Jump to content
Dogomania

Objawy ciąży w 4 tygodniu


Behemot

Recommended Posts

Suczka mojej babci (kundelek, 2,5 roku) prawdopodobnie jest w ciąży. Według obliczeń babci wynika, że to 4-5 tydzień. Babcia nie jest pewna, czy Dorze rzeczywiście przydarzyła się "wpadka", a jeszcze przez jakiś czas nie może zrobić jej badań :cool1:
Jak "domowymi sposobami" rozpoznać ciążę u suczki? (Domniemane zapłodnienie nastąpiło na przełomie czerwca i lipca). Na razie niepokojące są takie objawy jak:
- powiększone sutki
- częstsze oblizywanie sromu
- dziwna pozycja podczas siusiania
Po sylwetce Dory jeszcze nic nie widać.

Nie pytajcie, dlaczego doszło do takiej sytuacji, sama jestem oburzona :cool1:
Czuję, że wkrótce będę musiała szukać nowych domów dla szczeniaków... :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Możliwa jest aborcja z jednoczesną sterylizacją, czyli po prostu usunięcie macicy razem z zawartością. Są też jakieś metody farmakologiczne, ale o tym co, jak i czy wolno - to już do weta.
Jeśli to 4-5 tydzień ciąży, to wet nie powinien mieć kłopotu z wymacaniem ampuł.
Domowymi sposobami nic niestety na 100% nie stwierdzisz, bo przy ciąży urojonej też są powiększone sutki itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']
Domowymi sposobami nic niestety na 100% nie stwierdzisz, bo przy ciąży urojonej też są powiększone sutki itp.[/quote]

Sugerowałam babci, że może to być ciąża urojona, ale babcia odparła, cytuję: "Dora nie jest histeryczką, a ciąże urojone mają tylko histeryczne suki" :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę potwierdzić 100% może tylko usg. Doświadczony wet też może, choć przy małej ciąży, może się pomylić. Samemu lepiej nie próbować wyczuwać, bo można zrobić krzywdę suce, a i tak napewno nic się nie da wyczuć.
Charakterystyczne objawy - to lekka zmiana charakteru suki, trochę powiększone - zaróżowione suteczki. U wielu suk praktycznie do samego porodu może nie być objawów zewnętrznych.
Polecam jednak usg, a potem podjęcie decyzji.
Aha i jeszcze wg tego co mówi mój wet, to objawy ciąży urojonej zawsze pojawiają się nieco szybciej niż objawy przy prawdziwej ciąży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']No to masz ciężko z babcię... :razz:
Może chociaż wyciągnie z tego morał i po tej "ciąży" da sunię wysterylizować?[/quote]

Właściwie to babcia mojego męża ;) Do tego cioteczna ;)
Obiecała tylko tyle, że po wszystkim wysterylizuje Dorę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']
Obiecała tylko tyle, że po wszystkim wysterylizuje Dorę...[/quote]
No to chociaż tyle :cool3: Saba mojej babci została wysterylizowana też dopiero po " wpadce " :evil_lol:, ale szczeniaki były tylko 3 z czego jeden mieszka z nami, a 2 pozostałe u znajomych, którzy zadbali o sterylki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']No to masz ciężko z babcię... :razz:
Może chociaż wyciągnie z tego morał i po tej "ciąży" da sunię wysterylizować?[/quote]

oj babcie to ciężki przypadki :-o
ale Behemot jest swiadoma problemu bo sama ma bezpieczną sunie to całandzieja w jej sile przekonywania.
u mnie cała rodzina przyklasnęła jak po wzięciu do domu suni kastrowałam na biegu Tofika, a tata cały czas burczał ze jestem niehumanitarna
więc wiem jak to jest z trudnymi przypadkami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...