Jump to content
Dogomania

Nowa Ruda grudzień 2006


zpr

Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ursus']najlepszy numer to jednak był wybór najlepszego juniora........... PO NOWEMU !!
wybrano z każdej grupy 3 sztuki bez wskazania lokaty i potem wchodziło po 3 sztuki z każdej grupy razem na ring......... i z tego wybierał sędzia 3 lokaty.......... czyli nawet jak się było w tej trójce to i tak nikt nie wiedział kto był najlepszym juniorem w grupie !! NOWY NONSENS WYSTAWOWY !! Co Wy na to??[/quote]
Spotkalam się z tym bodajże już we Wroclawiu na międzynarodowej... :)

Link to comment
Share on other sites

Za mało bywasz na wystawach. To już jest często spotykana formuła. Chodzi o to, że nie wybiera się na wystawach juniorów w grupach lecz tylko najlepszego juniora wystawy, a ten sposób pozwala na unikniecie tłoku, gdyby wyszły wszystkie juniory jednocześnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HaNisia']A czy ktoś wie może czy ewentualnie będzie możliwość odebrania numerka w późniejszych godzinach, bo zdecydowanie nie będę jechała żeby zdążyć przed 10.00, skoro mój pies ma wejść na ring około 14.00 :angryy: i TO Z WINY ODDZIAŁU ...
na marginesie wysyłam wszystko sporo wcześniej, żeby uniknąć telefonów i nerwów, przy okazji dowiaduje się, że to moja wina, że nie dostałam numerka, bo ... zero argumentacji. W związku z powyższym podjęłam próbę nawiązania kontaktu telefonicznego, by zapytać, jak powyżej ( o możliwość późniejszego odebrania numerka) i cóż.... szczytem było NIE ODBIERANIE telefonu... ja rozumiem zajęty, ale żeby nie odbierać ????:placz:[/quote]
Po to sa podane godziny startowe aby nie trzeba było jechac za wcześnie. sekretariat był czynny cały czas! Robią wystawcom komfort i jeszcze sie ich krytykuje...

Link to comment
Share on other sites

[B]jaz53 [/B]naucz się czytać ze zrozumieniem, pomyśl, a potem się odzywaj, to taka moja dobra rada na przyszłość. Wyobraź sobie, że moja krytyka ma sens i tylko dlatego, że jestem chora nie wystąpiłam o zwrot pieniędzy :evil_lol: , który na 100 % mi się należy..., a oddział wykazał swój "pozytywny stosunek" do wystawców, gdy nie odbierał telefonów ....
I na tym kończę mój wywód i zapominam o wystawie, bo to już historia jest, na całe szczęście:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaz53']Za mało bywasz na wystawach. To już jest często spotykana formuła. Chodzi o to, że nie wybiera się na wystawach juniorów w grupach lecz tylko najlepszego juniora wystawy, a ten sposób pozwala na unikniecie tłoku, gdyby wyszły wszystkie juniory jednocześnie![/quote]
Nie wiem,do kogo to było...
Ale,wyobraź sobie,że bywam bardzo często na wystawach - z taką formułą spotkałam się pierwszy raz.
Albo są wybierane BISy Juniorów z lokatami i dziesięć psów wchodzi do finału,albo wybierane są ze wszystkich juniorów z grup.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hes.']Ja tam za dużo nie powiem, bo nie wystawiałam, po za tym przez pół wystawy praktycznie pisałam, także za wiele powiedzieć nie mogę. :-)

Jeśli chodzi o finały to raczej poszły szybko i sprawnie. ;-) Ring honorowy duży, wszędzie wyłożona wykładzina... ringi są troszkę małe, więc nawet 10 psów się nie zmieści, ale to chyba wiadomo, hala mała to i mało miejsca... ciasnoty raczej nie odczułam (chyba że przy ringu z terierkami :lol: ).
Może więcej opowiedzą osoby, które zgłaszały swoje psy itd. ;-)


BTW.
ha ha a co do medali to chyba każdy przyzna że były rewelacyjne!!!! hihi :-))) takie w kształcie pucharków na biało-czerwonych tasiemkach, tak aby powiesić na szyi . :-)[/quote]

...no wlasnie...ciastnoty jako takiej nie bylo...dosc miejsca na krzeslach a pod ringiem jak zawsze-tlum...czy to tu czy gdzie indziej...
A organizacja byla jednak sprawna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Nie wiem,do kogo to było...
Ale,wyobraź sobie,że bywam bardzo często na wystawach - z taką formułą spotkałam się pierwszy raz.
Albo są wybierane BISy Juniorów z lokatami i dziesięć psów wchodzi do finału,albo wybierane są ze wszystkich juniorów z grup.[/quote]
to akurat nie było do Ciebie, tylko do ursusa, ale skoro sie wypowiedziałas to dodam tylko, ze nawet na Wystawie Światowej juniory były wybierane własnie wg takiej samej formuły. pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']hmm ... dowiedzialam sie, ze moj pies ma wade zgryzu :evil_lol: - sedzia dostrzegl u niego tylozgryz... :evil_lol:
Na szczescie zauwazyl tez pozytywy... "najlepszy w stawce ruch" :loveu:

Po ocenie wszystkich psów poszłam z Toffim do sedziego spytac sie o ten tylozgryz... sedzia obejrzal na spokojnie zgryz i stwierdził ze tylozgryzu nie ma... po czym powiedzial "że psa podmieniłam!!" :diabloti:

Ogólnie nieład totalny!!! Sędzia wybral NPwR po czym zawołał Zw.Mł i porywnywał NPwR ze Zw.Mł o... hmmm... NPwR II :hmmmm: :lol:
Wł. Zw.Mł cala szczesliwa, ze ma NPwR poleciala wystawiac suke... po czym sedzia jej ten tytul anulowal, bo pewien Pan oświecił sedziego, ze o NPwR młodzież nie startuje :evil_lol:

Następnie po wygraniu przez moja suke - Milke kl. posredniej dowiedzialam się, że nie wychodzę na porównanie o NSwR bo "do tytułu NSwR są porównane suki z otw i championów" :evil_lol: Oczywiście natychmiast oświeciłam sędziego i Pan stwierdził ze to w psach zwyzięzca z kl. posredniej nie wychodzi o porownanie do NPwR :lol: :evil_lol:

DZIWNA WYSTAWA!! :)[/quote]

...oczywiscie ze nie wystawa tylko sedzia,,,a to znaczaca roznica...jakos dziwi mnie to co piszesz...moze zgryz byl ''zbyt ciasny" z takim okresleniem juz sie spotkalam-na granicy cegowwego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaz53']Za mało bywasz na wystawach. To już jest często spotykana formuła. Chodzi o to, że nie wybiera się na wystawach juniorów w grupach lecz tylko najlepszego juniora wystawy, a ten sposób pozwala na unikniecie tłoku, gdyby wyszły wszystkie juniory jednocześnie![/quote]

..niestety to prawda za malo...a forma jak najbardziej trafna-nie ma wielkiego tlumu, w ktorym gubia sie i psy i ludzie a sedzia nic nie widzi...za granicami naszego kraju to jest praktykowane i to z powodzeniem...ja uwazam, ze liuczy sie pierwsze wrazenie...jesli ktos sie nie dostal...no coz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaz53']
Napisał(a) [B]HaNisia[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2534052#post2534052"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]A czy ktoś wie może czy ewentualnie będzie możliwość odebrania numerka w późniejszych godzinach, bo zdecydowanie nie będę jechała żeby zdążyć przed 10.00, skoro mój pies ma wejść na ring około 14.00 :angryy: i TO Z WINY ODDZIAŁU ...
na marginesie wysyłam wszystko sporo wcześniej, żeby uniknąć telefonów i nerwów, przy okazji dowiaduje się, że to moja wina, że nie dostałam numerka, bo ... zero argumentacji. W związku z powyższym podjęłam próbę nawiązania kontaktu telefonicznego, by zapytać, jak powyżej ( o możliwość późniejszego odebrania numerka) i cóż.... szczytem było NIE ODBIERANIE telefonu... ja rozumiem zajęty, ale żeby nie odbierać ????:placz:[/I]
Po to sa podane godziny startowe aby nie trzeba było jechac za wcześnie. sekretariat był czynny cały czas! Robią wystawcom komfort i jeszcze sie ich krytykuje...[/quote]
hmmm....jak latwo sie krytykuje innych-sekretariat czynny byl caly czas trwania wystawy...zastanawiam sie kiedy dzwonilas?
...moze podczas trwania wystawy?
....jak ktos jezdzi na wystawy to wie, ze numerki mozna odebrac pozniej ale przyjmowanie psow odbywa sie w okreslonych godzinach-chodzi tu o prace weterynarzy...ignorancja ludzka nie ma granic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tkacka']ja uwazam, ze liuczy sie pierwsze wrazenie...jesli ktos sie nie dostal...no coz...[/quote]
No właśnie sęk w tym,że mój pies został wybrany w tej trójce :eviltong: ,dletego byłoby fajnie wiedzieć na jakiej lokacie w tejże trójce w grupie sędzia go widzi...ale co tam...młody wziął rasę i był drugi na grupie,więc czuję się w pełni ustaysfakcjonowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']No właśnie sęk w tym,że mój pies został wybrany w tej trójce :eviltong: ,dletego byłoby fajnie wiedzieć na jakiej lokacie w tejże trójce w grupie sędzia go widzi...ale co tam...młody wziął rasę i był drugi na grupie,więc czuję się w pełni ustaysfakcjonowana.[/quote]
To rewelacja! Gratuluję! a sędzia nie mógł powiedziec jak go widzi, bo taki był tryb wyboru w tej konkurencji - bez podawania lokaty w grupie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenduś']Ładnie proszę o stawkę chihuahua krótkowłosy :grins:[/quote]
PSY
klasa szczeniąt
DEXTER z Garlicy Duchownej
klasa otwarta
MILAJA KROHA ENJI
SUKI
klasa szczeniąt
CHERUBIBI Action Alet
klasa młodzieży
WENDY Zivy sperk
klasa pośrednia
JUANITA JUANA von Hellmundin
klasa otwarta
BARBRA z Rybiho Mesta

PS. CZY NIKT TU WIĘCEJ NIE POSIADA KATALOGU?:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M.M.']Bardzo proszę o stawkę afganów:modla: :modla: :modla:
z góry dziękuję[/quote]

PSY
klasa pośrednia
SECRET LOVER Calamus
klasa otwarta
CHACRA DU MONT CHACRA-RAJU
klasa championów
ATTACHE Gar de Mari
FLIBBERTIGIBBET Varius Avis
NOMIN KRIST WIL
SUKI
klasa młodzieży
ALICE IN WONDERLAND IMAR DE GHAR
ANNE OF GREEN GABLE IMAR DE GHAR
klasa pośrednia
EMPRESS DU MONT CHACRA-RAJU
klasa otwarta
PULI Cykuta
SOUHADA Shams-an-Nahar
ZALHANAD DU MONT CHACRA-RAJU
klasa użytkowa
BLUE SKY BAFIRJAN
klasa championów
AMY MADIGAN BEAMI SAHRAK

Link to comment
Share on other sites

...to mnie akurat interesuje osobiscie...moje prywatne zapiski...czyli jednym slowem moja prywatna opinia...
Psy
klasa otwarta
BUFFY Hamiro-bdb-pies jak zwykle...niesmialy-pies lekliwy, wygarbiony...

Suki
klasa młodzieży
GINA Kamieniecka Terierlandia-suka troche za duza-w standarcie rasy sie nie miesci-4 kg-na pewno jest za duza, odstajace lokcie i grzbiet...piasku na nim nie uniesie...bdb
HAPPY Kamieniecka Terierlandia-doskonala-Zw Ml-piekna suczka....

klasa pośrednia
EASY AND BUSY Silky Volarius-drobniutka...bdb-z tego samego skojarzenia mam moja najmlodsza suczke...ciekawe jak bedzie sie prezentowala na ringach....tylko drobniutka o niej nie mozna powiedziec...grubas...
ENYA Silky Volarius-nie dojechala

klasa championów
POLYANNA Volarius-Ml Ch Pl, Ch Pl, Cacib-doskonala, CWC, NSwR, BOB...dalej juz nie czekalysmy bo nie mialam czasu....ale i tak jestem zadowolona...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaz53']To rewelacja! Gratuluję! [/quote]
Dzięki :lol:
Nie ukrywam,że taki dobry wynik młodego złagodził moje wkurzenie,jak okazało sie,że trzeba targać klatkę z psem i cały "sprzęt" po taaakich schodach,do góry i na dół i do góry i na dół...heh..całe szczęście,że miałyśmy tylko jednego psa i jakoś się nam to udało....:diabloti:
Przydałaby sie jakaś pomoc na przyszłość...tak jak jest np. w Katowicach...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aangelaa95']A ja bardzo prosze o stawke buldogów angielskich:modla: :modla: :modla:I jak ktos ma foty buldogów ang. to tez prosze

Z gory dziekuje !!:loveu: :loveu:[/quote]

PSY
klasa młodziezy
DURANGO Centaurus
klasa pośrednia
RINUS from the Raising Bulldog
klasa otwarta
BASTER znad Kwiatowego Stoku
IVAN od Zelene budky
NERO An-Ka-Kam
SUKI
klasa młodzieży
BEZA Rajski Powiew
COCO Dąbrowska Zgraja
MAXI Wielki Grom
MONA Wielki Grom
RUMBA z Bandy Grandy
SABINA z Niedźwiedziej Gawry
SIGMA MANDARYNA z Piotrowego Sadu
SPINKA z Niedźwiedziej Gawry
YMA zo Sekiera
klasa pośrednia
AISHA Gal Bull
BUNIA Tęgi Szarik
DOXA Sfroa Romana
MELA Wielki Grom
NATALIE z bandy Grandy
NEFRETTETE Wielki Grom
PUSIA Molosos Grabowski
TO CO NAJLEPSZE VENA
klasa otwarta
ASPI Pati-Pei
AVRA Pati-Pei
ROXANA z Bandy Grandy
VINDI spod Raduni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...