Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radomsku - Ruszamy z adopcjami! Prosimy o pomoc.


Temida

Recommended Posts

[quote name='Ewka :)']I co to jest, że za zabranie psa pobierają 150 zł...? i dziwić się, że ludzie biedni przywiązują psy do drzew albo po prostu zostawiają bez opieki... i 30 zł za odebranie ze schroniska?! Zabieram od nich psa i jeszcze mam płacić... :/ nie podoba mi się to... :shake: Kompletnie się nie znam na walkach z takimi instytucjami, ale czy nie da się nic zmienić? :([/QUOTE]
Pobieranie opłaty za psa przy jego wydaniu ze schroniska ma sens. W Niemczech jest tzw. opłata ochronna lub kaucyjna Schuztgebühr i wynosi ona od 250 do 350 Euro. Celem generalnym jest dookreślenie wartości materialnej psa, by po pierwsze nie był za darmo - szanujesz, bo płacisz, po drugie jego przejęcie bez zachowania warunków umowy adopcyjnej wiąże się z odpowiedzialnością karną. Natomiast środki finansowe podlegają rozliczeniu i są przeznaczane na utrzymanie i leczenie pozostałych psów. Nadto ten wzięty pies jest oznakowany, wpisany do rejestru i zaszczepiony, wcześniej być może był leczony. Rozumiesz już ?
Spróbuj zbilansować środki na utrzymanie schroniska w całości razem z pracownikami z potrzebami faktycznymi. To tą dziurę także pomaga pokryć opłata. Ale wszystko to pewnie wiesz :razz:

Oj dzieje się tu, dzieje ...... dobra robota, very dobra :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ooo to i tak bardzo dużo :D Fantastycznie! :) Kompletnie nie rozumiem dlaczego niektóre schroniska pobierają opłatę za zabranie psa, przecież ktoś ich odciąża z kosztów karmienia i leczenia :|

A tak z ciekawości czy to schronisko wpuszcza wolontariuszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewka :)']Ooo to i tak bardzo dużo :D Fantastycznie! :) Kompletnie nie rozumiem dlaczego niektóre schroniska pobierają opłatę za zabranie psa, przecież ktoś ich odciąża z kosztów karmienia i leczenia :|

A tak z ciekawości czy to schronisko wpuszcza wolontariuszy?[/QUOTE]
Wyżej Ci napisałem, na warunki niemieckie nie dużo, 150 zł na warunki polskie ???? - o ile pies jest potem po sterylce także nie.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc, gdybym miała zapłacić jakieś 300 e, to pewnie zaczęłabym się zastanawiać nad kupnem psa na targu...a w ostateczności nie zabrałabym go w ogóle, bo kupowanie na targach to wspieranie pseudohodowli :| Mam psa ze schroniska, nie wiem czy fundacja coś płaciła schronisku, ale już sporo wydaliśmy na leczenie, więc uważam pobieranie opłaty za sama nie wiem jak to określić, głupie czy może nadużywanie chęci pomocy ludzi... Jeśli byłoby mnie na to stać to przecież wpłaciłabym pieniądze na schronisko z własnej woli... A tak, dość, że zabieram im psa, którego musieliby leczyć i karmić to jeszcze mam dopłacać... Wiem, że schroniska mają ogromne potrzeby, ale uważam, że nie powinny nadużywać czyjejś chęci pomocy :shake:

i przecież gdybym była prostym człowiekiem mieszkającym na wsi mogę zamiast psa ze schroniska zabrać szczeniaka... za darmo od sąsiadów...i przez to popierać pseudohodowle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Pobieranie opłaty za psa przy jego wydaniu ze schroniska ma sens. W Niemczech jest tzw. opłata ochronna lub kaucyjna Schuztgebühr i wynosi ona od 250 do 350 Euro. Celem generalnym jest dookreślenie wartości materialnej psa, by po pierwsze nie był za darmo - szanujesz, bo płacisz, po drugie jego przejęcie bez zachowania warunków umowy adopcyjnej wiąże się z odpowiedzialnością karną. Natomiast środki finansowe podlegają rozliczeniu i są przeznaczane na utrzymanie i leczenie pozostałych psów. Nadto ten wzięty pies jest oznakowany, wpisany do rejestru i zaszczepiony, wcześniej być może był leczony. Rozumiesz już ?
Spróbuj zbilansować środki na utrzymanie schroniska w całości razem z pracownikami z potrzebami faktycznymi. To tą dziurę także pomaga pokryć opłata. Ale wszystko to pewnie wiesz :razz:

Oj dzieje się tu, dzieje ...... dobra robota, very dobra :loveu:[/QUOTE]

absolutnie zgadzam sie z psem wolnym!!! Ta oplata to kropla w morzu w stosunku do tego, co schronisko JUZ WYDALO na psa ...
Poza tym dzieki tej oplacie schronisko troszeczke zarabia i jest w stanie finansowac np leczenie czy szczepienie innych psow, ktore tam pozostaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temida'][COLOR=red][B]WSZYSCY CZYTAMY:[/B][/COLOR]

[URL]http://jerzyslowinski.blogspot.com/2011/03/kto-jest-okrutny-w-stosunku-do-zwierzat.html[/URL]
[B]
Dziękujemy za zainteresowanie p. Jerzemu Słowińskiemu, wice przewodniczącemu Rady Miejskiej. [/B][/QUOTE]

Dziękuję Ci za uznanie.
[B]
Przepraszam ale wkradł się błąd:
150zł. ZA ODDANIE PSA

WYKUP psa 30zł., kota 20zł. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewka :)']Szczerze mówiąc, gdybym miała zapłacić jakieś 300 e, to pewnie zaczęłabym się zastanawiać nad kupnem psa na targu...a w ostateczności nie zabrałabym go w ogóle, bo kupowanie na targach to wspieranie pseudohodowli :| Mam psa ze schroniska, nie wiem czy fundacja coś płaciła schronisku, ale już sporo wydaliśmy na leczenie, więc uważam pobieranie opłaty za sama nie wiem jak to określić, głupie czy może nadużywanie chęci pomocy ludzi... Jeśli byłoby mnie na to stać to przecież wpłaciłabym pieniądze na schronisko z własnej woli... A tak, dość, że zabieram im psa, którego musieliby leczyć i karmić to jeszcze mam dopłacać... Wiem, że schroniska mają ogromne potrzeby, ale uważam, że nie powinny nadużywać czyjejś chęci pomocy :shake:[/QUOTE]
No cóż można i tak. Ale nie dogadamy się. W tej postawie nie widzę różnicy pomiędzy wzięciem ze schronu, a kupnem u hodowcy, czy pseudohodowcy. Ale możemy się różnić przecież.
Z powodu tych 300 E wielu jest takich co biorą psa u nas za 100 E i często potem te psy zasilają ichnie schrony - nie ma umowy , nie ma regresu, nikt nie skontroluje.
Podjedź na pogranicze , na bazary zobaczysz co się dzieje. Opłata za oddanie do schronu i za wzięcie ze schronu powinna być - howk. Nie musimy się zgadzać.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówiłam, prosty człowiek weźmie psa od sąsiada... i znam takie przypadki...
Ktoś kto bierze psa będzie musial wydać na całą jego wyprawkę, na utrzymanie go przez resztę życia, na leczenie, sterylizację... koszty duże...coś o tym wiem, ale wiem też na co wydaję i wydaję te pieniądze z własnej woli. Dodatkowych kosztów bym nie wytrzymała finansowo.
Wątpie żeby krakowskie schronisko podczas powodzii oddawało psy pod opiekę za pieniądze... Myślę, że dobra wola i chęć pomocy to już bardzo dużo i powinno się to docenić. Wiem, że krakowskie schronisko dobrze sobie radzi organizując przeróżne akcje i zachęcając firmy do pomocy. Tak też się da :) Ktoś kto może przygarnąć przygarnie, a ktoś kto nie, może przelać pieniądze lub w inny sposób wspomóc schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temida'][COLOR=red][B]WSZYSCY CZYTAMY:[/B][/COLOR]

[url]http://jerzyslowinski.blogspot.com/2011/03/kto-jest-okrutny-w-stosunku-do-zwierzat.html[/url]
[B]
Dziękujemy za zainteresowanie p. Jerzemu Słowińskiemu, wice przewodniczącemu Rady Miejskiej. [/B][/QUOTE]

Nie będę porównywać się ze wspaniałym Krakowem.
Przypominam tylko, że ja w Radomsku jestem sama do pomocy w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Jesteś sama i już tyle osiągnęłaś, ja jestem pod wrażeniem i gratuluję wytrwałości! Tak sobie narzekam bo widzę, że w niektórych innych schroniskach też pobierają opłaty i się wściekam :) A w ogóle to odbiłam od tematu, próbowałam zagłosować, ale mnie też coś wywaliło. Napisałam do moderatora, może coś wymyśli :|

i właśnie sobie jeszcze uświadomiłam, że przecież ktoś kto bierze psa nie powinien odpowiadać za tego (i tu pi pi pi) który go wyrzucił finansowo.

Link to comment
Share on other sites

Odwiedziłam Wasze obydwa wydarzenia na Facebooku! Bardzo mało osób je do tej pory udostępnilo - dopiero 165.

Czy macie jakieś lokalne forum Radomska? Nie zauważyłam informacji o głosowaniu na innych wydarzeniach z Radomska!

Link to comment
Share on other sites

[B]Wciąż nie mamy banerka o KRAKVET. Czy ktoś pomoże. [/B]

Mamy NK, też dałam.

Przegrywamy bardzo znacząco :(

Ja zrobiłam:
[IMG]http://www.ltoz.republika.pl/foto/kot/kand.jpg[/IMG]


[URL]http://www.ltoz.republika.pl/foto/kot/kand.jpg[/URL]

[URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=13353[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewka :)']Tak jak mówiłam, prosty człowiek weźmie psa od sąsiada... i znam takie przypadki...
Ktoś kto bierze psa będzie musial wydać na całą jego wyprawkę, na utrzymanie go przez resztę życia, na leczenie, sterylizację... koszty duże...coś o tym wiem, ale wiem też na co wydaję i wydaję te pieniądze z własnej woli. Dodatkowych kosztów bym nie wytrzymała finansowo.
[B]Wątpie żeby krakowskie schronisko podczas powodzii oddawało psy pod opiekę za pieniądze... [/B]Myślę, że dobra wola i chęć pomocy to już bardzo dużo i powinno się to docenić. Wiem, że krakowskie schronisko dobrze sobie radzi organizując przeróżne akcje i zachęcając firmy do pomocy. Tak też się da :) Ktoś kto może przygarnąć przygarnie, a ktoś kto nie, może przelać pieniądze lub w inny sposób wspomóc schronisko.[/QUOTE]

Co ma piernik do wiatraka ? Jakim cudem sytuację wyjątkową jaką jest powódź i ratowanie psów przed zatopieniem porównujesz do normalnych zasad jakie powinny obowiązywać w działalności schroniska. Nadto psy, w małych miejscowościach i nie tylko zresztą, z reguły pracują na rzecz swojego właściciela, więc micha i opieka w zamian to nie wyczyn i dar serca. :roll:

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy na co opłata idzie. Jeśli schronisko finansuje z tego inne psiaki to pobieranie w miare symbolicznych kwot ma sens.. Gorzej jak opłata idzie do kieszeni wątpliwych opiekunów..

temidko, napisz mi prosze czy na karme lepiej wpłacać pieniazki na Twoje konto czy na schronu?

Link to comment
Share on other sites

ja wole na Twoje konto, bo wiem, ze na pewno pójdą na jedzonko- myśląłam jedynie o mozliwości odliczenia od podatku w przyszłym roku - ale wtedy darowizna musi być na organizacje.
29.03. jak mi zapłacą:) to przesle grosz jakis - do Ciebie.. Mysłama jedynie, ze moze Ty mas z mozliwosc korzystania z konta schroniska:)

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście w explorerze działa. Udało się:multi:

/a piernik do wiatraka ma to, że wiele psów już do schroniska nie wróciło bo ludzie je zaadoptowali :) Nie chcę zaśmiecać tego wątku dyskusjami, bo nie po to został stworzony.

Powodzenia z dalszymi głosami! Ja z mojej strony mogę udostępnić na facebooku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...