Jump to content
Dogomania

Mały seterek ;-)


agatek

Recommended Posts

[quote name='agatek']Szczeniaki były 4.A co by z nimi zrobiła?Utopiła może?Bo przecież nie miały rodowodu,to nikt ich nie weźmie.Utopić i po problemie,nie?:angryy:[/quote]

Mogla oddac za darmo. No ale znalezli sie chetni, ktorzy KUPILI. Wiec beda nastepne mioty..

[quote name='agatek']I proszę cię nie pouczaj mnie,bo doskonale wiem jaki charakter mają setery.[/quote]

Ty moze wiesz, ale jest sporo osob, ktore widza tylko piekna kulke i pojecia nie maja jaki charakter maja setery. A potem sa dramaty. Psow. Albo ktos kupi takiego psa na lancuch, co jest zupelnym nieporozumieniem, bo one kompletnie sie nie nadaja do pilnowania..

[quote name='agatek']Rozmnażanie psów bez rodowodu jest złe,ale było jest i niestety tego się nie zmieni.Zawsze znajdzie się ktoś kto nie czyta DGM i nie jest świadomy że rasowy=rodowodowy.Rodowód to nie wszystko a zauważyłam że na forach o psach właściciele psów bez papierów są spychani na dalszy plan a nawet szykanowani.[/quote]

Przykro mi, ale sie z tym nie zgodze. Jesli ludzie przestana kupowac kundelki za grube pieniadze to inni przestana je rozmnazac dla pieniedzy. A najlepiej zaczac OD SIEBIE. Kompletnie nie dociera do mnie "tego sie nie zmieni". ZMIENI sie. Ale na to trzeba czasu i uswiadamiania. A jaki dalas przyklad? Przeciez doskonale wiesz o co w tym wszystkim chodzi.
Ja tez mam psa bez rodowodu. Dlatego od razu wiedzialam, ze bedzie wykastrowany, bo przynajmniej na nim chcialam zakonczyc ten lancuch rozmnazania. Nie. Nie kupilam go na bazarze. Zrobil to niestety ktos inny i pies przechodzil z rak do rak..
Nikt tu nie jest szykanowany jesli jest gotow do rozmowy i odpowiedzialnosci za swojego psa i przyszle potomstwo. Szlag tu trafia ludzi, kiedy ktos beztrosko chwali sie jakiego pieknego kudelka KUPIL, albo jak by chcial go rozmnozyc, bo to oznacza kolejne mioty i kolejne psy w potrzebie. I tak sie kreci to kolko.. Wiec niech przynajmniej uswiadomieni ludzie juz tego nie napedzaja i niech przekonuja innych i daja przyklad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...