzaja jego zdolnosc do pracy.I chociazby to zle katowanie czy zla siersc moze miec wplyw na jakosc pracy psa.[/quote]

mozesz to rozwinac ?

koniecznie to o uposledzeniach zdolnosci do pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='husky-regan']mozesz to rozwinac ?

koniecznie to o uposledzeniach zdolnosci do pracy.[/quote]
A o co ci konkretnie chodzi? czy na chama chcesz coś komuś udowodnić? skoro sam masz psa tej rasy to chyba sam najlepiej powinieneś wiedzieć jakie powinny być jego cechy rasowe predysponujące go do tego by był zarówno dobrym psem wystawowym i by mógł brać udział w zawodach, jak wiadomo dobrze anatomicznie zbudowany husky to świetny kłusak, harmonijny pies z dobrymi kontami, frontem itd. itp. - nie mam na myśli pseudo husky ani mieszanek wszelakiego typu określanych mianem husky! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...