Jump to content
Dogomania

Tika, przyjacielska, 8-miesięczna sunia, szuka pilnie DS/DT !


Salo

Recommended Posts

[SIZE=4][B]Piękna, młoda, 8-miesięczna suczka o imieniu Tika potrzebuje domku stałego, lub domku tymczasowego. Została zabrana ze schroniska w Poznaniu, lecz jej właścicielka się przeliczyła... Jej chłopak nie sprostał zadaniu, rozstali się, a dziewczyna musi wracać do siebie do domu, a tam matka nie zgadza się na na psa...

Tika znajduje się aktualnie u mojej znajomej, Bogusi, która za nic nie chce oddać psa ponownie do schroniska. Niestety Ona sama nie może mieć na utrzymaniu kolejnego zwierzaka...

Fotki Tiki:
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_oCbtbu4z0yk/TT8tKzWWxhI/AAAAAAAAABE/PD4hEo1m3N0/s640/8bfe0f9e1a.jpeg[/IMG]
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_oCbtbu4z0yk/TT8tK2aw72I/AAAAAAAAABI/ICrQvr7aV-U/aac3ff70ed.jpeg[/IMG]
[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunia ma 9 miesięcy. Jest bardzo żywiołowym psem. Skacze, podryza. Ze skakaniem walczymy jak możemy - już i tak jest dużo spokojniejsza. Jak to u młodego psa - trudno u niej o skupienie uwagi, aczkolwiek w niecałe pół godzinki nauczyłam ją podawać łapę. Niestety nie wiem, co ta psina przezyla wczesniej, ale jedno jest pewne - boi sie. Ludzi ktorych mijamy na spacerze, innych psow czasem. Czasem zachowuje sie dosc agresywnie, jeży się, szczeka. Przy czym reaguje tak tylko na obce dla siebie osoby, gdy ktos nas odwiedzi np to jesli nie zareaguje strachem pies po jakims czasie przywyknie. W przeszlosci mogla byc bita, kuli sie gdy ktos podniesie reke.
I jeszcze jedna ważna informacja: to duży pies. Jest wyższa od moich Goldenów (mam dwie 5-letnie suczki).
[IMG]http://www.imagebanana.com/view/tfb3bypr/IMG_6687.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Up.

Mam nadzieje ze ktos pomoze znalezc suni odpowiedzialny dom. Nie miała szczęścia mała do właścicielki... A my niestety jestesmy w dosc trudnej sytuacji, bo zarówno tu w Poznaniu jak i na wsi mamy sporo zwierzat, w tym schorowanego Rottka dlatego prosilabym o pomoc w znalezieniu domku dla Tiki. Wszystkie swoje kontakty uruchomilam, ale skutki sa marne. Nie bylo do tej chwili ani jednego telefonu, nikt sie nie odzywa, nikt jej nie chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='viola88']Zróbcie może jakieś wydarzenie na facebooku. Przecież ten pies oszaleje, jak go będą co chwilę zabierać ze schronu i wyrzucać go tam z powrotem ;/ Brak słów...[/QUOTE]

No, dokładnie ...

Link to comment
Share on other sites

Tika młodziutka sunia ze schroniska trafiła do nas przypadkiem od dziewczyny która wynajęła z chłopakiem mieszkanie a potem musiała wrócić do domu rodzinnego , gdzie jej mama nie chciała widzieć psa . Prosiłam ją i jej chłopaka by szukali jej odpowiedniego domu , niestety na prośbach się skończyło . Jestem osobą niepełnosprawną ,mój mąż także - jeździmy oboje na wózkach , mamy w domu cztery koty, dwa psy … Tika jest bardzo żywiołowym psem , potrzebowała wybiegu , więc zdecydowaliśmy ,że pojedzie na wieś do naszego domku, gdzie mieszkają nasi znajomi i opiekują się trzema pozostałymi naszymi psami …starszą sunią Salsą , która panicznie boi się wychodzić na spacery , rottweilerem , schorowanym psem , który dochodzi powoli do siebie po dwóch dość ciężkich operacjach i małą suczką Manią , którą wzielismy kiedyś , bo miała być jako szczeniak- uśpiona .
Tika więc znalazła się na wsi i … tu zaczęły się kłopoty , mimo że teren był ogrodzony przeskakiwała płot i szczekała na ludzi a ludzie jak to ludzie zaczęli się burzyć , że doniosą na policję ,że mandat …etc . Tika jest- moim zdaniem , pieskiem skrzywdzonym przez człowieka , w pierwszym kontakcie bardzo nieufna i trochę agresywna. Po jakimś czasie kochana i przymilna , jest młodziutka ma ok. 10 miesięcy ….jest bardzo żywiołowa , skacze na ludzi , podgryza. Jest sunią w typie wilczura z kompletem szczepień , wysterylizowana , zdrowa … , bardzo szybko się uczy .Gdy trafiła do nas , warczała przy jedzeniu , potem już tego nie robiła , nauczyła się bardzo szybko podawać łapkę , potrzebuje kochającego człowieka , ale konsekwentnego i stanowczego …, nie może trafić w nieodpowiednie ręce , nie może trafić do człowieka , który nie rozumie psiej natury ,agresywnego , który będzie na nią wrzeszczał i bił – była kiedyś bita , … ( kuli się przy uniesionej dłoni ) Pies gdy jest wylękniony staje się agresywny …. A przynajmniej sprawia takie wrażenie . Tika dogaduje się z psami , ale tylko swoimi – na obce się rzuca , w miarę toleruje koty … jest przymilna , uwielbia pieszczoty .
Znów znalazła się w schronisku , Przyjechała po nią jej była właścicielka i odwiozła ją tam …. Gdybym miała możliwość , jeździłabym z nią na zajęcia do behawiorysty , ale takiego w pobliżu tu nie ma.
Nawet nie wiecie jak mi ciężko , ale naciskana zawsząd nie miałam innego wyjścia . Nadal szukam jej odpowiedzialnego domu , pomóżcie mi !!! Serce mi się kraje , gdy o niej myslę i póty nie spocznę , póki nie znajdę jej domu , Tika to wyzwanie dla każdego człowieka …jest psem z problemami emocjonalnymi , ale ma takie pokłady miłości , że wystarczyłoby obdarować nimi co najmniej kilkoro ludzi . Proszę wszystkich o pomoc w szukaniu domu dla Tiki… BARDZO PROSZĘ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...