Jump to content
Dogomania

Buldożek francuski + OFF


anutka

Recommended Posts

  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to może postaram Ci się to w skrócie wyjaśnić.
Aby zdjęcie było w większym rozmiarze musisz wejść na tą strone, do swojego albumu. Pokarzą Ci się wtedy miniaturki zdjęć. Naciskasz to, które chcesz nam pokazać. Następnie otwiera Ci się zdjęcie w rzeczywistym rozmiarze. Teraz wystarczy tylko najechać na zdjęcie i nacisnąć na niego prawym przyciskiem myszy. Pojawi się się lista funkcji, z których wybierasz [b]właściwości[/b], a dalej kopiujesz podany tam [b]Adres URL[/b].
Niestety w wypadku tego albumu fotki przekraczają wielkość jaką możesz umieszczać na forum(max. 500x500). Musisz włączyć jakiś program graficzny w którym je pomniejszysz.
Jeżeli będziesz miałą jakiś problem to służe pomocą :)

Link to comment
Share on other sites

Tak to wyjątkowo fajni. Agnieszka ze swoją przyjaciółką i mamą nocowały u nas jak były na Wystawie Warszawsiej i przegadałyśmy kupę czasu, było b. sympatycznie. Ta Fibi to też śliczna suczka i ma niespotykan kolor tak jak e mamusia. Niestety nie szscy się na niej poznają , a szkoda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Pochwal się Matrix co wystawiałeś i z jakimi wynikami, tez byśmy chcieli Ci pogratulować[/quote]

nic nie wystawiałem ... pojechałem zobaczyć ... 650 km w jedną stronę :( , a przy okazji pomogłem tylko wystawić w porównaniu greya koleżance bo miała dwa psy zgłoszone, dostał res.cacib :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od zdjęcia i od programu.
W standardowym programie w górnym menu wybierasz [b]Obraz/Obrazek[/b], a następnie z listy, która się pojawi [b]Zmień rozmiar/wielkość obrazka[/b]. Następnie jeżeli fotka jest pionowa na 500 ustawiasz wysokość, jeśli pozioma - szerokość. Druga wielkość automatycznie powinna się zmniejszyć
Pisze tu na przykładzie programów Adobe Photoshop, Paint Shop Pro i Photo Editor. W zasadzie takie programy są do siebie podobne.
Mam nadzieje, że mniej więcej zrozumiałaś o co mi chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

dla mnie wazne zeby byl po polsku bo jak dla mnie troche ang i jak sie gubie ostro.. sciagne napewno tylko powiedz ktory po polsku a ja ci podam link do tego co mam sciagni to potrwa 2 min:P [url]http://www.download.com/Easy-Thumbnails/3000-2192_4-10285473.html?tag=lst-0-1[/url] nie bardzo chce Ci glowe zawracac zreszta niewiem nawet jakie te zdjecia maja byc i ile bo mam sporo... przejzyj i daj odpowiedz thx

Link to comment
Share on other sites

Bardzo możliwe że Photo Editor masz w komputerze. To jest program z pakieru Office. Po polsku mam jeszcze Photoshopa.
Dla mnie to nie ma problemu :) Jeżeli będziesz miała problem to służe pomocą.
A teraz ściągnę ten program i spróbuje ci wytłumaczyć jego działąnie :)

Link to comment
Share on other sites

No i ściągnęłam. Rany co to za program. Przy moich próbach działania zrobiło mi 150 kopii wszystkich zdjęć w katalogu :o :o
No ale przechodze do konkretów.
Otwierasz program i z katalogu wybierasz interesujące Cię zdjęcie.
Następnie wybierasz zakładkę Setting. Jeżeli zdjęcię jest w pionie to [b]Max. height [/b]wpisujesz [b]500[/b], a Max. width dowolną większą liczbę i następnie na dole naciskasz [b]Make[/b]. W przypadku zdjęcia poziomego robisz odwrotnie.
Po naciśnięciu Make w folderze w którym jest orginalne zdjęcie pojawia się jego kopia z końcówką w nazwie [b]tn_[/b].
Jeżeli masz więcej takich zdjęć to możesz utworzyć na nie oddzielny folder i wtedy wybierasz jedno zdjęcie ale zamiast [b]Make [/b]naciskasz [b]Make All[/b]. Wtedy w taki sam sposób zmniejszą się wszystkie fotki z albumu. Oczywiście w jednym folderze powinny być wszystkie zdjęcia np. w pionie, a w drugim w poziomie.
Mam nadzieje że dobrze zrozumiałam działanie tego dziwacznego programu
Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

tak wlasnie chyba robilam i cos nie tak...:( albo jestem tepa albo juz sama niewiemco... tam rozumiem ze to co ja chce zmienic moje zdjecie jakies tam x iles tam na 500x 500 i poprostu tam gdzie mam do wpisania mam wpisac 500 i 500 dobrze rozumiem??? tylko to jest do zmiany??

Link to comment
Share on other sites

Ty nie masz zmienić aby było 500x500 tylko maksymalnie żeby jedna z wartości była 500.
Przykładowo żeby coś wyszło w max. width wpisujesz 500, a w masz height 788. Wtedy zdjęcie generuje się prawidłowo. W programie nie widac zmiany, ale kiedy wchodzisz do foldera gdzie jest zdjęcie widzisz nowy plik - własnie o prawidłowych rozmiarach :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...