Jump to content
Dogomania

Sposoby na przyspieszenie tempa gojenia się ran


klaki91

Recommended Posts

Witam,

Moja 8 miesięczna suczka skaleczyła się ostatnio (4 dni temu) na spacerze. Weterynarz amputował jej górną poduszkę na przedniej łapce (rana ma może 1 cm średnicy, nie jest szyta). Następnego dnia wymienił opatrunek i stwierdził, że tylko poda jej antybiotyk bo rana wygląda ładnie i nie powinno być z nią problemu. Zaznaczył, że jeśli mała sama zdejmie sobie opatrunek to mam pilnować, żeby nie rozlizała rany. Oczywiście opatrunek został przez nią zdjęty w nocy, nie leciała krew, więc zostawiłam w spokoju.
Problem polega na tym, że suczka jest bardzo żywiołowa, a teraz ma ograniczone spacery do niezbędnego minimum. Efekt jest taki, że jak nie wyszaleje się na spacerze to szaleje w domu. Po każdym tym jej szaleństwie pojawia się krew, mała liże ranę, ja przemywam i opatruje na jakiś czas (na ogół do kolejnego spaceru, po którym ściągam opatrunek) i tak w kółko. Powoli wszystko się zaczyna goić (widać, że na bokach już jest normalna skóra), ale obawiam się ze sporo to potrwa patrząc na to co ona wyczynia zamiast spokojnie pospać chociaż te 5 godzin. Rana wydaje się być mokra.
Mam do Was ogromną prośbę (bo pewnie macie największe doświadczenie w tej kwestii)- co by się nadawało do przyspieszenia procesu gojenia? Zależy mi na jakimś środku bez recepty, bo weterynarz na wszystkim ściąga ze mnie kasę ;|
W domu mam Triderm (kiedys od weterynarza dostała), Tribiotic i gdzieś się pałęta Solcoseryl. Ale nie wiem który byłby najlepszy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lekarz kazał mi pilnować żeby mała rany nie rozlizała bo umiejscowiona był dość paskudnie- psiak jest mały, bez problemu mogło się do rany dostać błoto i inne zanieczyszczenia, a mała "czyszcząc" tylko niepotrzebnie rankę powiększała. Juz jest ok, nikt nie odpowiadał więc zaczęłam smarowac Tribioticiem na noc- 5 dni i prawie nie było śladu, wtedy już pozwoliłam jej lizać ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...