Jump to content
Dogomania

Cieczka i co dalej????


jezzmam

Recommended Posts

Tydzień temu zauważylam na kocyku mojej Roxiczki takie plamki czerwonawobrązowe i pomyślalam,że to może początek cieczki,ale z drugiej strony Rox miala cieczkę na przelomie marca i kwietnia to teraz by bylo dopiero 5 miesięcy jeśli dobrze liczę,no i uznalam,że to nic groźnego bo ani groźnie nie pachnialo ani ropki nie bylo(bo sprawdzalam czy nie ma obrzęku i czy nie boli ją).Dwa dni temu na miom lóżku (gdzie sobie leżala bezkarnie jak my byliśmy na zakupach) plamki czerwone gęste i to mnie już zastanowilo,ale nic,nie pachnie brzydko Roxi z "pod ogona" więc zdecydowalam dziś iść do weta,ale od wczoraj "leje" się z Roxi i to tak no sporo więc to pewnie cieczka mam racje??
Chodzi rozochocona,chce mi ucieć--wczoraj pogryzla drzwi!! Podklada się w stylu "weź mnie teraz"
Do tej pory mialam same psy więc w kwestji cieczki jestem jak kosmonauta na księżycu--nie wiem co i jak--.
Moje pytanie brzmi : co teraz?? jakieś pieluchy?? mycie częste??co??
Wiem mam ją pilnować,chodzić z nia na smyczy,ale co dalej??
Za 2 tygodnie wystawa i co?? odwolać ją z niej??
HILFE potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

Sunia jak sunia, normalne, że ma cieczkę. Ja jak do tej pory miałam same suczki. Tak, to na pewno jest cieczka, więc po pierwsze kup jej majtki dla suczek, żeby nie budziła w domu, albo poprostu załóż jej jakieś stare spodenki gimnastyczne jak masz. Po drugie - te majtki nie chronią przez zapłodnieniem, więc radziłabym pilnować jej na każdym kroku. Ja pomimo tego, że mam podwórko w czasie cieczki wychodziłam z moją sunią na dwór, bo psy normalnie się podkopywały i wynajdywały dziury. Jak mieszkałam w bloku to leżały pod drzwiami do domu. A cieczkę nie zawsze można wyczuć na węch, bo od mojej suczki nic nie czuć. Ja już 5 lat mam tą jedną suczkę, niestety raz musiałam iść na zastrzyk, bo udało jej się uciec.
W sumie nic wielkiego nie musisz robić, tylko jej pilnuj. Moja suczka nie jest suką rozrodową, więc niedawno miała sterylizację, przeszła bez szwanku.
A cieczka u suczek występuje mniej więcej co 5 miesięcy, natomiast pierwsza od 6 do 10 miesięcy po urodzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Pilnuje jej pilnuje nawet na ogrodzie (bo niedawno chcieli mi ją ukraść) tak więc nie zpuszczam jej z oka.
Wychodzimy parę razy dziennie do ogrodu a tak caly czas jest w domu z nami.
Nie brudzi ostro więc nie zakladam jej ani majtek ani nic.Podmywam ją raz dziennie i mam dezodorant--anty cieczkowy--hihi tzn niwelujący zapachy cieczki czy jakoś tak.
Niestety moją sunię bardzo czuć:shake:,no ale co zrobić taki jej urok widać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...