Jump to content
Dogomania

Poszukuje hodowcy długowłosych czarnych + porady


Recommended Posts

Witam

Od ok roku przymierzam się do kupna psa. Przez pierwszy okres myślałem nad wyżłem włoskim ale niestety przez to ze mieszkam w bloku stwierdziłem ze dla dobra takiego psa raczej trzeba odpuścić sobie ową rasę. Ostatnio przymierzam sie do kupna owczarka niemieckiego długowłosego (czarnego ). Chciałbym by pochodził z dobrej hodowli dlatego pułap zakupu jaki jestem w stanie wyłożyć to ok 4tys złoty.

W moim wyobrażeniu taki owczarek powinien wyglądać mniej więcej jak na poniżej dołączonym linku

[URL]http://www.morusek.pl/zdjecia/dodane/Sprzedam-psa_Owczarek-niemiecki_20100109203240.jpg[/URL]

tu tez pytanie czy to samiec czy suka?

Proszę tez o porady związane z kupnem owego psa a dokładnie na co zwrócić uwagę
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Owczarek niemiecki też potrzebuje dużej dawki ruchu, to świetny towarzysz rodziny ale również pies aktywny, który musi sie wyszaleć... Więc jeśli nie jesteś w stanie zapewnić dużej dawki ruchu to zastanów się dwa razy, bo owczarek nie wybiegany to owczarek nie znośny :) mogę polecić hodowle Herbu Czarny Wilk, tam też kupiłam swojego owczarka. Bardzo mili ludzie, znaja sie na rasie, psy wychowuja sie w domu z 4(malych dzieci), suki sa szkolone, utytułowane, no i przedwszystkim kochane i traktowane jak czlonek rodziny. Państwo zawsze sluza rada, domagaja sie aktualnych zdjec, bardzo im zalezy na tym zeby psiaki trafily do dobrych domkow, i tak moglabym wymieniac :) a jesli chodzi o psa czy suczke to mysle ze tu beda zadania podzielone, z reguly suki sa mniejsze, spokojniejsze, ,mają łatwiejszy charakter', ja sie ogolnie pod tym nie podpisuje bo kazdy pies ma idywidualny charakter, w dobrej hodowli powinni ci doradzic jaki pies jest dla ciebie najlepszy :) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B][I]Cleay, [/I][/B]a sądzisz, że DON w bloku to strzał w dziesiątkę? Uroda DONów działa jak magnes, ale skoro mieszkasz w bloku, to może warto zastanowić się nad przedstawicielem mniejszej rasy? Jeśli podobają Ci się owczarki niemieckie, to może pomyśl o welsh corgi cardiganie/ pembroke- taki jamnik z pyszczkiem ONka (oczywiście nie dosłownie ;)), lub w ogóle o innej miniaturce.
Ja mieszkam na wsi, a przyznam że mój Atos w typie DONa ma niewyczerpalne zasoby energii- mieszka w budzie, a jednak potrzebuje dwóch 7- kilometrowych spacerów ze spuszczeniem ze smyczy w ciągu dnia. No i oczywiście wariacje na podwórku.
Zastanów się, czy jesteś w stanie poświęcić tyle czasu i siebie dla psa.
Bo ONki nie są automatami. ;)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście mam DONka w bloku, na 60 metrach... i jest ok. Z tym że trzeba z nim przy 3 wyjściach dziennie zrobić co najmniej raz wyjście na 'piłeczkę' lub 'dysk'... czyli około godzina szaleństwa non stop za jedną z tych dwóch zabawek :) Na dużym terenie zielonym pod blokiem. I faktycznie, jeśli zabraknie szaleństwa, pies robi się nie do zniesienia :D Chodzi, marudzi, ciągle przynosi zabawki i domaga się zainteresowania :]
Co do tego że nie są automatami... przy zabawie są niezmordowane jak automaty :P

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za nieprecyzyjne wyrażenie- mówiąc `automaty`, mam na myśli fakt, psy idealne, które mogą grzecznie przeleżeć dzień na kanapie i dostosować się do zabieganego trybu życia opiekunów, nie istnieją. Owczarki niemieckie potrzebują konsekwentnego, cierpliwego i wyrozumiałego przewodnika- jeśli ten nie jest w stanie zapewnić mu dostatecznej ilości ruchu, ćwiczeń, rozrywek umysłowych, to będziemy mieć Marleya, a nie Szarika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...