Jump to content
Dogomania

SPLIT wystawa w lipcu


blaira

Recommended Posts

Witajcie.

Od 2 lat mniej więcej obserwuję to wystawę i mnie bardzo korci. Tak jak i w tym roku.
Czy ktoś ma plany co do niej?
Więcej info tu:
[url]http://4summershows.com/[/url]

Jeżeli ktoś ma też jakieś przydatne info, chętnie poczytam (noclegi, miejsca do zwiedzania, trasy itp)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Byliśmy na tych wystawach rok temu ;) Strasznie wiało :D, ale generalnie warto to zobaczyć na własne oczy, a też planowałam co roku i wreszcie się udało :) Wróciłyśmy z championatem Chorwacji i 2 CACIBami ;)
Większość psiarzy nocuje na campingu w Stobrecu, jest tam wydzielona plaża tylko dla psów i darmowe prysznice dla psów, ceny bardzo przystępne. Też tam nocowaliśmy, więc z czystym sumieniem polecam :)
[URL="http://www.campingsplit.com/"][COLOR=#9b8e83]http://www.campingsplit.com/[/COLOR][/URL]

Nota bene w tym roku wystawa zmienia miejsce i odbędzie się właśnie naprzeciwko tego campingu ;) My musieliśmy dojeżdżać codziennie 11 km na stadion :)

Ale warto się wybrać... a do zwiedzania?? cały Split i okolice :) Split jest przepięknie położony, pałac Dioklecjana i Riva nocą - palce lizać ;) Chętnie bym tam wróciła, może kiedyś ;)

Link to comment
Share on other sites

To zależy od rasy ;)
Na wystawach w Splicie podczas tych 4 dni można zdobyć championat. Dla ras podlegających próbom pracy, trzeba mieć zaliczoną próbę pracy i 3xCAC (2 z międzynarodówek i 1 z krajowej). Dla ras niepodlegających próbom pracy 4xCAC (2 z krajowych i 2 z międzynarodowych) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Gia']To zależy od rasy ;)
Dla ras podlegających próbom pracy, trzeba mieć zaliczoną próbę pracy i 3xCAC (2 z międzynarodówek i 1 z krajowej). [/QUOTE]
Nie wiem o jakich psach podlegającym próbom pracy mówisz bo w wypadku wyżłów próby pracy nie są wystarczające trzeba mieć certyfikat użytkowości.
A co do kempingu to hmmmm
Ja nie wyobrażam sobie przebywania w środku lata na Chorwacji z psami na kempingu :(
Też byłam kilka krotnie na Chorwacji w lecie (ubiegłoroczny nocny maraton też zaliczyłam) i dla tych którzy niebyli polecam kwatery (można znaleść w rozsądnych cenach tylko po za Splitem) i zwracać uwagę czy klima działa:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam za skrót myślowy - miałam na myśli oczywiście certyfikat użytkowości (który nota bene wyrabia się na podstawie zaliczonej próby pracy. Nie znam się na psach myśliwskich, pisałam na przykładzie mojego psa).

Link to comment
Share on other sites

Z psem na kampingu też różnie bywa. Wiadomo, że w środku lata buldogi i inne psy w tym typie nie dadzą rady. Moja suka nie ma problemu ze znoszeniem wysokich temperatur, a na plaży z własnej woli wolała leżakować na słońcu, choć specjalnie dla niej organizowaliśmy cień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gia']Przepraszam za skrót myślowy - miałam na myśli oczywiście certyfikat użytkowości (który nota bene wyrabia się na podstawie zaliczonej próby pracy. Nie znam się na psach myśliwskich, pisałam na przykładzie mojego psa).[/QUOTE]

Hmmm nie wiem o jakiej rasie Ty piszesz ale w przypadku wyżłów PP to jedno a certyfikat użytkowości to drugie:)
PP dają hodowlankę a zeby dostać certyfikat trzeba zaliczyć FT lub konkursy, niby drobna różnica ale stopień trudności inny:)

Link to comment
Share on other sites

Kompletnie nie wiem jak to jest z rasami myśliwskimi ;) Piszę na podstawie CSV którego mam ;) Najpierw robimy próbę pracy, którą jest SVP1-bieg na 40 km. Dokument potwierdzający zaliczenie biegu w odpowiednim czasie jest podstawą do wydania certyfikatu użytkowości przez GKSP :) U wilczaków do hodowli trzeba tylko wystawy... niestety... ani prześwietlenie nie jest obowiązkowe, ani próba pracy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nasza ekipa w Splicie wywalczyła:

Sznaucer mni.p&s - suka,kl.pośrednia:
ROZALIA Szadoria FCI - 4XCAC=Ch.HR i 2XCACIB

Bearded Collie -suka,kl.pośrednia:
FASCINATION Smartness - 4XCAC=Ch.HR, 2XCACIB i 1XBOB na Międzynarodowej

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Agatka szkoda,że nie przeczytałam twojego postu wcześniej. W końcu wziął ktoś twojego psiaka na Split?
U mnie wszystkie miejsca były zajęte ale małego i grzecznego psa mogłabym wziąć. Będziemy też chyba w przyszłym roku więc możemy się zgadać :-)

Nasza DONII Zlata Dominance prawie złapała Championat Chorwacji (3xCAC).

Tutaj DONII podziwia widoki:
[IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270022_223072081070514_100001031711676_675387_5716346_n.jpg[/IMG]

A tutaj klimatyzuje się w apartamencie:
[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215125_223072617737127_100001031711676_675388_5162334_n.jpg[/IMG]

Ta wystawa to bardzo fajna przygoda. Trzeciego dnia padało przed wystawą w związku z czym przed wejściem była wielka kałuża nie do ominięcia. Oczywiście DONII miała szczęście do niej wpaść... Ostatniego dnia padało na samym początku, dosyć szybko przestało, było ciepło i szybko wyschnęliśmy. Ocenianie odbyło się w ekspresowym tempie. Nie mam z tego dnia opisu w karcie - czy tak może być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...