Jump to content
Dogomania

uwaga forum pseudohodowców


smerfetka123

Recommended Posts

[quote name='Dziaja']Właśnie mam taki plan sprawę nagłośnić. Czy jesteście w stanie napisać mi które hodowle tatuują w pachwinie a które na uszku? To ułatwi mi eliminacje i dalsze poszukiwania.[/QUOTE]

Hodowli shih jest masa to raz, i naprawdę wyeliminowanie tych, które tatuują w uszach wiele nie zmieni. Dwa, trudno to w ogóle stwierdzić, bo nikt nie prowadzi ewidencji miejsc tatuowania.
Odczytaj numery i skontaktuj się z ZKwP - tak najszybciej odnajdziesz hodowcę. Swoją drogą on nie musi być tu wiele winien. Mógł sprzedać szczeniaka na pozór normalnym ludziom, którzy postanowili później pobawić się w rozmnażanie, albo przerosły ich obowiązki i psa oddali/sprzedali świadomie lub nieświadomie do pseudo. Możliwe, że będzie mógł co najwyżej służyć kontaktem do osób, którym sprzedał Twoje zwierzaki, albo i to nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Hodowli shih jest masa to raz, i naprawdę wyeliminowanie tych, które tatuują w uszach wiele nie zmieni. Dwa, trudno to w ogóle stwierdzić, bo nikt nie prowadzi ewidencji miejsc tatuowania.
Odczytaj numery i skontaktuj się z ZKwP - tak najszybciej odnajdziesz hodowcę. Swoją drogą on nie musi być tu wiele winien. Mógł sprzedać szczeniaka na pozór normalnym ludziom, którzy postanowili później pobawić się w rozmnażanie, albo przerosły ich obowiązki i psa oddali/sprzedali świadomie lub nieświadomie do pseudo. Możliwe, że będzie mógł co najwyżej służyć kontaktem do osób, którym sprzedał Twoje zwierzaki, albo i to nie.[/QUOTE]

Umiem kojarzyć fakty i mam anielską cierpliwość w dążeniu do celu, to że ktoś ma krew na koszuli nie znaczy że zabił. Wiem z jakiego miasta są moje małe więc znajdę ich dawny dom.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?photo_id=1235[/IMG]Sorry że zejdę z tematu tatuowania na temat strony pseudo hodowców ale po prostu muszę.
Więc tak po pierwsze cześć jestem tu nowa. mam na imię Monika i mam psa rasy shih-tzu można powiedzieć że w typie tej rasy ponieważ nie ma rodowodu. Wabi się Miki i ma 8 miesięcy.
A wracając do tematu tej strony pseudo hodowców jestem na niej zalogowana i uważam ze nie jest ok kiedy piszecie że źle dbamy o psy. Nie musicie od razu wszystkich użytkowników wrzucać do jednego worka. Czytałam od jakiegoś czasu co ogólnie piszecie o naszej stronce i przeczytałam że i tu cytuję "a najbardziej mnie dziwi, gdy pies ma problemy zdrowotne,dusi się,czy coś,a właściciel pyta przez forum jak mu pomóc,bo kasy brak,bo weterynarz daleko,takie rzeczy wcześniej się ustala i załatwia,a nie pozwala cierpieć psu," gdyby poczytać dokładnie nasze forum to dowiedziałybyście się że osoby które się o takie rzeczy pytają to często się właśnie rejestrują aby założyć temat i poczytać odpowiedzi a potem już nie wchodzą na stronkę. [IMG]http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?photo_id=1235[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ach, więc tak? Czy Gold lub założycielka tematu to koniara bodajże 1027? My tam nie jesteśmy za bezkarnym rozmnażaniem, nie nie. My tam jesteśmy temu przeciw. Ale kiedy ktoś pisze "szczotka mojego shih-tzu jest więcej warta niż te wasze zapchlone kundle" to przepraszam bardzo, ale ma coś z głową. Nasze forum różni się od tego jednym- jest przyjazne. Nie dyskryminujemy psów bez rodowodu, i nie uważamy że to są kundle.[IMG]http://shih-tzu.pl/images/photoalbum/album_38/sen_t2.jpg[/IMG]


Czy ten shih-tzu na zdjęciu u góry to kundel? W waszym uważaniu tak. Jest to mój shih-tzu, bez rodowodu.



A to już shih-tzu z rodowodem z tego samego forum: [IMG]http://shih-tzu.pl/images/photoalbum/album_41/p7270032_t2.jpg[/IMG]


I co? Głupio wam? Łyso? No? Słucham, ciekawe co teraz powiecie.

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci powiem jedno.. po jaką cholerę wycięłaś psu włosy nad nosem.
Pokaż zdjęcie swojego psa w "stójce" z chęcią Ci powiem czy jakieś wady w nim są.
A powiedz mi, czemu się obrażasz na stwierdzenie " kundel" ? tak Twój pies jest kundelkiem i temu nie możesz zaprzeczyć, zarówno kundelki nie podobne do żadnej rasy jak i Twój w typie shih tzu mają jedną tę samą cechę- brak rodowodu :-) aczkolwiek jest uroczy jak każdy szczeniak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']Ach, więc tak? Czy Gold lub założycielka tematu to koniara bodajże 1027? My tam nie jesteśmy za bezkarnym rozmnażaniem, nie nie. My tam jesteśmy temu przeciw. Ale kiedy ktoś pisze "szczotka mojego shih-tzu jest więcej warta niż te wasze zapchlone kundle" to przepraszam bardzo, ale ma coś z głową. Nasze forum różni się od tego jednym- jest przyjazne. Nie dyskryminujemy psów bez rodowodu, i nie uważamy że to są kundle. [url]http://shih-tzu.pl/images/photoalbum/album_38/sen_t2.jpg[/url]


Czy ten shih-tzu na zdjęciu u góry to kundel? W waszym uważaniu tak. Jest to mój shih-tzu, bez rodowodu.



A to już shih-tzu z rodowodem z tego samego forum: [URL]http://shih-tzu.pl/images/photoalbum/album_41/p7270032_t2.jpg[/URL]


I co? Głupio wam? Łyso? No? Słucham, ciekawe co teraz powiecie.[/QUOTE]
Nam ma być głupio? Niby dlaczego? Nikt tutaj nie dyskryminuje psów bez rodowodu. Wszystkie psy powinny być kochane tak samo, te z rodowodem, te w typie ras, wszelkie mieszańce i 100% kundelki również. Pies to pies, każdy zasługuje na miłość i odpowiedzialnego właściciela. Jesteśmy tylko przeciwni rozmnażaniu wszystkiego co się rusza. Rozmnażane powinny być tylko i wyłącznie psy rasowe (rodowodowe), które mają uprawnienia hodowlane, a nie każdy pies, który jakaś rasę przypomina.

Link to comment
Share on other sites

Włosy nad nosem to akurat fryzjer, też mi się nie podobało. Zdjęcie to jest stare, Junior ma już ponad rok. Chodziło mi o to, że my nie jesteśmy przeciw ZK, nie jesteśmy przeciw rodowodom, a Ci który popierają r=r wypowiadali się tylko i wyłącznie w sposób "Wasze kundle są mniej warte niż szczotka dla mojego shih-tzu.". Może zdjęcie dodam później, nie chce mi się teraz. Aczkolwiek wiem, że mój shih-tzu to w 99% shih-tzu na pewno(-1 % po rodowodzik) bo suczka miała szczeniaki z psem weterynarza, który rodowód miał. I to weterynarz szczeniaki zaproponował. Pewna pani nie wierzyła nam, że pies nie am rodowodu, bo on na pewno jest 100% rasowy. Bo ona ma 3 psy rasy chow-chow, jeździ na wystawy i szczerze mówię, powiedziała nam "Wiecie co, jak ja na wystawy jeżdżę, to tam nie jeden shih-tzu z rodowodem nie jest tak piękny jak wasz." I proszę mi tu nie pisać, ze to forum pseudohodowców, bo raz nawet był taki temacik-akcja na którym wszyscy anty pseudo itd., anty rozmnażaniu niekontrolowanemu itp. Ah, właśnie, hodowla domowa. Dlaczego brak rodowodu? Bo my chcemy psa do kochania. I jestem pewna, że tu nie jeden określał niejednego psa jako nic niewarty kundel, bo skargi na to forum widziałam praktycznie codziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']I jestem pewna, że tu nie jeden określał niejednego psa jako nic niewarty kundel, bo skargi na to forum widziałam praktycznie codziennie.[/QUOTE]

Zacytuj :roll: Bo ja siedzę tu 4 lata, w dyskusjach typu R=R biorę udział często i chyba NIGDY nie spotkałam się jeszcze ze stwierdzeniem "nic nie warty kundel" czy w ogóle sugestią, że sam pies jest tu coś winien czy nie jest wart miłości.
Widziałam za to na kopy nabzdyczonych panienek, które po uświadomieniu, że pies rasowy jest tylko z udokumentowanym pochodzeniem, więc ona ma psa mniej lub bardziej w typie rasy, rzucały się jak diabli, insynuowały rozmówcom naprawdę przykre rzeczy, po czym uciekały na fora wzajemnej adoracji dla fanów "rasowych bez rodowodu". Zawsze mnie to dziwiło - że osoby, którym nie zależy na papierach, wystawach i podobno dlatego kupiły pieska z pseudo, tak strasznie przejmowały się tym, czy xyz z drugiego końca Polski uważa ich psa za rasowego. Czyżby piesek był kupiony na pokaz? Bo ja innego wytłumaczenia nie widzę. To że pies nie jest rasowy tylko w typie to jakaś ciężka obraza właściciela czy samego psa?

Co do hodowli - nie mylmy pojęć. W hodowli amatorskiej (a taką jest hodowla psów) hodowlą jest tylko takie rozmnażanie, które jest przemyślanem skojarzeniem, a para dobrana jest pod kątem cech swoich i przodków, plus prowadzona jest dokumentacja (metryki, rodowody) i selekcja osobników do hodowli (wystawy, badania, próby pracy), żeby kolejni hodowcy mieli podstawy do dalszej pracy hodowlanej. Tak więc dopuszczenie suni bez papierów do jakiegoś rodowodowego pieska "bo chcemy ładne szczeniaczki" nie jest żadną "domową hodowlą", tylko... produkcją, rozmnażanie, rozpłodem. Dotyczy to też psów z metrykami, rozmnażanymi jak popadnie, żeby aprodukować jak najwięcej modnych akurat szczeniaków. To też jest pseudo, tyle że pod sztandarem ZK, i przykre, że nic sie z tym nie robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']Włosy nad nosem to akurat fryzjer, też mi się nie podobało. Zdjęcie to jest stare, Junior ma już ponad rok. Chodziło mi o to, że my nie jesteśmy przeciw ZK, nie jesteśmy przeciw rodowodom, a Ci który popierają r=r wypowiadali się tylko i wyłącznie w sposób "Wasze kundle są mniej warte niż szczotka dla mojego shih-tzu.". Może zdjęcie dodam później, nie chce mi się teraz. Aczkolwiek wiem, że mój shih-tzu to w[B] 99% shih-tzu na pewno(-1 % po rodowodzik)[/B]
[B][COLOR=blue]gratuluje takiej wiedzy,że w 99% jest shih tzu ;-) rzeczywiście wszyyystkie geny przejął po rodowodowym ojcu, daj namiar na weta, z chęcia uzyskam jakieś porady dotyczące genetyki, tak żeby moje szczeniaki przejęły geny tylko po suce albo psie[/COLOR][/B] [B]bo suczka miała szczeniaki z psem weterynarza, który rodowód miał.[/B]
[COLOR=blue][B]To czemu pies nie krył suk z rodowodem ? hmm jakieś "wady" ? a może wpis w metrykę " nie hodowlany" a może rodowód wydrukowany, różne cuda się dzieją [/B][/COLOR]
[B] I to weterynarz szczeniaki zaproponował.
[COLOR=blue]
No jasne kilak stów piechotą nie chodzi, gdybym ja miała swoim psem kryć za kilka stów suki bez papierów to bym mogła już sobie fundamenty domu stawiać ;-)
[/COLOR]Pewna pani nie wierzyła nam, że pies nie am rodowodu, bo on na pewno jest 100% rasowy. Bo ona ma 3 psy rasy chow-chow, jeździ na wystawy i[/B]
[B][COLOR=blue]Ja też o rasach o których nie mam pojęcia mogę powiedzieć ,że pięknie prezentowałyby się na wystawach, a co sędzią kynologicznym nie jestem, wzorca każdej rasy nie znam :-)[/COLOR][/B] szczerze mówię, powiedziała nam[B] "Wiecie co, jak ja na wystawy jeżdżę, to tam nie jeden shih-tzu z rodowodem nie jest tak piękny jak wasz.[/B]"
[B][COLOR=blue]No brawo:klacz:[/COLOR][/B] [B][COLOR=blue]cieszysz się z pochwały od osoby która nie zna wzorca rasy, ja bym się cieszyła gdyby ktoś o moim kundelku powiedział,że nadaje się na wystawy. Ale owszem, zdarzają się psy w typie które są ładniejsze od psów z papierami, nie każdy umie zadbać o shih [/COLOR]I proszę mi tu nie pisać, ze to forum pseudohodowców,[/B]
[B][COLOR=blue] a co mamy bić brawo ludziom, którzy produkują szczeniaki, a miłośnicy rasy je wyciągają ze schronu ? [/COLOR]bo raz nawet był taki temacik-akcja na którym wszyscy anty pseudo itd., anty rozmnażaniu niekontrolowanemu itp.[/B]
[B][COLOR=blue]I jaki był rezultat tego tematu ? zrezygnował ktoś z krycia swojej suki " bo to dla zdrowia,żeby nie miała urojonej itp", " bo suczka chce być mamą" "bo mam już chętnych na szczeniaki" itd. nie będę podsyłać pomysłów pseudo.[/COLOR][/B] Ah, właśnie, hodowla domowa. [B]Dlaczego brak rodowodu? Bo my chcemy psa do kochania.[/B]
[COLOR=blue][B]haha a ja swojego kupiłam,żeby go bić i znęcać się nad nim. ( joke:evil_lol:) mój pies nie jest kochany ani trochę , wiesz, męczę go tylko wystawami, kąpie go co tydzień, no kurde wstrętna ze mnie snobka (:diabloti:) dla której liczy się tylko rodowód, plisss shihtzakomaniacy i nie tylko zlinczujcie mnie :cool3:[/B][/COLOR]
[B][COLOR=blue]Mój pies mimo,że ma rodowód ba nawet ma tytuł reproduktora, jesteśmy w trakcie skończenia Championatu, jest normalnym psem, biegającym po dworze, bawiącym się z innymi psami, ba nawet z amstaffem się bawi i wychowuje.

Więc wybacz mi jeżeli ktoś mówi,że kupił psa bez papierów, bo chciał do kochania, to wysyłam mu najbliższe www schroniska i pokazuje ile tam jest psów do kochania, chciałaś shih tzu?, wątek jest shih tzu do oddania, jest tam kilka psów w typie, chciałaś shih tzu z krwi i kości?, www hodowli są do wglądu, nie stać Cię? kilka wyrzeczeń i masz shih tzu. Za drogo? no cóż przyjemności kosztują..[/COLOR]I jestem pewna, że tu nie jeden określał niejednego psa jako nic niewarty kundel[/B]
[B][COLOR=blue]One są warte jednego, żeby je kochać, bo niestety ale to my ludzie bezmózgie istoty wydajemy je na świat, suka nie powie,że chce czy nie chce szczeniaków, produkowanie szczeniąt, to tylko zasługa Nas-ludzi[/COLOR][/B], bo skargi na to forum widziałam praktycznie codziennie.[/QUOTE]


chcesz jeszcze dać kilka argumentów zapraszam, chętnie Ci jeszcze parę kwestii wytłumaczę..

Link to comment
Share on other sites

Powtarzam- To ten pan co ma psa z rodowodem powiedział żeby to miały-weterynarz- i to był pierwszy miot. Pani powiedziała że ew. rugi dla dobra pieska(bo ileś tam trzeba miotów jak juz sie zacznie) a więcje nie, bo nei chce własnie żeby ją postrzgeano jjako taką pseudo, którą nie jest. Nie zacytuję, ale mówię, często słyszałam od różnych osób że tu tylko fanatycy r=r którym się nie przetłumaczy... Szczeniaki nie były takie że- załóż sobie książeczkę i zaszczep, bo już termin mija- nie, szczepienia podstawowe były zrobione, odrobaczone były, pani nam nawet pokazywała czym karmi(opakowania), pokazała zdjęcie ojca.

I do Magdy- Ze schroniska? No pewnie, tylko u nas to jest 150 w schronsiku psów i wszystkie jak jeden mega big. A jak są szczeniaki nie mega big, to na 100% będą mega big, bo są na przykład na 100% mieszanką nowofunlanda. Nie kupiliśmy psa na pokaz, choć nie kryję że p[okaz się zrobił, bo już chyba 6 osób sobie sprawiło z naszego powodu shih-tzu(nie popieram...) Osoba zna wzorca, no chyab żeby pochwalić to musiała widzieć shih na wystawie, nie? I u nas nikt jeszcze nie miał na forum szczeniaków(rodziła) więc się nie wypowiem, ale jeżeli ktoś by napisał na naszym forum "bo mam już chętnych za szczeniaki" czy "bo ona chce być mamą" to gwarantuję ze by był tak zjęchany, ze na forum to by nie wrócił. P.S.Chesz jakeiś zdjęcia? Tylko i tak będą stare, bo 50% jest w aparacie, a teraz to wygląda jak pudel, bo go fryzjer obciął tak że wszytsko łapy itd. i jak pudel ; /

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']Powtarzam- [B]To ten pan co ma psa z rodowodem powiedział żeby to miały-weterynarz
[COLOR=blue]Co miały ? rodowód? robaki ? :evil_lol:[/COLOR][/B][B]-[/B] i to był pierwszy miot. [B]Pani powiedziała że ew. rugi dla dobra pieska(bo ileś tam trzeba miotów jak juz sie zacznie)
[COLOR=blue]No suka rzeczywiście będzie szczęśliwsza mając szczeniaki, a wiesz dlaczego powiedział,żeby sobie produkowała szczenięta? nie wiesz? z chęcią Ci wytłumacze.. podstawowe szczepienie 50 zł * 5( typowe mioty shih)* 2( ilość powtórzenia szczepień)= 500 zł w łapę lekarza, odrobaczanie 7* 5(liczba szczeniąt) * 2= 70 zł ( już nie wspominam o suce)w łapę weta, ewentualna cesarka nawet do 1000 zł. podliczmy więc wszystko, 500 zł+ 70zł= 570 zł, razem z cesarka 1570 zł ;-) fajna sumka, nieprawdaż ?[/COLOR][/B]
[B]a więcje nie, bo nei chce własnie żeby ją postrzgeano jjako taką pseudo, którą nie jest
[COLOR=blue]Jest jest..:evil_lol: pseudo, nie ważne czy wyprodukuje 1 miot czy x miotów, powiedz mi po co rozmnaża sukę, nic nie wnosi do rasy, bo to pieski w typie ? suka zdrowsza nie będzie, ba zdrowsza by była nie mając szczeniaków. Szczęśliwa też nie, bo jednak poród jest dyskomfortem dla suki..[/COLOR]
[/B]. ie zacytuję, ale mówię, często słyszałam od różnych osób że tu tylko fanatycy r=r którym się nie przetłumaczy... [B]Szczeniaki nie były takie że- załóż sobie książeczkę i zaszczep, bo już termin mija- nie, szczepienia podstawowe były zrobione[/B]
[B][COLOR=blue]Masz pewność,że szczepienia są wiarygodne ? gwarancje na tv też idziesz do szewca podbić ?[/COLOR][/B], [B]odrobaczone były[/B] [B][COLOR=blue]no koszt 7 zł nie jest duży[/COLOR][/B], [COLOR=black][B]pani nam nawet pokazywała czym karmi(opakowania)[/B][/COLOR]
[B][COLOR=blue] a na cholerę trzymała puste opakowania po karmie, ja co miesiąc wyrzucam 2 puste worki po karmie, a potem widzę, panów którzy sobie te opakowania biorą, bo są mocniejsze w przewożeniu różnych klamotów, ba nawet ja w remoncie mieszkania używałam tych worków do wywalania gruzu :-)[/COLOR][/B],[B] pokazała zdjęcie ojca[/B]
[B][COLOR=blue] akurat w necie można dużo shih znaleźć, zdjęcie można też wrzucić na płytkę i wywołać u fotografa[/COLOR][/B].
[B][COLOR=blue]Ja Ci mogę pokazać szczeniaki po moim psie, który nigdy nie krył ;-)[/COLOR][/B][/QUOTE]

rozkręcam się ( 10 znaków)

[quote name='Shih-tzak']

I do Magdy- [B]Ze schroniska?[/B]
[B][COLOR=blue]Tak,ze schroniska, schronisko w Twoim mieście nie jest jedynym schroniskiem w PL, zamiast wydać 500 zł na psa można tą kasę wydać na wyprawkę i podróż ( chociaż zdarza się,że wolontariusze dowożą psa[/COLOR][/B]) No pewnie, tylko u nas to jest 150 w schronsiku psów i wszystkie jak jeden mega big. A jak są szczeniaki nie mega big, to na 100% będą mega big, bo są na przykład na 100% mieszanką nowofunlanda. Nie kupiliśmy psa na pokaz, choć nie kryję że p[okaz się zrobił, bo już chyba 6 osób sobie sprawiło z naszego powodu shih-tzu(nie popieram...) [B]Osoba zna wzorca, no chyab żeby pochwalić to musiała widzieć shih na wystawie, nie?[/B]
[B][COLOR=blue]Ja też widziałam bmw x5, ale nie umiem stwierdzić,że jest kradziony i klepany przez mechanika :placz:[/COLOR][/B]I u nas nikt jeszcze nie miał na forum szczeniaków(rodziła) więc się nie wypowiem, ale jeżeli ktoś by napisał na naszym forum "bo mam już chętnych za szczeniaki" czy "bo ona chce być mamą" to gwarantuję ze by był tak zjęchany, ze na forum to by nie wrócił. [B]P.S.Chesz jakeiś zdjęcia? Tylko i tak będą stare, bo 50% jest w aparacie, a teraz to wygląda jak pudel, bo go fryzjer obciął tak że wszytsko łapy itd. i jak pudel ; /
[COLOR=blue]Nie chcę zdjęć, powiedz mi jedno po co kupiłaś długowłosego psa, który jest cięty na kilka mm ? trzeba było sobie mopsa sobie kupić, też ryjek plaskaty.. ale krótką sierść ma..[/COLOR][/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']Powtarzam- To ten pan co ma psa z rodowodem powiedział żeby to miały-weterynarz- i to był pierwszy miot. Pani powiedziała że ew. rugi dla dobra pieska(bo ileś tam trzeba miotów jak juz sie zacznie) a więcje nie, bo nei chce własnie żeby ją postrzgeano jjako taką pseudo, którą nie jest.[/QUOTE]

A mi jeden weterynarz mówił, że psa trzeba karmić najtańszą kiszką pasztetową i zupą. Mam uwierzyć i powtarzać?
Proszę, nie podawaj pierwszego z brzegu weterynarza jako znawcy w kwestii hodowli psów. Od tego są inne kierunki studiów i kursy, weterynaria jest kierunkiem medycznym, a nie hodowlanym. Gro wetów nie zna się nawet na czym powinno, czyli na leczneiu psów - o rasach i hodowli nie mówiąc.
To, że "ileś tam miotów trzeba jak się zacznie" to mitologia na miarę takich typu obcinania krowie ogona, żeby pozbyć się robaków. Nie ma żadnych medycznych wskazań do tego, żeby suka miała rodzić raz, dwa czy pięć; faktem jest natomiast, że każde macierzyństwo to ogromne obciążenie organizmu, które sprzyja ujawnianiu się i pogarszaniu stanu wszelkich widocznych i ukrytych schorzeń przewlekłych jak i wad wrodzonych, i oczywiście ryzyko powikłań przy ciąży, porodzie, laktacji (małe rasy szczególnie).
A weterynarz - cóż, widział, że pani dba o pieska, będzie latać, to i do kieszeni mu wpadło przy opiece nad ciężarną suką, może usg, odrobaczenia i szczepienia maluchów... Pora się obudzić, masa ludzi idzie na weterynarię nie z miłości do zwierząt, a do kasy. Porozmawiaj kiedyś ze studentami ;)

To kim ta pani jest jak nie pseudo? Wyjaśniłam wyżej bardzo jasno, czym jest hodowla i kto jest hodowcą. Gdzie więc tą panią zaklasyfikować? Do producentów? Rozpłodników? Rozmnażaczy? Co brzmi lepiej, tak żeby dało się przełknąć i nie poturbowało ego?
A że zrobiła to z miłości do pieska i dla zdrowia, a nie kasy, to rozumiem, że maluchy rozdawała za darmo? :razz:

Link to comment
Share on other sites

A ktoś się kłóci? :razz: Ja widzę kulturalną dyskusję osób, które mają odmiennie zdanie, i argumenty, a nie obelgi. Jak ktoś uważa, że forum służy tylko do przytakiwania i głaskania po głowie, to chyba faktycznie dogo nie jest dla niego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih-tzak']Powtarzam- To ten pan co ma psa z rodowodem powiedział żeby to miały-weterynarz- i to był pierwszy miot. Pani powiedziała że ew. rugi dla dobra pieska(bo ileś tam trzeba miotów jak juz sie zacznie) a więcje nie, bo nei chce własnie żeby ją postrzgeano jjako taką pseudo, którą nie jest. Nie zacytuję, ale mówię, często słyszałam od różnych osób że tu tylko fanatycy r=r którym się nie przetłumaczy... Szczeniaki nie były takie że- załóż sobie książeczkę i zaszczep, bo już termin mija- nie, szczepienia podstawowe były zrobione, odrobaczone były, pani nam nawet pokazywała czym karmi(opakowania), pokazała zdjęcie ojca. [/QUOTE]
Co też ten wet za bzdury opowiada! Chciał sobie dorobić na swoim psiesku, więc wciska ludziom, którzy do niego przychodzą, że suka musi mieć młode i to jeszcze kilka miotów! Gratuluję takiego weta! Widać, że nie liczy się dla niego dobro zwierzą a tylko kasa, kasa, kasa!!! :shake:

[quote name='Shih-tzak']I do Magdy- Ze schroniska? No pewnie, tylko u nas to jest 150 w schronsiku psów i wszystkie jak jeden mega big. A jak są szczeniaki nie mega big, to na 100% będą mega big, bo są na przykład na 100% mieszanką nowofunlanda. Nie kupiliśmy psa na pokaz, choć nie kryję że p[okaz się zrobił, bo już chyba 6 osób sobie sprawiło z naszego powodu shih-tzu(nie popieram...) [B]Osoba zna wzorca, no chyab żeby pochwalić to musiała widzieć shih na wystawie, nie? [/B]I u nas nikt jeszcze nie miał na forum szczeniaków(rodziła) więc się nie wypowiem, ale jeżeli ktoś by napisał na naszym forum "bo mam już chętnych za szczeniaki" czy "bo ona chce być mamą" to gwarantuję ze by był tak zjęchany, ze na forum to by nie wrócił. P.S.Chesz jakeiś zdjęcia? Tylko i tak będą stare, bo 50% jest w aparacie, a teraz to wygląda jak pudel, bo go fryzjer obciął tak że wszytsko łapy itd. i jak pudel ; /[/QUOTE]
Ja też widziałam masę razy shih-tzu na wystawie i wzorca nie znam. To, że ktoś widział, nie znaczy, że zna wzorzec. Poza tym shih-tzu to pies o długim włosie i żeby stwierdzić, czy jest zgodny ze wzorcem, to trzeba psa dotknąć (głowę, nogi, ustawienie stawów, ogon, linię górną i dolną, całego psa trzeba podotykać), bo na oko nic nie widać, tylko czy włos ma ładny czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie kłócę, ja znam tylko jedno forum shih tzu, tam gdzie wymieniamy się poradami na temat karm, szamponów, chwalimy się psami, i grzecznie tłumaczymy ludziom dlaczego pseudo jest be, i nikogo nie banujemy za to,że kupił psa bez rodo. Ale jeżeli ktoś wyskakuje mi z txtem,że dopuścił sukę, żeby była zdrowa, bo ktoś powiedział ,że jest piękna.. no to wybaczcie,żebym nie spróbowała delikwenta wyprowadzić z równowagi, znam shih tzu z rodowodem i miałam na tymczasie kilka bez.. i widzę różnicę.

Asia& Ginger, włos to nie wszystko u shih , to tak jakby spaniela oceniać po tym jakie ma uszy :-) ale wiesz, o czym mówię ;-)

Link to comment
Share on other sites

A ja zaproponuję,żebyś pojechała do kilku schronisk i obejrzała sobie śliczne szczeniaczki, które po kilku dniach
zginą na parwo . Psy stare i młode które tkwią latami za kratkami o ile schron nie jest mordownią .
Nie mówiąc o tysiącach psów zagłodzonych i zakatowanych w schronach-mordowniach. Dlatego dogo jest przeciwne
rozmnażaniu psów bez papierów . RASOWY = RODOWODOWY.

Link to comment
Share on other sites

Magdo wiem dlaczego uważasz ze pseudo jest be. Ponieważ gdy kupiłam mojego Mikiego to miał jakiegoś grzyba na skórze i w uszach a do tego przepuklinę.
Ale ze wszystkiego go wyleczyłam a przepuklina się zabliźniła. Pewnie kolejnego psa kupię z rodowodem ponieważ teraz tak czasem rozmyślam jak by top fajnie było pojechać z moim Mikim na wystawę ale niestety nie mogę:roll:
Ciesze się że po prostu mam długo oczekiwanego psa:)))
też nie popieram rozmnażania psów nie rasowych ale dopiero teraz bo przed kupnem psa za bardzo mnie to nie obchodziło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikuśka']Magdo wiem dlaczego uważasz ze pseudo jest be. Ponieważ gdy kupiłam mojego Mikiego to miał jakiegoś grzyba na skórze i w uszach a do tego przepuklinę.
Ale ze wszystkiego go wyleczyłam a przepuklina się zabliźniła.[/QUOTE]

No i ten jeden pies miał szczęście. Wszystko ok - dla niego. Tylko najgorsze w tym wszystkim jest to, że pieniądze - Twoje pieniądze, z Twojego wyboru, wsparły finansowo miejsce, w którym psy są źle traktowane, i upewniły tego człowieka w tym, że to dobry interes. I to o to się cały czas rozchodzi. Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, żeby na dogo zjechana została osoba, która ma shih tzu bez papierów z adopcji - bo wtedy wzięcie takiego psa jest pomocą zwierzętom, a nie gwoździem do trumny dla innych.

Link to comment
Share on other sites

Nikuśka zadajesz pytania na poziomie 4 letniego dziecka, sorki.
Poczytaj na niebiesko moje wypowiedzi, znajdziesz sporo argumentów, chyba,że chcesz wypisze Ci je w punktach.

co do grzyba i przepukliny
Tobie się chciało jeździć z psem do weta, chwała Ci za to, ale większości osób nie będzie się chciało. amen skoro szczeniaki miały grzyba to matka również, albo same załapały je od matki.. pseudo nie pojedzie z suką do weta, tylko ją wyrzuci.. a za pieniądze ze szczeniaków kupi nową sukę.
Mój pies też miał, przepuklinę i co? ano nic operacja, dużo łez, a teraz nawet śladu nie ma.
Co do rodowodowego shih, większość osób po kupnie psa bez papierów, kupuje psa z udokumentowanym pochodzeniem.
Będziesz mieć psa z rodowodem który będzie osiągał sukcesy( czego życzę, bo radość jest ogromna !), zaczniesz zauważać różnicę, o ile wybierzesz odpowiednią hodowlę.

a powiedz mi w jaki sposób, "hodowcy" z waszego forum pomogą wybrać Ci szczeniaka z papierami? jeżeli nie mają pojęcia o wystawach, rodowodach, genetyce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']pseudo nie pojedzie z suką do weta, tylko ją wyrzuci..[/QUOTE]

Haha, na ozdóbki jest taki popyt i tylu naiwnych chętnych, że jeszcze opchnie na allegro i zarobi :D
All pęka od aukcji w stylu "sprzedam 2-letnią sukę po 2 miotach, może rodzić", a pod spodem zdjęcia kupki nieszczęścia, w kondycji szaty/skóry pozostawiającej wieeele do życzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']Asia& Ginger, włos to nie wszystko u shih , to tak jakby spaniela oceniać po tym jakie ma uszy :-) ale wiesz, o czym mówię ;-)[/QUOTE]
No jasne, że shih-tzu to nie tylko włos, dlatego właśnie napisałam, że takiego psa nie da się ocenić, czy jest zgodny z wzorcem czy nie bez dotykania go, bo przez bujny włos nie widać jego budowy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...