Jump to content
Dogomania

Brit Care Light Turkey & Rice


Guest olka12

Recommended Posts

Proszę o wszystkie wiadomości o tej karmie.
1.Czy jest zdrowa? ( czy nie wywołuje rewolucji żołądka i jelit)
2. Czy jest sens zmiany? ( stosuje Acana Adult Dog)
3. Czy psy ją lubią?
4. Czy nie wywołuje zmian? ( częstsze kupki, większe kupki, gazy)
5. Czy naprawdę odchudzi psa? ( oczywiście nie sama tylko spacery i cała reszta)

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

podpinam się pod pytanie. do zadanych już pytań dodam - czy ktoś karmił tym britem trzustkowego psa? :) mój jest obecnie na acanie light, ale trochę szukam alternatywy - mało tłuszczu i przyzwoicie dużo białka [wiadomo, że acanie pod tym względem ciężko dorównać] - na zmianę co jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam juz ta karmę troche, psy jedzą bardzo chętnie, karma ładnie pachnie, kup jest mniej niz po innych karmach.
Nie było do tej pory żadnych problemów z biegunkami itp.
Jedna moja suczka często wymiotowała żółcią, przy tej karmie jeszcze sie to nie zdazyło.
Polecam ją.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

małe pytanie do karmiących britem light - kupiłam mały worek bo będę przestawiać z acany na tego brita psa i zastanowiło mnie to, że karma wygląda na dość tłustą - niby ma 9% tłuszczu a jest bardziej tłusta w dotyku i wyglądzie niż ta 10% tłuszczu acana. od czego to zależy? że co, że w bricie elementy tłuszczowe są dodawane na wierzch i stąd ten wygląd a w acanie tłuszcz jest wymieszany ze wszystkim i dlatego kulki takie suche? royal low fat też był taki suchy i martwię się czy psu nie zaszkodzi - musi jeść niskotłuszczową karmę ze względu na trzuchę.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez to trochę dziwi, ale myślę że ze składem nie oszukują. Może karma po prostu jest wilgotniejsza niż pozostałe?
Powiem tylko , że na innych lightach marnie wyglądało odchudzanie naszej Lary. Teraz mamy trzeci worek Brig Care light i suczka schudła 2 kg :)
Ostatnio przerzuciliśmy się w połowie na barfa, a ta karma świetnie robi za smakołyki, moje psy ja uwielbiają, no i jest light :)

Link to comment
Share on other sites

no, niby wilgotność to 10% nie mogę się doszukać ile jest w acanie, bo bym miała porównanie. ale karma jest lekka i sucha w porównaniu z acaną więc może ten tłuszcz tak na wierzchu tylko. tak samo nasiąka wodą jak acana więc nie jest przesycona tłuszczem w całości chyba. i fakt - smakowitość jest duża :) wzięłam na spacer kilka kawałków i mnie obce psy atakowały, tzn moją kieszeń :)

Link to comment
Share on other sites

Też szukałam wczoraj wilgotności innych karm, tych które miałam, żeby porównać ale nic nie znalazłam oprócz brita.
Ja na prawdę ją polecam, smakuje moim psom nie tylko na początku, ale i długi czas po przejściu właśnie na tę karmę.
Obydwie suczki mam wysterylizowane , dlatego muszę pilnować ich wagi, w dodatku jedna była już przy kości ale ładnie schudła.

Link to comment
Share on other sites

no póki co eksperymenty z britem care light wyglądają na udane, kubek je mieszankę ciągle i coraz więcej brita dosypuję i - odpukać - jest ok. zmieniłam w końcu bo po acanie miał jakieś sensacje dziwne, wzdęcia i bóle brzucha poranne, mam nadzieję że mniejsza zawartość białka i błonnika a wyższa węglowodanów w bricie ustabilizuje mu to trawienie :) na pewno inaczej je chrupki - acanę mało gryzł i łykał, brita chrupie aż miło posłuchać :) pewnie skończę z rozmaczaniem karmy i będzie chrupał jak normalny pies :) smakowitość i zapach brita oceniam bardzo wysoko, psiak póki co też :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odgrzewam temat ;)

Dzisiaj myślałam, że mi szczęka odpadnie jak u weta na wadze zobaczyłam wagę suczowej - 11kg :oops: Zwykle trzymała się wagi 10-10,5kg, a tutaj takie coś... Może chodzi o to, że spadła jej aktywność ostatnimi czasy - została ostatnio dokładnie przebadana i mamy się "trochę" ograniczać i nie przemęczać psa... :roll:

W związku z tym, że mała je BC Medium Lamb&Rice (bo to uczuleniowiec), zastanawiam się nad przerzuceniem jej na Light z indykiem. I jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałam, że BC Light Turkey&Rice ma... większą zawartość energetyczną - to normalne w karmach typu light? Proszę się nie śmiać, w życiu psa nie karmiłam takim czymś :eviltong:

No i zastanawiam się jak sucz zniesie zmianę, czy zmieniać etapowo czy jak, bo w sumie to jedna marka tylko "smak" inny...

Edit: a może powinnam wziąć opcję BC Senior Lamb&Rice?

[QUOTE][B][B]Właściwa dla psów:[/B]
[/B]ras małych od 6 lat
ras średnich od 7
lat ras dużych od 8lat
[B]oraz dla psów, które powinny stracić wagę.[/B][/QUOTE]

I teraz sama nie wiem... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Hmm nie wiem w sumie jak bedzie działac ta karma na uczuleniowca, nie miałam z takim psem do czynienia.
Ja zazwyczaj nie wyolbrzymiam jakoś zmiany karmy, moje suki zawsze dobrze to znoszą, biegunki nie meczą..
A z tymi kaloriami, to może ta light ma wiecej białka a ta dla uczuleniowców mniej? Sama nie wiem też ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja sunia je od jakiegoś czasu BC light, straciła ładnie na wadze, a oprócz tego skończyły się problemy z przesuszoną skórą, łupieżem oraz ropiejącymi oczami. Nie chciała jeść Royala, Boschem pluła, BC wcina aż miło:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']no póki co eksperymenty z britem care light wyglądają na udane, kubek je mieszankę ciągle i coraz więcej brita dosypuję i - odpukać - jest ok. zmieniłam w końcu bo po acanie miał jakieś sensacje dziwne, wzdęcia i bóle brzucha poranne, mam nadzieję że mniejsza zawartość białka i błonnika a wyższa węglowodanów w bricie ustabilizuje mu to trawienie :) na pewno inaczej je chrupki - acanę mało gryzł i łykał, brita chrupie aż miło posłuchać :) pewnie skończę z rozmaczaniem karmy i będzie chrupał jak normalny pies :) smakowitość i zapach brita oceniam bardzo wysoko, psiak póki co też :)[/QUOTE]

to ja dopiszę swoje wrażenia po połówce 3 kilowego worka BC light z indykiem - psu jednak zaszkodziła karma, jest sporym wrażliwcem i jednak w bricie coś musi być nie tak. więc z wrażliwymi psami czy alergikami też bym przy tej karmie uważala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

My karmimy tym BC po tym jak nasza sucz przeszła zapalenie jelit. To chyba jedyna sucha karma, którą je z wielką ochotą i jeszcze się nie znudziła (zjedzone ok 10 kg). Kupy ładne jak rzadko kiedy, brak alergii (a to buldog francuski), więc polecam :) poza tym pięknie zgubiła małą nadwagę ;) teraz zastanawiam się nad innym BC, bo Sophie jest b. aktywna, biega ok 1,5-2 h dziennie, a waga już w normie i nie chcemy dalej chudnąć, bo nic z niej nie zostanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...