Jump to content
Dogomania

" Pies - zachowanie, żywienie i zdrowie " Linda P. Case


nana11

Recommended Posts

Otrzymałam tą książkę jako prezent gwiazdkowy
...i nie ukrywam swojej radości związanej z tym faktem, ponieważ czaiłam się na nią już od przeszło miesiąca.
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele pozycji z zakresu behawioru i psiej psychologii (niektóre naprawdę warte przeczytania) i niewątpliwie jest to pozytywne zjawisko.
Brakowało mi natomiast książki, która oprócz tego była by bogatym źródłem informacji na temat biologii, fizjologii i zdrowia psa, w tym również wiedzy medycznej.
Książka Lindy P. Case wydaje się być taką właśnie "treściwą" lekturą.
Ponieważ jestem obecnie w trakcie czytania innej psiej pozycji, na tą teraz jedynie zerkam z niecierpliwością :knuje:
Jestem ciekawa, czy ktoś z Was miał już okazję zapoznać się z nią i mógł by wyrazić swoją opinię?

Link to comment
Share on other sites

Też szukałam czegoś 'weterynaryjnego', ale ta książka akurat wydała mi się zbyt naukowa, dział o chorobach wygląda jak mała encyklopedia medycyny mojej rodzicielki-pielęgniarki. O wiele bardziej spodobała mi się książka Nico Maritza - "Gdy Twój pies choruje". Rewelacyjny jest układ - książka podzielona jest na rozdziały wg objawów chorób, a nie samych schorzeń - wg mnie rozwiązanie o niebo przydatniejsze, plus językowi bliżej jest do tego, co uznać można za styl popularnonaukowy, niż naukowy.
Przyznaję, że obie książki jedynie przejrzałam w Empiku, więc ocena jest pobieżna, o merytorycznej treści tej drugiej wypowiem się pewnie trochę później, bo chociaż książka już do mnie jedzie, to sesja wyklucza jakiekolwiek lektury dla przyjemności przez najbliższy miesiąc...

Link to comment
Share on other sites

No i mnie zaintrygowałaś [B]no_rehearsal[/B]...
Tak więc dzisiaj po robocie poszłam do empiku, przejrzałam książkę Moritza...i kupiłam (ja to chyba z torbami przez te książki pójdę :shake:)
Faktycznie, ma ona specyficzną, ale bardzo wygodną konstrukcję i przystępny język.
Informacji też sporo, ale forma przekazu jest znacznie prostsza, niż w pozycjach encyklopedycznych. Przydatna rzecz.
Dzięki za info.
Tak więc kolejka psich pozycji do przeczytania znowu się u mnie zwiększyła :splat:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...