Jump to content
Dogomania

Specjalista rozrodu zwierząt radzi.


kingula

Recommended Posts

Zapraszam do oglądania cyklu odcinków poświęconych rozrodowi psów. Pierwsza część- cieczka, wyznaczanie terminu krycia, ciąża urojona dostępna jest tutaj:
[URL]http://psia.tv/pokaz-342-fazy-rujowe-u-suk.html[/URL]
niebawem pojawią się kolejne odcinki a w nich m.in: wszystko o sterylizacji, ciąża suczki, przebieg badania usg a także wiele szczegółów dotyczących sztucznej inseminacji.
Zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ dopiero będziemy nagrywać kolejne odcinki, pomyślałam że może macie jakieś pytania bądź wątpliwości związane z rozrodem suk i psów? Jeśli tak jest, piszcie proszę co Was w tych tematach nurtuje a ja postaram się, aby dr. Giziński te kwestie poruszył. Chcielibyśmy aby materiał chociaż w jakimś stopniu zaspokoił ciekawość hodowców/właścicieli :)

Link to comment
Share on other sites

Jakie "parametry" powinna mieć glukoza ew. białko kurze stosowane przy inseminacji świeżym nasieniem? Ja robię bez niczego i tak mam efekty, staram się tylko temp. utrzymać. No i problem jest z kupnem odpowiednich rurek- kiedyś miałam taką fajną z zestawu do kroplówek, ale potem kupowałam różne i one nie były na tyle cienkie i na tyle sztywne. Trafiła mi się wtedy jakaś taka fajna, teraz się morduję albo z giętką, albo z grubszą (a tu już są protesty czasem od awanturniczek). Do tego jeszcze technika- zauważyłam, że do różnych suk trzeba "podchodzić" pod różnymi kątami- czasem trzeba na czuja raz bardziej w dół, raz nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy chlodzenie nasienia (przygotowywanie do wlozenia do pudelka z azotem do transportu), da rade odpowiednio zrobic wet bez doswiadczenia ,gdy da mu sie instrukcje sposobu w jaki sie to robi itp? Nie wiem poprostu na ile to jest skomplikowane

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...