Jump to content
Dogomania

Biała plama w nosie - pies 10 m-cy


NanookAM

Recommended Posts

Witajcie!
U mojego psa pojawiła się nagle - jakiś tydzień temu, biała plama w nosku, ale wychodzi trochę na zewnątrz :/ gdy pies był mały miał na nosie pełno plamek, ale wszystkie zniknęły... do tego cały czas dostaje fosforan wapnia z mikity, bo tak mi poradzili na plamy. No i w sumie to nie wiem jaka jest przyczyna tego że nagle wyszła mu ta plama? Czy ktoś ma jakiś pomysł i wie co zrobic żeby plamka zniknęła, bo obawiam się że ona się powiększa :/

Link to comment
Share on other sites

A jakiego masz psiaka? (rasa, kolor).
Może mogłabyś wstawić zdjęcie, bo nie bardzo mogę sobie wyobrazić to "wychodzenie na zewnątrz" - miałaś na myśli, że plamka jest też poza lusterkiem tam gdzie już rosną włosy?, a jeśli tak to co się z nimi dzieje?
Samo odbarwienie lusterka zdarza się dość często u niektórych ras, ale jeśli zmiana rozszerza się poza lusterko nosa to moim zdaniem najlepiej na wszelki wypadek wybrać się z tym do weta.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie, mi chodzi o to że to przebarwienie zaczyna się w dziurce od nosa, i wychodzi na zewnątrz, czyli na czarną truflę :)
Pies to wilczasto-biały malamut i u psa tego typu umaszczenia nos powinien być cały czarny - no i taki był do zeszłego tygodnia :/ i tak się zastanawiam czy może odbarwienie ma związek z brakiem jakichś witamin? Pies co prawda dostaje karmę super premium, dla szczeniąt, ponadto właśnie ten fosforan wapnia, dostaje też jajko, biały i żółty serek, jogurt naturalny, warzywa, no ale nie wiem, może jednak jest to związane z jakimś brakiem?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...no to może rzeczywiście to być związane z zimą??? Kurcze, nigdy nie myślałam że plamki na nosie mogą być przejściowe, ale dzięki za odpowiedź, poobserwujemy czy w cieplejszych miesiącach znikną :) karjo, a nie wiesz przypadkiem jak to jest na wystawach u malamutow? Bo mnie sie cos kojarzy ze kiedys czytalam ze sniezny nos jest dopuszczalny tylko u rudych albo białych, u wilczastych musi być czarny :/ no mam nadzieję że to zniknie, a jak nie zniknie to chociaż że nie będzie sie rozszerzało :)

Link to comment
Share on other sites

Przy odbarwieniu lusterka nosa bardzo dobrze sprawdza się zwykle [URL="http://www.krakvet.pl/beaphar-algolith-500g-p-1543.html"]ten[/URL] preparat, niestety jest w proszku, i nie wszystkie psy chętnie go przyjmują (trzeba się bawić w mieszanie z jedzeniem itp.), ale jeśli komuś zależy , żeby nos i powieki były ładnie, mocno pigmentowane, to warto spróbować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...