Jump to content
Dogomania

Seter Irlandzki - ślinianki


Iworex

Recommended Posts

Czy u Irlandzkich jest to choroba ślinianek, jak pies wydziela nie co wiecej śliny, az mu cieknie. Jak sie trzepie, to ta sline ma na pysku i lata wszedzie ? :Help_2:

Znajomy mowil ze to jest wlasnie choroba slinianek, bo w irlandii setery sie nie slinia.
Ale ja mu nieufam, bo on sie nie interesuje Seterami tylko Chartami.

Link to comment
Share on other sites

hehheheh :evil_lol: setery to sliniaki i to jakie :loveu:
ale zapewniam Was,ze te na wyspach brytyjskich tez sie slinia :eviltong:
to nie jest zadna choroba,ta rasa sie po prostu slini:eviltong: czy to na spacerze, czy podczas nadmiernego podniecenia (np Ty cos jesz a Twojego pieska az skreca bo mu nie chcesz tego dac i dlatego sie slini) czasami sie slinia jak sie denerwuja(np jestes dlugo w sklepie a pies siedzi przywiazany i uwaza,ze czeka juz zdecydowanie za dlugo:) )
Moje tez sie slinia i uwierzcie mi,ze da sie z tym zyc :):p
ps. dodam jeszcze,ze nie kazdy seter sie tak obficie slini..jedne mniej drugie bardziej

Link to comment
Share on other sites

Mój seter też się bardzo ślini, a szczególnie jak wraca z pola to wygląda bardzo śmiesznie jak ludzie podchodzą Ajve pogłaskać i ona troche ich obślini, ale trzeba się do tego przyzwyczaić i mi osobiście to wogóle nie przeszkadza ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Moja seterka też ślini sie dość dużo:evil_lol: .zdecydowanie więcej od ridgebacka,co jest dość dziwne zważywszy,że jest od niego o połowe mniejsza:roll: .[/quote]

to jest wlasnie chyba jedyna wada seterkow :cool3:
ale i tak je kocham i bede kochala najbardziej ze wszystkich ras na swiecie :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej miec w domu kilaka reczników przeznaczonych do wycierania sliny.
Czasami seterek przyjedzie sie przytulic z zaslinion a mordka i tez potrzebny jest recznik.
mysle jednak ze cama slina nie jest tak uporczywa jak to ze to takiego mokrego pysta przyczepia sie ziemia bloto i inne nie fajne rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do tej pory żyłam w przekonaniu, że setery się nie ślinią. :roll: A może tak mi się tylko wydaje, bo w porównaniu z dwoma dogami niemieckimi każdy pies sie "prawie" nie ślini. ;)
W jednym z numerów mojego psa są wymienione różne choroby, o których może świadczyć nadmiernie ślinienie. Jest również wzmianka, że u niektórych ras - np. seterów i spanieli - ślinotok może być skutkiem dysfunkcji mięśniówki gardła u wejścia do przełyku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mój Forest, którego przygarnąłem parę miesięcy temu nie ślini się prawie w ogóle :) Ani gdy jem ani gdy zły... Troszkę mu się zdarza po dłuższym spacerze czy gdy je kostki do odświeżania oddechu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mój Neo się ślini na spacerach i gdy coś się je. :lol: Na spacerach nie raz, jak się otrzepuje to trafi śliną w kogoś. Kilka razy nawet dostałam jego śliną w twarz. :lol: Ale i tak najlepsze jest to, jak się coś je, na co Neo ma ochotę. ;) Siada niedaleko osoby jedzącej i ślina po prostu leci mu ciurkiem z pyska. Tak jakby ktoś nie dokręcił wody w kranie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja się ślini jak się stresuje - podczas wizyty u weterynarza na przykład (samej wizyty się chyba nie boi natomiast jest tam mnóstwo zapachów) Strasznie się śliniła jak zabrałam ją do miasta - całe swoje życie spedziła na wsi i to jest jej świat pola las łaki a ruch samochodów, tłumy ludzi i psów chyba były dla niej strasznie stresujący. Oprócz tego że wisiały dwa "gluty":lol: to jeszcze była jak w amoku

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja jedynie się ślini jak dużo biega i nie ma dostępu do wody (przypadek spaceru).
A jedno co jeszcze robi, to po wypiciu wody, ciurkiem jej z pyska leci i podłoga jest codziennie do mycia:lol:

Mam też szczęście, bo jest ona samochodowym aniołem. Jak tylko zamknie się drzwi, pies śpi jak zabity;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...