Jump to content
Dogomania

co wiecie o karmie Royal canin Indoor?


Madzik93

Recommended Posts

Karma dla kotów przebywających głównie w domu (czytaj mniej aktywnych). Psu też będzie smakowała, moje wręcz uwilbiają kocie karmy, więc muszę kocie miski stawiać wysoko na szawkach.

Możesz mieć problem z dobraniem proporcji, bo na opakowaniu jest podane dawkowanie dla przeciętnego kota.

Link to comment
Share on other sites

No ba, ale karma dla psów nazywa się [B]Royal Canin Mini Adult Indoor. [/B]

Ale jeśli chodzi o psią karmę, dla psów nie wychodzących z domu. To proszę:

[quote name='RCMiniAdultIndoor'][B]Ryż, suszone mięso drobiowe, kukurydza[/B], tłuszcze zwierzęce, izolowane białka roślinne L.I.P.*, białka zwierzęce L.I.P.*, hydrolizowane białka zwierzęce, sole mineralne, pulpa buraczana, olej sojowy, drożdże, tran, włókno roślinne, fruktooligosacharydy, L-lizyna, DL-metionina, polifosforan sodu, proszek jajeczny, tauryna, L-karnityna.[/quote]
A więc 3 bazowe składniki: Ryż, Mączka z kurczaka, kukurydza. Do tego bliżej niesprecyzowane tłuszcze, przetworzone tkanki roślinne i zwierzęce w postaci nieokreślonych gatunkowo białek pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Dodatkowo karma zawiera substance redukujące zapach psiego kału i jego objętość. To dla fanów załatwiania się psa w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 months later...

Kilka dni temu kupiłam mojej Nusi tą karmę i właśnie wygrzebałam owy temat :)
Mała je już prawie tydzień i na razie wszystko jest ok i jestem z jedzonka zadowolona.
Nuka zajada z prawdziwym apetytem, co do tej pory przy karmach suchych było rzadkością (za to przy wszelkim innym jedzeniu - codziennością :lol:) Kupki w porządku - nie wiem czy z tą redukcją zapachu działa, bo przyznaje się, nie biegam do ogrodu sprawdzać ;)) Sierść lśni.

Link to comment
Share on other sites

w ciagu paru dni nie może być odzwierciedlenia w psiej sierści
Biegunki Mały miał jednak przez rozregulowany przewód pokarmowy, nie przez karmę, ale i tak bym jej teraz nie kupiła. Nawet na opakowaniu nie jest napisane ile procent mięsa zawiera. No i moje psiaki na jagnięcinie, nie kurczaku teraz są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']w ciagu paru dni nie może być odzwierciedlenia w psiej sierści
Biegunki Mały miał jednak przez rozregulowany przewód pokarmowy, nie przez karmę, ale i tak bym jej teraz nie kupiła. Nawet na opakowaniu nie jest napisane ile procent mięsa zawiera. No i moje psiaki na jagnięcinie, nie kurczaku teraz są.[/quote]

Wiem, że tydzień to niewiele, jeśli chodzi o działanie karmy na sierść, ale wspomniałam o niej, bo moja sunia szybko reaguje na zmianę diety. Kiedyś po stopniowym przestawianiu na inne jedzonko (już nie pamiętam jakie, niestety) w bardzo krótkim czasie dało się widzieć u Niej przede wszystkim drapanie, ale też matowienie włosa... Oczywiście przyjmuje do wiadomości, że i po RC sierść może się poprawić, albo i pogorszyć, po dłuższym karmieniu ;)

A co do procentu mięsa... rzeczywiście mnie to zaskoczyło. Spodziewałam się, że na paczce będzie informacja, ile jest "mięsa w mięsie" :) A tu nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...