Jump to content
Dogomania

28-30.01.2011 - MWPR Głogów


revii

Recommended Posts

Hiihiii.....a czego innego można było sie spodziewać???:roll: I tak lepiej panu sedziemu wyszło to sędziowanie niz dwa czy trzy lata temu:eviltong:Myśle o Wrocławiu,gdzie Bob-a dostał Ato Złota Śnieżka:evil_lol: /z czego jego właściciel nie omieszkał sie chwalić w ogłoszeniach ,pisał:"nie dał szans trzydziestu konkurentom na MWPR we Wrocławiu-wygrał bezkonkurencyjnie"/:diabloti:
Pisząc powyżej,że mi sie takie posędziowanie podoba,byłam troszku złośliwa:razz: Pan sędzia był raczej przewidywalny,nie należalo zgłaszac do niego psów,szkoda kasy i nerwów.Oddziały zapraszając sędziów niekompetentnych w rasie kiedys zauważą,że nie zarobia pieniażków,bo do takich sędziow sie nie jeżdzi,a na wystawach oddziały muszą zarobić,z tego sie żyje cały rok.Zobaczcie ile na tą wystawę było zgłoszonych SH,AM?Oni wiedzieli co będzie,a właściciele akit ...jeszcze nie:shake: Ale każdy sie na błędach uczy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiunia02']Ciekawie rozpoczyna się ten sezon, oj ciekawie :)

Skoro Suki nie dostała CWC, a Seikateki bdb to nie można było przyznać CACIB bo nie było komu. Szkoda, że w klasie młodzieży sędzia nie był tak skrupulatny.[/QUOTE]

W klasie młodzieży posędziował ...według wzrostu:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

cleo2000..

Mnie już nic nie zadziwi...co wystawa to jakieś nowe zaskoczenie };] raz pies/suka zostaje BOBem...a raz w identycznej stawce np. dostanie ocenę dobrą

Sędzia powinien być obiektywny... I wybrać psa/sukę najbliższego wzorcowi rasy.. Niestety upodobań się nie da ocenić obiektywnie...

Link to comment
Share on other sites

Pisałam wcześniej ale coś mi nie wlazło... Podobno ten Pan hoduje amerykanki...może stąd jego sentyment do "wybieranego wzorca - typu"... to jedna kwestia...
Druga sprawa (o której chciałam napisać), że Pan sędzia...Pani asystent namiętnie tłumaczył o co mu chodzi...tzn. przykładowo błędy w chodzie etc... (i tutaj taka dygresja...) - podsłuchana rozmowa - wg Sędziego, układ przednich nóg i sposób niedźwiedziego chodu był nieprawidłowy... - ogólnie, szkolił Panią asystent... a Pan taki jeszcze asystował, w niemieckiej marynarce - to też nie wiem z jakiej bajki był...

Heh...no nic...warto było się karnąć choćby żeby zobaczyć szadź na drzewach... no i Akitki!!!


Pozdr i gratsy dla wszystkich pięknot...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Aga*']Zgadzam się , że oceny sędziego są dość zaskakujące :crazyeye:
Szczególnie Zu-Miyoshi została bardzo dziwnie oceniona. Uważam ,że panieneczka ślicznie wyrosła :loveu: dlatego nie rozumiem takiej decyzji.[/QUOTE]

Też tak myślę!
Uważam że ta dziwna suczka z miejsca drugiego powinna być na końcu a śliczna choć nieduża Zu powinna być na drugim,ale to takie moje przemyslenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='schabowy']Też tak myślę!
Uważam że ta dziwna suczka z miejsca drugiego powinna być na końcu a śliczna choć nieduża Zu powinna być na drugim,ale to takie moje przemyslenia :lol:[/QUOTE]

nie duża???? mi się wydaje, że wzrost ma bliski idealnemu.. jak ktos szuka większych psów to powinien zaprzyjaźnić się z Akitami Amerykańskimi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']nie duża???? mi się wydaje, że wzrost ma bliski idealnemu.. jak ktos szuka większych psów to powinien zaprzyjaźnić się z Akitami Amerykańskimi..[/QUOTE]

To są uogólnienia,w akitach amerykańskich tez spotyka sie dużą rozpiętość wzrostu,nikt nie zalicza małej i drobnej AA od razu do japońców i nie każe zaprzyjażniać się z Agappe :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cleo2000']przeciez tu nie chodzi tylko o wielkosc

wazne sa cechy rasowosci a przede wszystkim co najwazniejsze wyraz japonski np glowy


amery akita moze byc tez wieksza i mniejsza ale np mase ciala i mocna glowe musi miec[/QUOTE]

Tak,tylko że obecnie to głowa u AA bywa jedynie średnia a masy często to w ogóle ni-ma,eh...gdzie te masywne AA z tamtych lat :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...